• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske kose

B

branko

Guest
ZJ kaže:
A kaj fali Talijanima? Oni su preživjeli i pokazali da znaju bolje. Naime, gotovo svi njihovi proizvođači (marke) su u njihovom vlasništvu.


po meni nist ali objasni to nekima koji su kao moj "komsija" :? :?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
branko kaže:
ZJ kaže:
A kaj fali Talijanima? Oni su preživjeli i pokazali da znaju bolje. Naime, gotovo svi njihovi proizvođači (marke) su u njihovom vlasništvu.


po meni nist ali objasni to nekima koji su kao moj "komsija" :? :?

Još su mi bolji oni koji (kao jedan poznanik) kupe Deutza (Agroplus 80), i misle da su kupili traktor proizveden u Njemačkoj. Naime, Same kao niš ne valja :lol: :lol: :lol:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
pa da i ja kažem s čime kosim :!:
imam greban kosu na 539 čazmansku i dost je dobra, i rotacionu sip 165 bubnjastu koju teram sa zetoro 4320 u drugoj direktnoj il trečoj direktnoj , grašak je težak za kosit jer ostaju flanke ko nakon zgrtanja a ne da je tek košeno, tak da to ide prvom :D
 
S

seljaček

Guest
Ma nije to isto Same je crvene a deutz zelene boje ostalo je isto al to ostalo nije bitno bitan je natpis i boja kod mene ima jedan ursus valjda 120 ks obojen kao Đony pa oni kaj malo manje kuže strojeve odgovorno tvrde pa to je Đony pa vidiš mu boju gle žute felge a sve zeleno. Agrofarm je 600 eur skuplj od explorera 3 ista oprema.
 
B

Bobo

Guest
seljaček kaže:
Ma nije to isto Same je crvene a deutz zelene boje ostalo je isto al to ostalo nije bitno bitan je natpis i boja kod mene ima jedan ursus valjda 120 ks obojen kao Đony pa oni kaj malo manje kuže strojeve odgovorno tvrde pa to je Đony pa vidiš mu boju gle žute felge a sve zeleno. Agrofarm je 600 eur skuplj od explorera 3 ista oprema.


SEX SELLS!

Ljudi moji... 600€ traziti za zelenu boju i drugaciju naljepnicu, mislim da bas i nije normalno... za tih 600€ se SAME osmirgla i oboja samo tako, nisu ni naljepnice vise skupe ko nekad ;) Svi bi govorili GLE, DEUTZ!!!

Tako i ovaj s ursusom... zao mi je tih ljudi... Kod Branka u kraju jedan IMT 5106 obojao u zeleno s crvenim felgama... "FENDT"... Naletio sam isto u oglasniku na jos jednu zelenu brenu, ali u Deutz bojama... Ovdje ima jedan torpedo 4506 kojem su naljepnice poskidane i sprejem preko sablone ogromna slove DEUTZ 4506... Makar da ih je smanjio i ravno postavio, ajd...

Ima svakakviih ljudi, ali ono dosta je pretjerivajna...


Uglavnom, SDF bi trebao proizvoditi samo jedan traktor s jednom bojom i s nekim izborom opreme i nitko se ne bi bunio... Trebali su napraviti jedan brand, a ne gurati 4...

Kosilice sam takodjer vidjao svakakve... jednako izgledaju, samo druga boja... ali na ovoj drugoj bar pise licence fahra, ili licenca claasa... To je u redu ali "krasti" bez pitanja prikljucke, bas i nije ok...
 
S

seljaček

Guest
Mislim da nije loša politika SDF-a Kak bi ja kupio "Njemački" traktor kad nebi bilo deutz-a morao bi kupiti ili fendt-a ili Đony-a ovak s uupecali još jednog bedaka s malo novaca bio sam uvjeravan pa i uvjeren da kupujem traktor sa NJEMAČKIM MOTOROM ZF GETRIBOM I TALIANSKOM KABINOM što morate priznati i nije loša kombinacija od svega ipak sam dobio samo talianski traktor pod Njemačkim nazivom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
seljaček kaže:
Mislim da nije loša politika SDF-a Kak bi ja kupio "Njemački" traktor kad nebi bilo deutz-a morao bi kupiti ili fendt-a ili Đony-a ovak s uupecali još jednog bedaka s malo novaca bio sam uvjeravan pa i uvjeren da kupujem traktor sa NJEMAČKIM MOTOROM ZF GETRIBOM I TALIANSKOM KABINOM što morate priznati i nije loša kombinacija od svega ipak sam dobio samo talianski traktor pod Njemačkim nazivom.

Budi siguran da nisi kupil lošu stvar. Ima Njemački motor, ostalo je talijansko. No getribe na Explorerima nisu uopće bile loše. A ova je još i pojačana.
Uostalom, kad bi SLH prodavao toliko loše traktore koliko ljudi to o njima misle, odavno bi već propali, a ne još i spasili jednog renomiranog Njemca.
 
M

Mata imt 540

Guest
evo ja se nekaj sitno sječam u firmi di sam išel na praksu imali si sip-ove prednje roto kose s 4 tanjura....e sad neznam koji su broj bile ali mislim 240 nisam siguran i imali su još prednju i zadnju talijansku lely gaspardo prednja se vrtjela na 1000o/min a zadnja na 540o/min...s tim da su imale noževe oštre s jedne i druge strane ....i bili su pokretni na šarafu....oni su s tim kosama svašta kosili nasipe....s tim da po mojem mišljenju to nisu bile kose za to jer se na terenu uvjek znalo naći stare gume žice i svašta normalno da ovaj iz traktora nije vidio i pokupi žicu i sad ti u firmi slaži sve od one letve kaj pokreće zubčanike ,a zupčaniki kasnije tanjutre....za popizdut .....i te kose su šajbali steyeri....kasnije se pričalo da če te kose zamjenit malčeri ali neznam još i dan danas ih vidim kad kose nasip da imaju te iste kose...
 
N

new holland tn70da

Guest
Evo moje nove kose Pottinger NOVADISC265

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
N

new holland tn70da

Guest
Cijena je 5200eur. Za brzino ne znam jer je nisam još probao.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
new holland tn70da kaže:
Cijena je 5200eur. Za brzino ne znam jer je nisam još probao.

To je s DDV? Koliko brzo si do sada kosio s NH?
 
N

new holland tn70da

Guest
mario kaže:
new holland tn70da kaže:
Cijena je 5200eur. Za brzino ne znam jer je nisam još probao.

To je s DDV? Koliko brzo si do sada kosio s NH?

Da to je sa DDV-jem.

Prije sam kosio sa starim NH-jem i koso BCS 404. Kosi sam u drugi ili treči odvisno od terena. To je cca 15-20km/h
Obrisan neispravan link.
 
M

maksica6

Guest
Koja je cijena ovog stroja ??

kosilica.jpg


Slike postavljaj ovako a privitke od sada brišem.alen28
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Uzmeš si takav jedan malčer i brigu s travom si riješio :mrgreen:
 
L

Lamborghini R2

Guest
Hy!
Zanima me koju kosu je bolje uzeti.Radi se o SIP-ovim rotacionim,prednjim, od oko 220 do3 metri.
Ako mi neko može objasnit razliku između disk kosilice i bubnjaste?Koja je bolja i za kakav teren?
Te da li se isplati ugradnja gnječilice na navedenu kosu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh