• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske kose

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Lamborghini R2 kaže:
po meni sasvim oksa s velikim zahvatom..
je to poljski samaz ili nekaj turskog..
kolika bi bila cijena?

Turska, cijena cca 34.000 kn. Kak su cijene tih velikih kosa drugih proizvođača?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Slafko, sviđa mi se ta velika kosa, jel imaš koju sliku kak izgleda u kompletu s oklopom, il čak možda dok je prikopčana na traktor, pa možda i u radu :?: :?: :?:
Hvala unaprijed :D

Inače, ja sam kosio sa KRONE kosilicom, zahvata 230 cm i s IMT 565, išlo je u 3.sporoj, al mu je bilo do jaja :mrgreen:
Po meni, za neki traktor od 80 + konja je ovo idealno, recimo za moj 95 ks u duetu sa nekom prednjom od 220 cm :p :D
Cijena, ja čak mislim da i nije preskupo :scratch :!:

Jel imaš kakve prednje u ponudi :?:
 
L

Lamborghini R2

Guest
cijena joj je dosta prihvatljiva s obzirom na veličinu,da imam bar mrvicu više njiva..možda bi je odma uveli :roll:
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Evo da sad stavim slike nove kose koju sam kupio dok sam našao slike. kupljena prije jedno mjesec dana širina zahvata 210. ja sam ju kupio u njemačkoj kod seljaka
i457433_P1000294.JPG
i457432_P1000293.JPG
i457431_P1000292.JPG
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
ŠANANA kaže:
Slafko, sviđa mi se ta velika kosa, jel imaš koju sliku kak izgleda u kompletu s oklopom, il čak možda dok je prikopčana na traktor, pa možda i u radu :?: :?: :?:
Hvala unaprijed :D

Trenutno nemam, ali nabavit ću uskoro. Naručio sam je za jednog prijatelja pa ćemo je snimiti u radu.

Jel imaš kakve prednje u ponudi :?:
Prednje zasad nemam, ali budem malo pročačkao po svijetu što se može dobroga ponuditi.
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Pozdrav svima , jel mi netko može objasniti raziliku odnosno prednosti i mane roto kose i strižne kose (zadnje).
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
roto: samo pičiš,nema štopanja,kosi bolje visoku travu nego nisku,traži veći broj okretaja(veća potrošnja goriva),teža je..

strižna:često se štopa,sporija košnja,manji okretaji,bolje kosi nisku travu..
 
S

slatna

Guest
Ma ide super! Radni zahvat okoli 3,7-3,8m! Kosim u 2.cestni brzini!
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Slatana ava zadnja kosa strižna jel ima protukosu i ako ima kako ti se pokazala u radu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
dane kaže:
Slatana ava zadnja kosa strižna jel ima protukosu i ako ima kako ti se pokazala u radu.
Koliko vidim, to je BCS Duplex. Jedna od najboljih (uz Bussatis) strižnih kosa. Je dvostrižna, no ima jednu kosu i pomični greben u drugom smjeru (samo Bussatis kosa ima protukosu).
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Ja trenutno koristim bočnu strižnu kosu i planiram uskoro kupiti roto kosu , priznam da roto kosu nisam imao prilike gledati u radu dok zadnju strižnu s protu kosom (ili je bila ova s pomičnim grebenom što veli ZJ) jesm i morap priznati da mi se svidjela, i još koja bi veličina roto kose bila prikladna za traktor 70 ks.
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
dane kaže:
i još koja bi veličina roto kose bila prikladna za traktor 70 ks.

Prikladni model rotokose za 70 ks traktor bi bila 165 cm ili specijalna izvedba 190. Upravo rješavam rotokosu 190 (sa hidraulikom) koja je lakša od standardne 190 i moći će je nositi traktor od 55KS na više.
 
A

amatix

Guest
Re:

pozdrav!!!!! gdje se mogu kupit najpovoljnije tanjuri za potinger kosilicu cat 186
:scratch
 
Z

zveki

Guest
pozdrav
dali mi možete reći gdje mogu nabaviti takvu strižnu kosu sa duplim grebenom i koliko to cca košta polovno
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Kupio sam prije godinu dana Gaspardo 1.75 m staru tada 2 godine sa rezervnom kosom za 1000 €. Nova je koštala duplo! Treba tražiti po oglasniku i otići po nju ako treba i u neku zabit jer se dobije povoljnije! Ova Gaspardo kosa je zakon! Nema te trave koja će je zaštopati, a traktor radi na 1/4 snage! Ja kosim u 2 brzoj sa Zetorom 4911, mogao bi i brže samo ako je neravno traktor dosta skače! Ovakva kosa ne miješa zemlju s travom kao roto kose i za moje potrebe je puno bolja od rotacione! Imam konje koji su dosta osjetljivi na zemlju i prašinu tako da moram paziti na to! Moje skromno mišljenje! :) :) :) :) :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Jaga kaže:
Kupio sam prije godinu dana Gaspardo 1.75 m staru tada 2 godine sa rezervnom kosom za 1000 €. Nova je koštala duplo! Treba tražiti po oglasniku i otići po nju ako treba i u neku zabit jer se dobije povoljnije! Ova Gaspardo kosa je zakon! Nema te trave koja će je zaštopati, a traktor radi na 1/4 snage! Ja kosim u 2 brzoj sa Zetorom 4911, mogao bi i brže samo ako je neravno traktor dosta skače! Ovakva kosa ne miješa zemlju s travom kao roto kose i za moje potrebe je puno bolja od rotacione! Imam konje koji su dosta osjetljivi na zemlju i prašinu tako da moram paziti na to! Moje skromno mišljenje! :) :) :) :) :)
Točno. I poslije strižne kose trava brže raste, jer nisu strgani i spaljeni vrhovi od trenja kao kod roto kosa, već odrezani škarama.
Problemi su im manja brzina košnje, teško gutaju ove moderne guste ljuljeve i mehanički su komplicirane s puno potrošnih dijelova, za razliku od rotacijskih.
Prednost: treba im puno manje snage (dakle, manji traktor) i manje goriva po pokošenoj površini.
 

Najnoviji postovi

Na vrh