• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske kose

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Ovako ima rotacionalnu kosilicu Samaz sa 2 bubnja 165 cm kosi i ima ravne noževe (6 komada), ali sam vidjeo noževe koji su savijeni prema dolje koji su bolji noževi? Po mene bi trebali biti bolji ovi savijeni zato što kosu niže i nemoram puno kositi kosilicu na toplingu kao kod ravnih noževa (znam da se nebi smjela kositi kosilica ali volim kad je nisko pokošeno).
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Eto imam pitanje kakve su SAMASZ roto kose, iskustva, prednosti mane naspram drugih

Hvala
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Eto imam pitanje kakve su SAMASZ roto kose, iskustva, prednosti mane naspram drugih

Hvala

U okolici ih ima dosta, lani je kum uzeo zadnju bubnjastu novu 185 cm, hidroulično podizanje, kosa je super, nosi ju s YTO 90 ks, kombinacija odlična, kosa odlična!
Kolega ima isto 185 cm, mehaničko sklapanje, kosi s Hurlimann-om Prestige 75 ks i Zetorom 6340
Još jedan čovjek iz sela ima zadnju 185 cm, mehaničko sklapanje i prednju 250 cm i kosi u tandemu s SAME Silverom 105.

Kose su licenca Deutz-Fahr i po meni nema nikakvih zamjerki na ništa!!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ima ko kakvog iskustva sa bubnjastim kosama sa 3 bubnja, malo mi čudno kako 3 da nisu u par radili...

hvala
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Konkretno vidio na prednjim nekim, to mi čudno malo, inače rade u par...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Čudno je i meni za prednju, a i opčenito. Prednje su obično do nekih 220-230 cm zahvata s dva velika bubnja, a ove 250 cm pa na više imaju po 4 manja bubnja i to radi super.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
A vidiš, radili i sa 3 bubnja... Kasnije se valjda prebacili na 4...
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Komšija kupio Welger SM 4 sa 4 diska,i tjerao bi je sa Zetor-om 5211. Međutim kad je podigne za transport zapinje mu desni zaštitini lim kose za vrh kabine. Ako hoće to da izbjegne mora odvrnuti toplink da je "baci" unazad ali pri dizanju se onda toplinker krivi. U čemu je caka? Ili ta kosa nije idealna za Zetora ili je caka u nekim drugim stvarima. Ima li Zetor (moje pitanje) mogućnost kontrole hidraulike da diže do izvjesne tačke a ne do kraja,tako da mu nezapinje taj lim za kabinu?
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Komšija kupio Welger SM 4 sa 4 diska,i tjerao bi je sa Zetor-om 5211. Međutim kad je podigne za transport zapinje mu desni zaštitini lim kose za vrh kabine. Ako hoće to da izbjegne mora odvrnuti toplink da je "baci" unazad ali pri dizanju se onda toplinker krivi. U čemu je caka? Ili ta kosa nije idealna za Zetora ili je caka u nekim drugim stvarima. Ima li Zetor (moje pitanje) mogućnost kontrole hidraulike da diže do izvjesne tačke a ne do kraja,tako da mu nezapinje taj lim za kabinu?

ako sam dobro razumeo on bi trebao da promeni mesto toplinku ( misli mdana zetoru ima 4 rupe pozadi gde moze da ide toplink a njemu je na dole zadnjoj, samo neka podigne na prvu ili drugu rupu gore i mislim da ce biti uredu ako je to sto ja mislim
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ako sam dobro razumeo on bi trebao da promeni mesto toplinku ( misli mdana zetoru ima 4 rupe pozadi gde moze da ide toplink a njemu je na dole zadnjoj, samo neka podigne na prvu ili drugu rupu gore i mislim da ce biti uredu ako je to sto ja mislim

ima 4 rupe za toplink.vidjećemo dali je u tome problem odnosno rješenje
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
mozete li mi reci nesto o BCS 404 kosi, kako se pokazala u radu, mogao bih da uzmem jednu za 650e sa kardanom, hvala
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
ima li neko da hoce kupiti rotocionu kosu sa dva bubnja-turska. kosa je nova nikad zakacena na traktor.
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,935
ima li neko da hoce kupiti rotocionu kosu sa dva bubnja-turska. kosa je nova nikad zakacena na traktor.

A da to pitaš u malim oglasima > ponuda? :(nerd):
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Posedujem Maseyu ferguson 35 ali nema duplo kvačilo,nema kardansku lamelu,imam u ponudi rotocionu kosačicu SIP 135 dali mi neko može odgovoriti dali ja mogu sa svojim traktorom pogoniti tu kosu i kositi pošto nemam duplo kvačilo (kardansku lamelu) pošto čim stisnem kvačilo stanemi kardansko vratilo.Pozdrav
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Možeš je goniti bez problema! Jedino kad počinješ kositi, izbaci traktor iz brzine, uključi kardan i kad se kosa zalaufa, ubaci u brzinu i kreni kositi.
Obavezno koristi kardan sa jednosmjernom spojnicom!
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Hoćeš li mi objasniti molim te šta je to kardan sa jednosmjernom spojnicom,posedujem nekakav kardan gdje je na jednoj strani poveća glava gdje se uklapa i ima jedna opruga stisne se prema kardanu i uklopi se na vratilo kako da ti objasnim zatvoren je oblika malo većeg galona.jeli to taj kardan.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
To bi trebalo da je to. Uzmi taj dio što ide na kardan i pokušaj ga rukom okrenuti u toj glavi. Na jednu stranu neće ići dok bi na drugu trebalo da se može okrenuti. Znači okreće se taj dio što ide na kardan a glava i kardan stoje.

Evo kako izgleda taj dio:
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh