• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske kose

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Kopčaj to za steyr-a :)
zaštitni lim na remenje ti nebi bio višak da ti se ne mota trava...
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Malesna ti je ta kosa za landinia,ja imam kuhn 55 i radim sa 70 hp tako da bi tvoj landini mogo i sa vecom od gmd 55 da radi
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
Ovo mu je definitivno premalena kosa. Takvu sa 4 diska Kuhnovu sam imao ja prije 4-5 godina i prodao ju i kupio 6 diskova Kuhn GMD600 2,45m zahvat. Ova od 4 diska mi je bila premala za Landinia 72 ks, a ova od 6 diskova mu je taman, a tek sad blizzard 95 se igra s njom, po ravnom 2 transportna 14-15 km/h na nekih 1800 o/min. :gitarist:
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
Dino imam taj lim ali je skinut puko mi je saraf sto ga drzi pa sam gaz skino i nikako da vratim.

Jest mu mala ali sta cu kad je stajer spor na kardanu skroz pa moram ic polako kad kosim i pun gas i opet jedva nekako. A ovako se ne brinem kad zakacim za Landinija.

I de mi recite da li bi mogla da se ubrza kosa? Stavio bi drugi zupcanik da je malo ubrzam bas radi toga da mogu sa stajerom kosit. To bi uradio ako moze, sta mislite vi o tome?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
ili ovu kardansku još malo povećaj ili onu malu malo smanji,,, drugim riječima moraš jednu od te dvije dat napravit
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
Aha znam o cemu pricas. Hvala ti na savjetu, probacu nesto iskombinovat.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
Aha znam o cemu pricas. Hvala ti na savjetu, probacu nesto iskombinovat.

Jedino možeš sa remenicama, ali nemoj dirat manju, jer bi ti mogli remeni proklizavat zbog premale površine nasjedanja u utore. Zato povečaj pogonsku remenicu (kardansku) za cca 10 cm u promjeru i dobit ćeš sigurno 500 okretaja i više na diskovima.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
hvala drasko
a sta mislis kad bi napravio 15 cm vecu da li bi smetalo?

Pitanje da li ćeš imati dosta snage na traktoru, naročito ak ti nije ravan teren kad mu treba više gasa da sebe vuče. Mislim da bi cca 10 cm bilo sasvim solidno. Recimo npr. ako je pogonska cca 40cm, a mala cca 15cm pri okretaju kardana od 540 o/min na maloj imaš oko 1440 o/min. Kad bi pogonska bila 50 cm, na maloj imaš 1800 o/min, a sa 55cm 1980 o/min. Sad sam vidi što ti je bolje i koliko ti je konja Stayer pa da mu ne bude puna kapa.
Ja sam probao na Landiniu staviti kardana na 1000 o/min i gas na 1200-1300, ali nije to to, čim dođe krtičnjak, gušča i veće trava muči se i možda troši više nego na 1800-1900 okretaja motora.
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
Stajer je 40 ks. Dobro onda stavicu 10 cm vecu pa ce valjda bit dobro. Bolje da mu je malo manje bit ce jaci, a ima i brda tako da ce ic 10 cm.
Hvala.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
Stajer je 40 ks. Dobro onda stavicu 10 cm vecu pa ce valjda bit dobro. Bolje da mu je malo manje bit ce jaci, a ima i brda tako da ce ic 10 cm.
Hvala.

Mislim da bi mu 10 cm bilo taman i samo gas :partyman:
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
nisam imao vremena previše tražiti,smjenovođa me zamolio da istražim gdje bi bilo za kupiti disk za kosu SIP 165,našao je cijene od 1000-1700kn,rekli su mu da ima neki najjeftiniji dućan u donjoj dubravi,pa ako tko zna za taj dućan ili zna gdje najpovoljnije kupiti disk,molio bih da mi javi!
unaprijed zahvaljujem!
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Znali ti netko,u cemu se razlikuju kuhnovi modeli kosilica: GMD66 i GMD 600 ?
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
144
Dino GMD 66 je noviji model od GMD 600 ja imam GMD500 a jedan kolega ima GM55 uočio sam razliku u rami za kopčanje ,oblik diskova i mislim da je raspored zupčanika drugačiji sve u svemu najednostavnije je reć da je gmd 66,55 noviji model od gmd 500,600.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
ivica,hvala na informaciji! :)
eto ako nekog zanima,cijena NOVE GMD66 je cca 4200€+PDV
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
dali neko ima nekakav katalog ili adresu stranice za kosu deutz-fahr KM 2,23 bubnjara dva bubnja 2,30m zahvata otišao mi ležaj ili nekakva čahura na osovini što ide iz kade odozgora na bubanj rasulo se što god da je bilo pa bi mi trebao katalog rezervnih djelova da vidim šta ide tu
 

Najnoviji postovi

Na vrh