• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske kose

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
abrkili kaže:
e da se razumijemo,govorim o kosi sa 3 diska..4 i 5 diskova su puno drugačije,koliko sam vidio i kvalitetnije izvedene...
Ovisi, ako su kuhnovi dijelovi a ona samo sklopita u srb (IMT627.926 sa 4 diska 1.6m zahvata ili KUHN GMD44 , IMT627.927 sa 5 diska 2m zahvata ili KUHN GMD55 , IMT627.928 sa 6 diskova 2.4m zahvata ili KUHN GMD66 ) onda je ok, ali ako je ona druga onda ne (IMT804.185 i IMT627.712 sa 3 diska 1.3m zahvata, IMT627.716 sa 4 diska 1.65m zahvata, IMT627.771 sa 6 diskova 2.6m zahvata )...
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Evo da predstavim diskaste rotokose koje nisu toliko poznate na našem tržištu, ali su cjenovno dosta prihvatljive i u zadnje 2 godine oko 1% kupaca je imalo sitne reklamacije. Garancija je 2 godine i uz njih se dobiva i kardan. Radni zahvati: 135, 165, 190 cm.

Volio bih čuti razmišljanja i posebno ocjenu onih koji ih imaju i koji rade s njima.

190 cm bez hidraulike:

190 cm bez hidraulike:

190 cm sa hidraulikom:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ima ih kod nas u jednoj trgovini za kupiti, nekoliko ih je več kuoljeno u selu i ljudi kose snjima, nisam čuo da se je nešto strgalo, nisam ju osobno vidio u košnji, na još, al se nadam da ču u ljetu vidjeti ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
slafko kaže:
Tako je Šanana, ima ih u Trgoimportu, oni uzimaju od mene... :D

Je u Trgoimportu :!: , mislim da je jedna od 135, a jedna od 165, nisam 100% siguran :scratch
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Zaboravio sam napisati cijene, a to vjerojatno sve zanima... :D

190 cm sa hidraulikom: 17.100,00 kn (sa PDV-om)
190 cm bez hidraulike : 15.200,00 kn (sa PDV-om)
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
toma84 kaže:
Ko proizvodi te kose? Cijene su prihvatljive

Cel-mak, jedan od najboljih proizvođača poljoprivredne mehanizacije u Turskoj. Na početku je jako puno ljudi bilo skeptično jer se proizvode u Turskoj, ali nakon skoro 3 godine promijenilo se mišljenje i sve više se koriste na skoro svim područjima u RH.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
rade se sigurno po deutz fahr-ovoj licenci, nisu loše, mislim da ih ima i u fortuni u vrbovcu
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
toma84 kaže:
rade se sigurno po deutz fahr-ovoj licenci, nisu loše, mislim da ih ima i u fortuni u vrbovcu

Za fortunu ne znam, od mene nisu išle. Jedino ak je neki drugi turski proizvođač. Ja isključivo uzimam Celmak i Tinaz jer to su dokazane kose, u ove ostale se nebih upuštao.

Ne znam točno dal se rade po deutz fahrovoj licenci, ali znam da u njih paše dosta rezervnih dijelova kao i za SIP. Rekao bih da su uzeli nešto od SIP-a, nešto od Deutza... :D
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
slafko kaže:
Evo da predstavim diskaste rotokose koje nisu toliko poznate na našem tržištu, ali su cjenovno dosta prihvatljive i u zadnje 2 godine oko 1% kupaca je imalo sitne reklamacije. Garancija je 2 godine i uz njih se dobiva i kardan. Radni zahvati: 135, 165, 190 cm.

Volio bih čuti razmišljanja i posebno ocjenu onih koji ih imaju i koji rade s njima.

190 cm bez hidraulike:

190 cm bez hidraulike:

190 cm sa hidraulikom:

Ovo mi više liče na bubanj kose, a? Iako su malo drukčije ali princip je isti, čak mi se ove i više sviđaju..
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
To i jesu bubnjaste kose samo šta nemaju gore zaštitini lim i ceradu
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Ljudi, moja isprika... :oops: bubnjaste su kose i uz njih dolaze zaštitni lim i cerada.

Prije sam čitao o onim IMT diskastim pa sam vjerojatno zato pogriješio.

Isprika još jednom...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ma sve ok, Ko imalo kuži vidi se da je to bubnjasta, diskasta ima male diskove, a i to se primjeti
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
kupio sam i ja kosu rotacionu sa 4 diska , u dijelovima :oops:
e sad imam jedan problem fali mi jedan zupcanik i ako bi neko mogao da mi skine mjere od njega pomogao bi mi nevjerovatno (a mozda bi zaradio pivo i cevape) :roll:
zupcanik je onaj koji pokrece sestokantnu osovinu koja ide kroz donju konzolu , nalazi se u reduktoru sa strane
a kosa je WELGER SM 8

ako neko ima istu ovakvu neka prica
POMOOOOOC :supris:
 
L

Lamborghini R2

Guest
po meni sasvim oksa s velikim zahvatom..
je to poljski samaz ili nekaj turskog..
kolika bi bila cijena?
 

Najnoviji postovi

Na vrh