• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske kose

S

slavonka

Guest
pomoc pri kupnji

dobar dan! molim savjet sto kupiti za kosnju vocnjaka i vinograda, teren je prilicno zahtijevan (strm i ponegdje uski prolazi).....rideri su koliko sam vidjela najbolja opcija, ali su preskupi...moze li se neki mtd nositi sa takvim terenom.....zimi bi koristili traktorcic kao ralicu...hvala puno
 
S

steyr

Guest
Pozdrav!

Zna li netko čiji je ovo logotip? Nalazi se na bočnoj kosi traktora Steyr '54.
 

Prilozi

  • DSC04041.jpg
    DSC04041.jpg
    78.2 KB · Pregleda: 257

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
Pozdrav svima. S kojom roto kosom se može kositi u rikverc? sa bubnjastom ili diskastom?
kupio sam fahrovu kosu KM24. Ako netko zna, može li mi reči malo o održavanju? gdje sve ima ulja, gdje se mijenja? gdje su sve mazalice?(sigurno ima neka koja se ne vidi izvana)...
bio bi jako zahvalan na informaciji:D
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Pozdrav svima. S kojom roto kosom se može kositi u rikverc? sa bubnjastom ili diskastom?
kupio sam fahrovu kosu KM24. Ako netko zna, može li mi reči malo o održavanju? gdje sve ima ulja, gdje se mijenja? gdje su sve mazalice?(sigurno ima neka koja se ne vidi izvana)...
bio bi jako zahvalan na informaciji:D

Čestitam na kupovini :drinkers: :)
Postavi koju sliku da vidimo o kakvoj se kosi radi. ;)
Zašto bi kosio u rikverc? Mogu obe kositi samo bubnjašica kosi jednako u oba pravca dok diskosna u rikverc loše kosi a neke nemogu uopšte kositi.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pozdrav svima. S kojom roto kosom se može kositi u rikverc? sa bubnjastom ili diskastom?
kupio sam fahrovu kosu KM24. Ako netko zna, može li mi reči malo o održavanju? gdje sve ima ulja, gdje se mijenja? gdje su sve mazalice?(sigurno ima neka koja se ne vidi izvana)...
bio bi jako zahvalan na informaciji:D

Moči češ s tom kositi u rikverc bez problema, samo mora ti stajati pravilno kad ju složiš u ravninu na top-link poluzi, nesmije visjeti ni prema napred ni prema nazad. Nravno kosiš u rikverc samo prilikom okretanja na uvratinama da ju ne podižeš bezveze, podizanje dosta šteti križevima kardana kad se brzo vrti.8)
Kaj se tiče održavanja, ako su semerinzi na izlaznim osovinama bubnjeva dobri, da ne propuštaju ulje iz gornje posude, nemaš brige s ničim, ulje se nalazi samo u toj gornjoj posudi, nezanm sad točno koliko ga ide, preporuča se tekuča mast gore za podmazivanje zupčanika i ležaja unutar posude (ja sam stavio hipenol 90+rastopljena tolatna mast)
Mazalice nema niti jedne na cjeloj kosilici, okretna osovina se podmazuje sa uljem kroz onu rupicu i to ti je uglavnom to, ako su ležajevi ispravni samo gas!
Sve ti to pišem jer ja imam DF KM 22, moja je 165 cm, sve je potpuno isto ko i na tvojoj, osim što je tvoja KM 24 malo duža jer je 185 cm, ide malo više ulja u gornju posudu.
Ak te još kaj zanima pitaj, ja sam moju kad sam ju kupio rasturio do posljednjeg šerafa, komplet reparirao i sastavio uz bojanje, sad je ko nova, več 6 god bez ijedne greške, a pokosi jako puno!
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Šanana je već sve rekao, i ja imam KM24 već 10 ili 11 godina, radi na stvarno gadnim terenima bez greške. Prvo je radila sa 539, sad sa Hurlimann h-360, mana joj je što se dosta teška tj. jaaako je dugačka u transportnom položaju pa nije za manje traktore (možete misliti koja je to bila patnja sa 539...). Održavanja na njoj praktično da i nema, samo se ponekad ulje pogleda (jednom u par godina, naravno ako ne pušta ulje na semerinzima). Jedna od najkvalitetnijih i najprostijih kosa sa kojim sam se ikad sreo, što se koševina u rikverc tiče može to bez ikakvih problema, ja stalno tako radim kada kosim neke parcele gdje ima dosta voćki pa je tako lakše pokositi prostore izmedju stabala. Puni kapacitet te kose sam otkrio tek od kada radi sa većim traktorom (65Ks, prednja vuča, 3 tone mase+200kg tegova naprijed) jer je teško kontrolisati sa malim traktorom čak i kada je u radnom položaju (ona uopšte nije za 539 al to je već duga priča...), posebno ako je teren brdovit kao kod mene. Vrlo je bitno da imaš kardan sa jednosmjernom spojnicom jer kada joj se diskovi (koji su solidno teški) jednom "zalaufaju" na pune obrtaje treba joj dosta vremena da se zaustavi tako da, ako bi radio sa običnim kardanom mnogo bi patio traktor svaki put kada "smanjiš gas". Jedan lik iz sela je napravio gadnu havariju na nekom malom zetoru 4711 ili 4911) jer je kosio sa SIP 135 i običnim kardanom, zamisli šta bi ova zvjerka tek uradila...

Kod KM24 mi se takodje jako svidja što joj je otkos dosta širok, ne skuplja travu u uske redove jer su diskovi vrlo veliki a "stablo" diska je tanko u poredjenju sa onim kod mnogih manjih kosa. Jedna mana joj je vrlo velika masa ali to je ipak posledica veoma masivne konstrukcije u kojoj se nije štedilo na materijalu kao što se danas radi.
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
http://imageshack.us/photo/my-images/513/km2401copy.jpg/

km2401copy.jpg

Shot at 2012-06-05

bok. da li netko zna kako se točno zove ovaj dio kojeg sam zaokružio, drži skupa poluge za dizanje roto kose....slomio sam ga...
i da li zna netko gdije bi to mogao kupiti??? hvala
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
http://imageshack.us/photo/my-images/513/km2401copy.jpg/

km2401copy.jpg

Shot at 2012-06-05

bok. da li netko zna kako se točno zove ovaj dio kojeg sam zaokružio, drži skupa poluge za dizanje roto kose....slomio sam ga...
i da li zna netko gdije bi to mogao kupiti??? hvala


Ma zavari to kako ti je i član Bosnoga rekao i ako treba pojačaj to još sa strana i teraj. Može se taj dio naći, to je sigurno, al je pitanje koliko će ti trebati vremena da ga nađeš i koliko će te sve na kraju koštati. A ovako ako imaš aparat za varenje ili neko od komšija, koštaće će te samo dvije, tri hladne pive :drinkers: :partyman:
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
tu treba bit dobar var i dobro ojačanje jer je tu najveće naprezanje i sav teret kose je na tom mjestu, tako da se sa time nije za igrat, a ta kosa nije baš lagana.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
pa normalno da treba biti kvalitetan var. To nije posao za amatera ali ko god ima malo više iskustva može mu to zavariti i pojačati tako da traje duže nego novo da kupi.
Naravno da neće raditi kao moj komšija što je zavario kardan na kockastoj balirci i dok je došao do njive to je otpalo negdje usput, nije ni počeo balirati... :lol:
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
budem ga dao zavariti, ali ako netko zna gdije bi mogao naručiti taj dio novi neka napiše ili javi preko poruke...

usput..čemu služi onaj lanac naprijed?
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
probaj kod ferenčaka,mislim da dojde oko 600-700 kn,inače je to neka vrsta gusa
 
B

BAGERISTA

Guest
Jesi krenuja i ti u košnju........
Ljepo mu stoji,,mada bi i veču lako nosio..
 

Najnoviji postovi

Na vrh