• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske kose

D

dgeceg

Guest
koju kosu možete preporučiti za traktor 65 ks?, imam kosilicu s bubnjevima,dosta je teška oko 600 kg širine 165 cm, ta mi je premala, sad bi kupili isključivo kosilicu s diskovima širine do 2.5 m,zato što imaju hidraulično dizanje i nisu teške i netreba jak traktor za te kosilice, samo polovnu
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
2.5m ti je malo knap za tu snagu, prije 2.2m
Za nosit nisu baš ni lagane, dosta važe na stranu kad je u radnom položaju, a koju marku to ti ovisi koliko kosiš i koliko para si spreman odvojit.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
205 ili 220 ti je dosta za 65ks a akj se tiče nošenja ni to ti neće bit problem jer je diskasta dosta lakša od bubnjast i to dosta
 
S

slavek

Guest
treba li tko kondicioner (novi ,malo korišten) za kosu SIP185G?
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Evo moje SIP kose. 5 diskova, zahvat 210cm. Stara je skoro 5 godina (4 sezone je radila) i za sad bez iti jednog kvara. Mislim da smo samo remene i ulje jednom promijenili i noževe naravno...Mislim da 549 može radit s njom, ali samo na ravnom terenu. Do prije 2 god smo imali 542 i s njim smo ju pospremali kod susjede u štagalj i znam da sam morao ići u rikverc uz brdo jer mu je inače dizala prednji kraj kad je bila zakapčena ovako kao na slikama. Ja sam kosio par puta s Eurowolfom 55 i nije mu neki problem terati ju, a ni nositi, ali opet sam trebao paziti kod recimo kretanja u rikverc s podignutom kosom, a da teren visi na stranu na kojoj je i kosa jer u tom slučaju vrlo lako se lijevi zadnji kotač propinje u zrak (ako je uključena prednja vuča naravno).
E da je ostala cijena mlijeka od prije god dana i da su ostala kapitalna vjerojatno bi išao na nešto veće...
Slike su stare, danas je čistija :D

 
H

Hurlimann86

Guest
2.5 m ti nije previše...
Ako mi možemo sa hurlijem 65 ks 2 kose prednja 220, zadnja 170 možeš i ti jednu, a hurli je 3 cilindra.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Hurlimann86 kaže:
2.5 m ti nije previše...
Ako mi možemo sa hurlijem 65 ks 2 kose prednja 220, zadnja 170 možeš i ti jednu, a hurli je 3 cilindra.

ideš miki 8)

koja je brzina košnje naspram samo da imaš zadnju,kolko je sporije u postocima, zanemarujuči velik zahvat, znači brzina kretanja sa zadnjom i sa obje kose :?:

el slušaš i određenu muziku kad kosiš, jer sam skužio kod tebe kad ste išli po silažu da cepa i cepa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: šala mala :mrgreen:
 
H

Hurlimann86

Guest
Brzina ti je 6-8 km/h ,a samo sa zadnjom možeš i 15.
Ali je prednost u tome što kad kosiš samo sa zadnjom letiš ko da ti je zadnje i natreskaš se pošteno, a ovo ljepo fino ideš i 4 m za tobom nestaje.
Brzina bi bila i veča,ali je prva kosa disk i nejde brže kako god jaki traktor da imaš neznam zakaj je to tak, ali da je bubanj bila bi i veča brzina.
A ono kaj se tiče muzike... svira to što ti taj tren odgovara ima svega ko da si došao u DJ kabinu :lol: :lol:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Hurlimann86 kaže:
Brzina ti je 6-8 km/h ,a samo sa zadnjom možeš i 15.
Ali je prednost u tome što kad kosiš samo sa zadnjom letiš ko da ti je zadnje i natreskaš se pošteno, a ovo ljepo fino ideš i 4 m za tobom nestaje.
Brzina bi bila i veča,ali je prva kosa disk i nejde brže kako god jaki traktor da imaš neznam zakaj je to tak, ali da je bubanj bila bi i veča brzina.
A ono kaj se tiče muzike... svira to što ti taj tren odgovara ima svega ko da si došao u DJ kabinu :lol: :lol:

Natreskas se da, ali 6-8 žalosna brzina(marko hurliman duplo brže ore :mrgreen: )

Ali treba i računati da trebas jos jednu kosu za isti efekat :(

A i dosadno se sporo vozit :mrgreen:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ma i nije dosadno kad vidiš koliko porušiš trave u jednom prohodu, druga stvar je duplo manje okretanja i gaženja, a i što imaš ako skačeš u kabini i moraš imat kacigu osim razjeb. trapa.
 
D

dgeceg

Guest
jel zna tko kako se kreće cijene rabljenih diskastih kosa, dužine 2.50 m?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
U njškalu ti bila jerdna sip laser 260 koliko već za 18000kn, uščuvano izgledala
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Ja sam do unatrag 2 g. kosio sa bočnom strižnom kosom na Štoreu i to je bila katastrofa. Ne smiješ brzo, ne smiješ skretati, a o zagušivanju da ne govorim. Onda sam ubo SIP Roto 170D staru 2 g. i preporodio sam se! Kosim u 4. brzini bez problema, jedino na teškom brdu mu postane malo teže, ali prebrodi on to. Na dosta mjesta bi mogao i u 5., ali mi je malo neudobno tako voziti. Radi nje sam morao ugraditi i kiper ventil koji dotad nisam imao. Lagana je, što mi je bitno jer je i Štore lagan. Prošle godine sam u travi našao kamenu kocku sa stranicama skoro 20 cm :twisted: To je bio udarac, no hvala Bogu stradala su samo 2 noža.

Vidim da pišete da se SIP raspada, moram li biti zabrinut? Nemam puno zemlje, oko 3 ha, koliko mi može trajati? Nemam baš novaca da ju prodam i kupim neku bolju.
 
H

Hurlimann86

Guest
Nemaš brige ta kosa če te izdržati jako dugo ako imaš sam tolko zemlje.
Mi istu takvu imamo već 11g ali mi i kosimo godišnje 50 ha... Naša več je dosta loša ali uz male popravke ona ide dalje, a i za sip nisu skupi djelovi tak da nema brige ;)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Koko kaže:
Ja sam do unatrag 2 g. kosio sa bočnom strižnom kosom na Štoreu i to je bila katastrofa. Ne smiješ brzo, ne smiješ skretati, a o zagušivanju da ne govorim. Onda sam ubo SIP Roto 170D staru 2 g. i preporodio sam se! Kosim u 4. brzini bez problema, jedino na teškom brdu mu postane malo teže, ali prebrodi on to. Na dosta mjesta bi mogao i u 5., ali mi je malo neudobno tako voziti. Radi nje sam morao ugraditi i kiper ventil koji dotad nisam imao. Lagana je, što mi je bitno jer je i Štore lagan. Prošle godine sam u travi našao kamenu kocku sa stranicama skoro 20 cm :twisted: To je bio udarac, no hvala Bogu stradala su samo 2 noža.

Vidim da pišete da se SIP raspada, moram li biti zabrinut? Nemam puno zemlje, oko 3 ha, koliko mi može trajati? Nemam baš novaca da ju prodam i kupim neku bolju.

Bok Koko

Mi smo prije imali Takvu SIP roto 170D, mislim da smo ju imali oko 5 godina, i kosili oko 15-20ha 3X godisnje, i morali smo ju prodate nakon 5 god, počeli odlazit lageri na diskovima, odozdo se poderarala, nisam uopče bio zadovoljan s njom :twisted:

A ti sa svojih 3 ha se ne moras uopče brinut, služit če te do penzije :mrgreen:
 
A

antonio3333

Guest
Ja imam onu neku češku ili poljsku prednju. to nist ne valja vec u garanciskom roku su se zdrobili zubčaniki. onda je godinu dana radila, a onda opet otisli zubcenik. jako puno ima mjesta između dva zupčenika a rezervni jedan kosta 400 kn.ovu sezonu namjeravamo kupiti neku bocnu.
 
M

MarioRadocaj

Guest
bog decki molio bih nekog da mi kaže svoja iskutva s roto kosom vikon 2 m diskosnom unaprijed hvala
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
ja imam kuhn,znači vicon,kosa radi odlično!
Moja je sa 6 diskova,mislim da je nešto više od 2 metra...
 

Najnoviji postovi

Na vrh