• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske kose

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
dino kaže:
ja imam kuhn,znači vicon,kosa radi odlično!
Moja je sa 6 diskova,mislim da je nešto više od 2 metra...

Daj slike kose da vidim
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
ma nemam sliku,tj imam jednu ali je loša tako da je neču ni stavljat...
A slike kose u radu također nemam...
Inače kosa je odlična...
 
Z

zvonko jagecic

Guest
Bok !

Kupil bi neku roto kosu za IMT 539 a na osnovu vaseg pisnja do sada to bi morala biti neka laksa do ( oko ) 300kg. Po svemu napisanom pasala bi mi diskasta od 135 cm ali ne IMT ili SIP jer velite da bas i nisu neke. Ako nis drugo dobra bude valjda i SIP-ova za cirka 5 rali kosnje.
Za IMT 539 pisu ovdje na forumu razlicite tezine, od 1630 kg pa do 1780 kg ( ko i u prospektu za novi IMT ) pa me zanima dali je ovaj novi sa obrnutom limarijom tezi od starog tipa pa bi mogel nositi i nesto tezu kosu ?
Problem je najti manju roto kosu pa me zanima dali su diskaste lakse od bubnjastih ? Na primjer kakva je tezina SIP bubnjaste 135 a kakva diskaste 165 ?
Gdje se u zagorju i okolici mogu najti manje roto kose boljih proizvodjaca pa da malo usporedim cijene sa SIP-om ?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ak misliš kosit 5 rali to ti je dobra onda i IMT i SIP. Te kose nisu naj kod ljudi koji kose jakooo puno. Za 539 ti je ok diskasta 165, lakša je za nosit od bubnjase i manje treba ks za nju
 
Z

zvonko jagecic

Guest
Bok Toma,
fala na odgovoru. Znaci kupujem SIP diskastu 165.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ne kosiš puno i durat će te dosta. Mislim da ti je diskasta 175, bubanj je 165. Ma nema veze, to tu negdje...
 
H

Hurlimann86

Guest
Diskasta ti je 170 mi je imamo već 10 godina,al je sad već stvarno loša jer ipak 15-20 ha 2-3 puta godišnje traba pokositi :D
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Za tih 5 rali je dosta i 135 bubanj. Osim ako nemisliš više kositi, bubanj je jeftinija i to ti je dovoljna za tu površinu.
 
Z

zvonko jagecic

Guest
Bok !

Fala vam decki na savjetima.
Ako je za IMT 539 otprilike isto nositi SIP bubnjastu 135 i diskastu 170 a ova prva je dosta jeftinija onda bi mi ipak bilo bolje kupiti bubnjastu.
Pisete da se tesko najdu rabljene roto kose u dobrom stanju a nove su dosta skupe pa sad budi pametan :scratch .
Dali neko otprilike zna kakva je cijena nove SIP 135 ?
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
904.jpg
 
I

imt 577..

Guest
pozdrav
Imam jedna problem, imam kosilicu deutz fahr 195 cm diskastu, i zanima me gdje se sipa ulje u dasku, na koliko treba mijenjati ulje i koje se ulje sipa? hvala
 

yzf ico

Član
Tu od
12 Velj 2009
Poruka
118
na što pripaziti i pogledati kod kupovine roto bubnjaste kose. konkretno me zanima sip 135
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Ja sam malo pripremao svoju SIP Roto 170D za košnju. Skinuo sam prvi disk (najbliži prijenosu, ima stožac kao i zadnji) i gle čuda, u sredini ispod poklopca je mazalica :?: Srednja dva diska imaju samo poklopce bez stožaca, i također mazalice! Svaka čast Slovenci, odlično ste ih sakrili :scratch Vidi se da Jugoslaveni jednostavno ne znaju osmisliti stroj. Švabo je majka, koliko god to mi osporavali. Kad bi ih on tu stavio (u što sumnjam), negdje bi sigurno pisalo ACHTUNG! :D :D Uglavnom, čini se da to nije nikad otvarano ni podmazivano, pa sam ja utisnuo veliku količinu masti, nek se nađe. Zanima me da li to znači da pogon diskova nije u uljnoj kupki? Prijenos ima čep sa mjeračem ulja, ima ga dovoljno.

Razlog zašto sam skidao prvi disk je što su na njemu malo kraći noževi, kad stavim nove (ili neke s druga 3 diska) oni zapinju za greben, pa sam mislio da nešto nije u redu s diskom. Da li su ti noževi neodgovarajući? Dužine su 106 mm, tako piše na njima, i savijeni u sredini.

Još treba montirati ceradu i kosa je spremna za rad, jedino me iživciralo to sakrivanje mazalica :evil:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Koko kaže:
Ja sam malo pripremao svoju SIP Roto 170D za košnju. Skinuo sam prvi disk (najbliži prijenosu, ima stožac kao i zadnji) i gle čuda, u sredini ispod poklopca je mazalica :?: Srednja dva diska imaju samo poklopce bez stožaca, i također mazalice! Svaka čast Slovenci, odlično ste ih sakrili,jedino me iživciralo to sakrivanje mazalica :evil:
I kod mene na BCS-u ima mazalica na svakom disku ispod poklopca, poklopac skineš ga za 10s s nekim primitivnim home made alatom jer je orginal negdje posijan, i da, ide i ulje u korito. Ja na svojoj imam naljepnicu ''plan podmazivanja'' na kojem su označena sva mjesta i nakon koliko sati rada ide mazanje tak da sam odma znao gdje, koliko i što.
Kosu stavim na ravno, kod prvog diska ima čep na koji sipam ulje, a kod zadnjeg jedan vijak koji je mjera, odšarafiš ga i sipaš dok ne procuri. Ispuštam ulje odozdo točno ispod reduktora.
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
petar kaže:
Koko kaže:
Ja sam malo pripremao svoju SIP Roto 170D za košnju. Skinuo sam prvi disk (najbliži prijenosu, ima stožac kao i zadnji) i gle čuda, u sredini ispod poklopca je mazalica :?: Srednja dva diska imaju samo poklopce bez stožaca, i također mazalice! Svaka čast Slovenci, odlično ste ih sakrili,jedino me iživciralo to sakrivanje mazalica :evil:
I kod mene na BCS-u ima mazalica na svakom disku ispod poklopca, poklopac skineš ga za 10s s nekim primitivnim home made alatom jer je orginal negdje posijan, i da, ide i ulje u korito. Ja na svojoj imam naljepnicu ''plan podmazivanja'' na kojem su označena sva mjesta i nakon koliko sati rada ide mazanje tak da sam odma znao gdje, koliko i što.
Kosu stavim na ravno, kod prvog diska ima čep na koji sipam ulje, a kod zadnjeg jedan vijak koji je mjera, odšarafiš ga i sipaš dok ne procuri. Ispuštam ulje odozdo točno ispod reduktora.

ja čak mislim da su sip i bcs diskaste nšto iskemijali po viconovim kosama....
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Da li netko zna gdje bi se mogle nabaviti upute za moju kosu, sad sam pomalo zabrinut :shock:
 

Najnoviji postovi

Na vrh