• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske kose

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
pa ova moja je kupljena ganc nova na sajmu u gudovcu i to kod jul-coma za nekih 9000 kuna,to je bila sajamska cijena...i uopče ne diže 539,jer ima samo 270 kg,i radimo s njom u brdu i sve i nema nikakvih problema...imaš kao i ovu samo sa 4 diska ona ti je mislim oko 340 kg..
 
B

Bobo

Guest
banijac kaže:
Koja je kosa? Ta rabljena...

Ako se ovo pitanje na mene odnosi, Nemam blage veze. Zelena je sa zutom ceradom okolo. To je sve sto znam. Takodjer je dosta visoka.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Bobo kaže:
banijac kaže:
Koja je kosa? Ta rabljena...

Ako se ovo pitanje na mene odnosi, Nemam blage veze. Zelena je sa zutom ceradom okolo. To je sve sto znam. Takodjer je dosta visoka.

ma to je vjerojatno ona poljska...mi smo mislili to kupit,al kad smo naišli na imt-ovu odustali smo
 
B

Bobo

Guest
Cekaj, ova tvoja ostavlja iza sebe zbojeve trave ili ne?

Stari zeli neku kosilicu kolja ostavlja zbojeve iza sebe, da se ne moram vozati okretacem sijena po vocnjaku ko budala.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ako mene pitaš, moja kosilica ostavlja zbojeve iako joj je na slici skinut tanjur koji ih radi,zbog brže košnje i lakšeg sušenja trave...
 
B

Bobo

Guest
E, da te pitam jos nesto:

Da li je s takvom kosilicom lagano kositi po vocnjaku, jer imamo stari sljivik, a ova strizna kosa ce mi jednog dana pojesti sve zivce?

Evo nekidan mi nosac remenice pukao i vario sam tu nesto, no sumnjam da cu progurati kroz sezonu... Zbilja moram naci nesto bolje...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
alpha_collection.jpg

alpha_anpassung.jpg
 
B

banijac

Guest
Kod rabljene kose moraš strašno paziti i opet ne možeš vidjet 50% stvari koje nisu ispravne na njoj...

No.1-moraš vidjet dali ti ima lufta na zupčanicima, uhvatiš jedan bubanj i okrečeš drugi da vidiš koliki je luft...može imat neš sitno...jer je ipak rabljeno...al neki veči luft i popravak te izađe pun...k.....

No.2-Luft na piksama na spoju getrige i vrata

No.3-Stanje tanjura, dali su vareni smotani, poderani itd....

Moj savjet je NOVO...tak sam i ja napravio i nisam požalio...dok su drugi ljudi davali po 500 EUR za jedan sklop itd...

I kosa sa diskovima ti je lakša za gonit od ove sa bubnjevima.....
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Bobo kaže:
E, da te pitam jos nesto:

Da li je s takvom kosilicom lagano kositi po vocnjaku, jer imamo stari sljivik, a ova strizna kosa ce mi jednog dana pojesti sve zivce?

Evo nekidan mi nosac remenice pukao i vario sam tu nesto, no sumnjam da cu progurati kroz sezonu... Zbilja moram naci nesto bolje...

e moj bobo,izvini...nisam vidio ovaj komentar...tad nisam ni bio kod kuče,jer je bila norijada..

ma za vočnjak je izmišljena,jer kad ju podižeš,ona odmah ide u okomiti položaj,ne kao one bubnjaste koje se samo podižu na polugama hidraulika,ova ima još svoj dodatni cilindar koji diže rezni aparat....
 
B

Bobo

Guest
Hehe... Bolje i sada, nego nikada...


Znaci, spaja se na izvod za kipanje i kad se digne kosilica, odmah ide i u okomiti polozaj? Koliko bi takva kosilica mogla kostati? jer bi mi takva kosilica bila idealna za vocnjak...

Koliko si dao za nju?
 
B

banijac

Guest
Moja je SIP ROTO 170D i može kositi okomito i to do promjera od 2-3 cm....koštala je pred par godina 20.000 kn
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
e ovako:
u pravu si,spaja se na hidraulični izvod i kad dižeš hidraulik i ona se pomiče u okommiti položaj...

mi smo ju u gudovcu platili oko 9-10 000 kn i to u jul-comu koji je tad bio na sajmu...još kad pogledaš da je IMT ,nemaš šta razmišljat.. :wink:
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
vucena Claas kosilica sa gnjecilicom
Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
forester17 kaže:
Pri nas pa imamo rotacijsko koso KUHN GMD 55 select.

forester17

Bok i dobrodošao na forum? Koliki zahvat ima ta kosa? ÄŒime se baviš? Od kud si?
 
F

forester17

Guest
Å irina je 2 metra
cena je bila 3300 evrov
ukvarjamo se z živinorejo in gozdarstvom
 
N

new holland tn70da

Guest
Evo moje kose BCS 404
Obrisan neispravan link.

Se pa strinjam da je Pottinger najbolja. Sledeče godine ču nabavit NOVADISC 265
 

Najnoviji postovi

Na vrh