• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske kose

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
e to sam htjel čuti ja sam planirao ferca zakapčit sam mi je malo kardan predugačak moram ga malo prirezati pa nebi htjel rezat ako mi ju neče moči tjerati. i veliš da ide bez muke. jel dimi jako na auspuh? jel puno potroši?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ferac i 165 kosa ide skupa ko bog gdje je ravno :!:
A čuj potroši dosta, ak mu dođe teško, moraš sporije ići i tu on potroši, a kaj se tiče dima, sve ovisi kakav je motor, ak je dobar neče jako dimit....
Ma samo ti kosi s Mf 560, pusti ferca nek odmara :mrgreen:
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
da mf 560 preuzima stvar košnje dok veliki ne dobi prednji hidraulik i kosu naprijed. 560 se igra s ovom 165 čak ju nekd znam zaštopat kad znam okrenuti i 3 jer je mjenajč 4+2 al ide bez muke jedino ako ne protjera onda malo usporim malo zadimi da pretjera i dalje gas na 18 negdje i ide to. probao sam s 185 kosit s mf 560 posudio od susjeda fahr km 24 i ide s njom dosta lijepo sam s drugom sam išao i dost solidno dok je s trečom počeli padat okretaji. btw prvi otkos sam kosio s jednom i drugom kosom a trava do pola zadnjih kotača 14.9-28
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ja sa 560 kosim i u 2 brzini sa SIp 185. Inače u prvoj ako je brdo i jakooo velika trava
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Moj djed s Pottinger 165 kosi 3spora IMT 539,veli da nije za njega 1 direkt...
Prije je imao SIP 135 i to je kosio s 539 dosta dugo godina i služila ga bez greške,dok se nije sada razletila s sada kosi s mojom Pottinger..ja sam prije kosio s njom MF 590 2direkt ili kad sam kosio sirak IMT 540 1direkt 3 spora ;)
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Kod nas svi za 539 kvače 165 iako je brdovit teren. 560 i kosa 165 mislim da je bacanje goriva, on nju nesmije ni osjetit. Sa malim ide prvi otkos 3spora, dalje prvom. Ove godine stavljam na 533 izvod za kipu i ide se s njim u 2 otkos, inače je čovjek od kog smo kupili kosilicu kosio s 539 ali mu netreba više i prodao, kaže da mu je dovoljna za bašču i oko šljiva ona strižna, jer mu je to samo hobi....

E da, komšija mi ima 135 i kaže da se gadno zajebo što je to uzeo, trgovac mu to preporučio za 542, a razlika u cijeni nove je 500kn mislim.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
nije baš s 560 i 165 bacanje goriva :!:
539 bi pod 165 brzo odapeo,dobro ako nemaš puno košnje onda u redu..
al ja imam oko 20h tak da nije to za šalu,..
cijeli dan da kosi na +25 ;)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Nije bacanje novaca,bržije možeš ić, ali opet dođeš na isto.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
opa, km 24, to je ak se nevaram 185 cm :scratch , ja imam km 22 165 cm, i isto miruje :mrgreen:
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
ŠANANA kaže:
opa, km 24, to je ak se nevaram 185 cm :scratch , ja imam km 22 165 cm, i isto miruje :mrgreen:
185 zahvat, već ide joj 9 godina kod nas pokosila skoro 200 rali bilo je i popravaka većinom osovine na diskovima al sam zadovoljan premija za staru sip 165
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
ja imam sip 135 stara je 27 g. kvarova nisam imo i vučem ju sa ursusom 335 drugom direkt, jednom prilikom sam kosio nogometno igralište i jedva drugom sporom
 
I

ivica

Guest
moja fella km 187 ,samo ove god pokosila oko 150 jutara
P9030024.jpg
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
dal ima tko kakva iskustva s imt-ovom diskastom rotacionom kosom?! Malo smo gledali one od 220 i nekak mi se cijenovno ćine prihvatljive, kvalitativni :?: :!:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ima ti ju Abrkili, mislim da je imal dost loša iskustva s njom, pričekj malo, bude ti on sigurno rekel nešto više!!!
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
loše,jako loše..isfušareno do bola,nema vara koji nismo varili i to sve glavni noseći varovi.jednom otpala s noseih poluga i to u košnji!kosi ona dobro,ali noževi se brzo pomotaju pa tuku u diskove i tako,svašta s njom.o mukama prikvačivanja natraktor da ne pričam,moram ju ostavit na dvije palete,inače na zemlji ne možeš kvačiti,jer su klinovi u ravnini s podom reznog aparata...MA KATASTROFA,ali stari ju je kupio pa neće da proda,da sam ja kupio već bi ju odavno zamijenila neka fahr ili BCS..
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
abrkili kaže:
loše,jako loše..isfušareno do bola,nema vara koji nismo varili i to sve glavni noseći varovi.jednom otpala s noseih poluga i to u košnji!kosi ona dobro,ali noževi se brzo pomotaju pa tuku u diskove i tako,svašta s njom.o mukama prikvačivanja natraktor da ne pričam,moram ju ostavit na dvije palete,inače na zemlji ne možeš kvačiti,jer su klinovi u ravnini s podom reznog aparata...MA KATASTROFA,ali stari ju je kupio pa neće da proda,da sam ja kupio već bi ju odavno zamijenila neka fahr ili BCS..

Vidiš GMIŽA :!: Lijepo sam ti rekao da nemoj ni pitat za IMT kosu :mrgreen:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
e da se razumijemo,govorim o kosi sa 3 diska..4 i 5 diskova su puno drugačije,koliko sam vidio i kvalitetnije izvedene...
 

Najnoviji postovi

Na vrh