• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske kose

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
mislim da mu nije tesko, bilo je nagnuto i blago uzbrdo ali nije dimio vrlo malo, mislim da ce ici lepo u ravnici, kod nas su obicne livadske trave pa je slabo gde velika i gusta :icon_pidu:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
mislim da mu nije tesko, bilo je nagnuto i blago uzbrdo ali nije dimio vrlo malo, mislim da ce ici lepo u ravnici, kod nas su obicne livadske trave pa je slabo gde velika i gusta :icon_pidu:

Ja sam danas kosio travu skoro se nije vidlo kud sam prošao jaka trava i polegla kosa df 165 traktor zetor 6945 .a sa fahr 165 mali zetor 3511s ide bez brige .
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
posedujem roto kosu SIP 135,interesujeme dali mogu prave noževe da postavljam pošto su sada na njoj došli zakrivljeni noževi ,mislim dali će smetati tanjirima pravi noževi ili uvijek moram tražiti zakrivljene:icon_winkle:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Moguće je da je lažni oglas ili je nekakva greška.
A za IMT 539 će biti veći problem nošenje nego košenje, sobzirom na transportni položaj kose.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Danas sam kosio sa mojim 539 i bcs, uzbrdo 3 spora a stranom 1 brza u vecoj i 2 brza u manjoj travi i ide bez imalo dima, ja presrecan
 

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
gledaj ovako: ta rotaciona kosa je teska otpilike kao i tanjiraca koju nosi imt traktor...moja tanjiracaje teska 400kg i ne samo moja negoskoro svacija u momkraju... ne vidim zasto bi rotokosa istih gabarita prestvljala bauk za imt539 :)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
gledaj ovako: ta rotaciona kosa je teska otpilike kao i tanjiraca koju nosi imt traktor...moja tanjiracaje teska 400kg i ne samo moja negoskoro svacija u momkraju... ne vidim zasto bi rotokosa istih gabarita prestvljala bauk za imt539 :)

Možda po onoj težina puta krak pa teško nosit :icon_fU:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
gledaj ovako: ta rotaciona kosa je teska otpilike kao i tanjiraca koju nosi imt traktor...moja tanjiracaje teska 400kg i ne samo moja negoskoro svacija u momkraju... ne vidim zasto bi rotokosa istih gabarita prestvljala bauk za imt539 :)


Pogledaj malo bolje kako se nosi ta kosa! Kopča se iza kao tanjirača i nosi se sa strane kao i obična kosa sa grebenom. Taj dio koji ide pored traktora je težak oko 300 Kg možda i više.
Zamisli šta će biti kad ti desni točak uđe negdje u jarak!?
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
gledaj ovako: ta rotaciona kosa je teska otpilike kao i tanjiraca koju nosi imt traktor...moja tanjiracaje teska 400kg i ne samo moja negoskoro svacija u momkraju... ne vidim zasto bi rotokosa istih gabarita prestvljala bauk za imt539 :)

Nije sve u težini, kosa se podiže u vis, i zamisli koliko bočno opterečenje imaš na traktoru koji ima 1600 kg.. ma nemoj ni sanjati da to nosiš s 539, prevrnula bi te na prvoj večoj grabi na putu! Za mali IMT je idealna 135,
 

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
ima covek jednu rotokosu kaci je na imt539 bas cu da ga pitam a ujedno da odem sa njim do njive pa cu videti na delu i praksi kako funkcionise, pa ako nije ok onda cu uzeti 135 kosu :) bas me zanima da se uverim pre kupovine, jer mi se on hvalio kako imt 539 nema nikakvih problema sa njom ni u kosenjuni sa transportom... :) ili mu kosa nije 165 ili laze trece nema :D
 

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
trazio sam na internetu nigde nisam video snimak kako izgleda kada podize rotokosu izvinjavam se zbog mog neznanja ali trudim se nauciti
 

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
Pogledaj malo bolje kako se nosi ta kosa! Kopča se iza kao tanjirača i nosi se sa strane kao i obična kosa sa grebenom. Taj dio koji ide pored traktora je težak oko 300 Kg možda i više.
Zamisli šta će biti kad ti desni točak uđe negdje u jarak!?

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=HTgdNeLyzgg
zar ovo nije 539 i rotokosa 165?? zeleo bih da pre kupovine dobro odaberem da se ne prevarim
 

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
meni nije problem da kupim 135 nema veze dal prosao red jedan ili dva vise manje,vazno je da traktor ne nastrada a i ja sa njim,i da nemam probleme kao sa imt zadnjom jer 50 ari sam kosio puna dva i po sata sta da radim kad nece bolje :( prosto mi je doslo da : = :) i : МУР: u isto vreme
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Ovom na filmiću ide dobro (po ravnici), ali kako kažu ljudi, problem je transport, ta kosa se otklopi iza i onda podiže traktor. Mislim da je za sve što nije ravnica bolji izbor kosilica s 4 diska poput moje SIP Roto170d ili BCS 404, podižu se vertikalno pomoću hidraulike. To je jako korisno i prilikom rada, kad negdje treba kosu malo podići, sa ovom bubnjastom si nemoćan.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Za 539 uzet bubnjastu od 135 i onda nemaš brige oko ničeg. Čemu riskirat sa 165 ako nisi siguran da možeš kvalitetno posal obavit.
 

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
ok pogledacu ja kako izgleda ta elipsast a kako bubnjasta imam puno nedoumica oko toga.. mada me dobro zaplasili sa time da moze prevrnuti traktor,ali opet kad razmislim traktor ima 1650kg a kosa svega 400 tj 4 puta manje,...videcu sta je bolje hvala na savetima :) :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh