• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske kose

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Evo i moje kose:
dsc00721v.jpg

A evo i mališana sa njom:
dsc00718ke.jpg

dsc00717c.jpg

E sad jel netko zna broj ovog remena?
dsc00720t.jpg

I tko bi znao gdje ima za kupit dijelova za kuhn kosilice iliti točnije trebaju mi one "skije" što je na svakom disku po jedna,po čemu klizi kosa,istrošilo mi se to jako i trebam drugo stavljat.
 
M

mladi kosac

Guest
jel zetor može kositi s njom,koliki joj je zahvat i kako kosi povaljanu travu
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
A neznam,nikad nisam kosio sa zetorom i tom kosom,a vjerovatno može ali nije to za njega...
Zahvat joj je 240cm,travu kosi odlično!
Ovo smo ju prikopčali za zetora jer je bila spremljena u šupu gdje veliki traktor ne može zač.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
evo jedne bcs
URL=http://img52.imageshack.us/i/dsc00570x.jpg/]
dsc00570x.jpg
[/URL]
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
imam traktor imt 539 pa sebi trebam da kupim kosilicu na njega imam onu malu rucnu ali je mala za ove povrsine,sta mislite da li da uzmem striznu ili sa diskovima,dok bih ja ipak kupio sa diskovima jer mislim da su bolje,i koliki zahvat bi mogao da 539 normalno da radi bez opterecenja hvala
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
hmm, 4 diska,to je negdje oko 160cm,mislim da bi tvoj traktor mogao solidno radit sa njom,
Nova kuhn-ova ti dođe oko 2 400 € + PDV.
Na kakvu ti ciljaš?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
ja sa vladimircom tjeram welger SM4 sa 4 diska (prethodnica IMTa) bez problema ,31ks
ne brigaj ti za snagu , ne traži je puno a nije ni teška za rad na nagetim terenima
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Diskaste kosilice ne iziskuju puno snage. Ja sam imo IMT s 4 diska (160 cm), sad trenutno imam bubnjastu 165 i mogu reći da je potrebno više 30% snage za bubnjastu nego za diskastu. Diskasta ima još prednost što je mnogo lakša.
 
S

stjepan1988

Guest
Evo i našeg stroja. Baš me zanima šta mislite o njemu, kakvi će biti komentari. :scratch :mrgreen:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
možda će bit skoro na prodaju...ali samo možda.
 
B

BAGERISTA

Guest
Ovakvu ili sličnu ima prijatelj na hurlimanu,,,i mogu reč da je kosa prava bomba........ 8)
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
savoris kaže:
ja sa vladimircom tjeram welger SM4 sa 4 diska (prethodnica IMTa) bez problema ,31ks
ne brigaj ti za snagu , ne traži je puno a nije ni teška za rad na nagetim terenima

imt kosa je po lely-u rađena
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
dino kaže:
ja imam kuhn,znači vicon,kosa radi odlično!
Moja je sa 6 diskova,mislim da je nešto više od 2 metra...

kuhn i vicon nisu iste kose....viconova je puno laganija za nekih cca 70-ak kg..... jedino je okvir za prikapčanje sličan....

VICON je radio modele sa 3 diska CM135, 4 diska CM144-147-165-167, 5 diska CM205, 6 diska CM215-216-217-240-245-247...
KUHN još i sad radi legendarne modele GMD 44-55-66-77, i malu GMD-33, idu i pod imenom IMT BOLJEVAC, u novije vrijeme....
mislim da čak koriste iste noževe....istih dimenzija...
VICON je s 01.01.2010. prestao proizvodit te kose u Nieuw Vennepu, i sve sele u tvornicu TAARUP Kerteminde DANSKA....
doznao ja iz prve ruke....
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
možda 165SIP sa dva bubnja bez gnječilice onako od oka nije sigurno kad se ne vidi ispod zaštitne cerade:drinkers:
 

Najnoviji postovi

Na vrh