• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske kose

L

Lamborghini R2

Guest
Ne znam dal bi ga baš počupao to sam malo pretjerao,al kod nas koga god pitaš kakvu kosu preporuča uvijek te pokuša nasamariti :cry: na neko sranje,a kad pitaš što je bolje u čemu je razlika šute ljudi ko zaliveni! :roll:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
ŠANANA IMT 565 kaže:
A gdje bi ti to počupao cijeli bubanj :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :?:
Kod mene u okolici nema niti jedne diskontne kosilice, sve samo bubnjaste i ta svakakve od starih do novih nitko još nije počupao cijeli jedan bubanj!!! :mrgreen:

Ja znam čovjeka koji je to napravio s deutz farovom, malo brže okretao i lupio u među. I kod mene isto većinom bubanj kosilice, u selu samo nas dvojica disk.
Nego, vidio sam da se čovjeku oko bubnja namotalo puno trave i skinulo mu bubanj dole, razjeb. ležaj,....

A disk je puno lakša za terat, recimo imam 2.2 disk i nije teža na kardanu od 185 bubanj možda je i lakša...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Uzmi si bubalj i nećeš pogriješit. Nešto su teže ali po meni ljepše kose koliko sam vidio i koliko imam iskustva u tome.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam jednom prilikom kosio sa imt 565 i krone 2,10 m bubnjastom kosilicom, bilo mu je do jaja, al je išao u 3. sporoj u bilo kakvoj travi :mrgreen: , inače imam doma deutz fahr 1,65 m i sve kosim 1. brzom bez problema, otave i 3. otkose, pogotovo umjetnih livada skidam 2. brzom i to stvarno ide i brije travu ko bog, nema tu da ostane nešto zagaženo dolje!

Nisam imao prilike kositi sa diskastom, al jednoszavno mi nepašu takve kosilice i nebi ju htio doma!

Kosio sam jednom i sa Same-om Explorer 95 i Fella bubnjastom kosilicom s 3 bubnja i 2,40 m zahvata, e to je posel, milina za radit, samo kaj je kosilica več bila jako stara i dost poderana pa nisam baš previše forsirao! :mrgreen:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
ŠANANA IMT 565 kaže:
Nisam imao prilike kositi sa diskastom, al jednoszavno mi nepašu takve kosilice i nebi ju htio doma!

Ok, sve to stoji što si rekao, ali ovakvi komentari, hm..., nisi ni probao a već zaključuješ da nevalja :scratch

I ja mislim da su bubnjaste brže, jer nju mogu ursusom terat 3 a disk ak poteram trećom nereže dobro. Ali kad ju spustim, nediram ručicu od hidraulika (onaj ko ima ursusa zna šta to znači) nego samo kip ručicu gas, zbog toga mi najviše paše, nemam mrdanja 100 ručica da bi dizo i spušto ugasit kardan.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja ne velim da ne valja, dapače, al jednostavno meni osobno ne paše, neznam zašto, al je tako!

A ko kaže da se bubnjaste moraju dizati s tla prilikom okretanja, ja kad kosim s DF 1.65, ne dižem ju, nema potrebe, možeš i u rikverc kositi, ak oš :D
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Lakše su diskadste i na neravnom terenu skaču ako su lagane. Bubanj je rubosniji i mislim izdržljiviji.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
ja sam imao Pottinger 165 i to je koslilo sve i svaštaa i još kosi kod djeda..
nikad se mi nije bubanj polomio ni kaj drugo..
i sada ova claasova je bubnjasta i stvarno ide ko mina 13km/h kosim prosjek. ;)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ja sam prije BCS-ove imao SIP ROTO 170 D , kosili smo s 542, nakon 5 god mogu reći da se doslovce raspala.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
mario kaže:
Ja sam prije BCS-ove imao SIP ROTO 170 D , kosili smo s 542, nakon 5 god mogu reći da se doslovce raspala.

Pa raspala se jer je sip (preslabo), a kosili ste s IMT (prejako) :lol: :lol: :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
mario kaže:
Ja sam prije BCS-ove imao SIP ROTO 170 D , kosili smo s 542, nakon 5 god mogu reći da se doslovce raspala.
pa kad si ti kosio s njom kak se nebu raspala :?: :lol:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
SIP disk su jako loše, ali bubanj su bolje napravili. Kosim sa SIP 185 i IMT 560 jeć treću godinu i ko nova je, sam mjenjaj noževe i malo podmazat kaj ima...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
sve je to super kod sipa konstruirano i ide dok ide al kvaliteta i je dost loša. kad je uredu kosi ko bombon 165 jest da treba više gasa nego kod fahr 165 al ja sam ju imao par godina i pucale su mi kardanske osovine dok nisasm dao napravit kalenu osovinu termički obrađenu koja me koštala ko svetog petra kajgana. onda su mi ležajevi na tanjurima otišli i več pod kraj prije nego sam ju prodao počela je čudno radit sve bučnija bila a ulja je imala pa sam ju prodao i kupio staru farovku 165 onu crvenu još metnio sam nove tanjure one ispod i remene i sad več kosi kod mene ako me dobro pamčenje služi više od 7 godina bez greške jedino mi je ležaj na kardanu počeo malo da bruji na kaj sam ja samo provrtao stavio mazalicu i tak več 3 godine kosi tak podmažem i gas. i kosim s kojim stignem al pretežno je na zekanu ili na mf 560. ovu godinu ju je tjerao 3080 al to je bilo za sramotu velik traktor a iza ko da bicikl nosiš :? :lol: e da nisam napomenuo sip sam uzeo novu i kosio sam 4 sezone i zamjerila mi se i više nikad reko sam. i čovjek kojem sam prodao za kratko vrijeme raspala se getriba na njoj gore. tak da mi je ni malo nije žao kaj sam ju prodao. imam i pz 165 al njoj brate mili treba i snage i okretaja. onda mf 3080 na 750 okretaja i malo gasa i kosi ko britva a traktor ima snage jest da ima na jačoj travi gdje se čuje i traktor negdje al zanemarivo. zato mislim bolje kupiti nešto kvalitetnije i imat duže nego kupit nešto sam da je.
ima jedan susjed koji je kod mene tu ima nh155 kupio 3.10 kosu i na krtičnjaku kad lupi zatvara mu se pucaju mu kardanski osigurači i ima problema s njom od prvog dana a novu uzeo. prilikom jednog otkapčanja mu je zbokirao cilindar i sabio pritisak i kad je otkopčio diglo mu je kopčanje ono u zrak i ništa nisu napravili dok nije servis došao. srečom imao je neku staru 185 pa je snjom kosio. i ja ga zezam za kosu da i novo a ništa ne valja a on meni bolje promjenit dvije i tri sipove nego da kupi jednu kroneovu ili fahrovu koje ga bi manje izašle i više otkosile nego 3 sipovke
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo lijepo vam kikić veli da sip nema kvalitetu, s čime se slažem, ja imam doma Deutz-Fahr 165 i Fahr 165, ova DF je ko nova, a Fahr je stara i sjebana maxomalno, al još uvije deda s njom pokosi 15 jutara livada godišnje1

DF je DF = zakon! :mrgreen:

Ovo je moja DF KM 22 - 165 cm

aNaNa086.jpg

aNaNa017.jpg

Ovo je od rođe Fella -165
aNaNa018.jpg

Ovo je od deda Fahr 165 na bratićevom 542
aNaNa019-1.jpg

Akcija u 6 mj. 2008.!!! :mrgreen:
aNaNa021.jpg
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
moja je ovakva kakva je tvoja sam sam skinuo oklop jer sam ga strgao pardon tata zakapčio je u živicu jer mu se neda sklapat pa se vozi s otvorenom dok ne pokosi i hoda od parcele do parcele s otvorenom pa dak ide po cesti onda ju sklopi. i kako se ponaša 542 s ovo s kojom brzinom kosi kolko okretaja daj ju osjeti?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A ma traktor mu je bio pred generalku, bilo mu je fest teško, mislim da je kosio 1. direktnom pošto ima (10+2) mjenjač
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
kikic MF kaže:
aha pa zato pitam znam da je nju malo teže tjerat nego diskastu


Hehe, djed kosi s njom i imt 539 več 4 godine po 15 jutara livada, ide u 3. sporoj i na nekih 1700-2000 okr, samo što je velika prednost na imt 539 - jako brzo vrti kardan, pa kad se zalaufa samo deri naprijed i kosi se niti nezna, a okretajnost je u mjestu, ma milina, recimo 539 vrti brže nego 560! ;)
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
ŠANANA IMT 565 kaže:
[quote="kikic MF":1atie48l]aha pa zato pitam znam da je nju malo teže tjerat nego diskastu


Hehe, djed kosi s njom i imt 539 več 4 godine po 15 jutara livada, ide u 3. sporoj i na nekih 1700-2000 okr, samo što je velika prednost na imt 539 - jako brzo vrti kardan, pa kad se zalaufa samo deri naprijed i kosi se niti nezna, a okretajnost je u mjestu, ma milina, recimo 539 vrti brže nego 560! ;)[/quote:1atie48l]

539 i moju BCS od 2.2m vrti u 3 spora, i nije mu preteška, nego je problem u kilaži malog a ni to nije loše tada postane balerina i za čas posla pokosito, pogotovo u nekim prčvoljcima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh