• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske kose

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
Ovom na filmiću ide dobro (po ravnici), ali kako kažu ljudi, problem je transport, ta kosa se otklopi iza i onda podiže traktor. Mislim da je za sve što nije ravnica bolji izbor kosilica s 4 diska poput moje SIP Roto170d ili BCS 404, podižu se vertikalno pomoću hidraulike. To je jako korisno i prilikom rada, kad negdje treba kosu malo podići, sa ovom bubnjastom si nemoćan.
a tvoju kosu vozis sa imt539 ili??
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
ok pogledacu ja kako izgleda ta elipsast a kako bubnjasta imam puno nedoumica oko toga.. mada me dobro zaplasili sa time da moze prevrnuti traktor,ali opet kad razmislim traktor ima 1650kg a kosa svega 400 tj 4 puta manje,...videcu sta je bolje hvala na savetima :) :)
A gle, ovisi o tome u kakvom je transportnom položaju. SIP 135 je zakrenuta, znači u transportu je u produžetku traktora. Ne diže se u zrak i traktor nije bočno opterećen. Uglavnom mislim da ne treba pretjerivat sa veličinom kose za pojedini tip traktora.
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Ja imam Štore 404 koji nije puno teži od IMT-a (oko 1850 kg) i čim nosi malo teži priključak prednji kraj voli u zrak! Siguran sam da bi imao problema sa nošenjem 165 bubnjaste.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Ako je transportni položaj takav da kosu preklopi iza sebe i onda je digne pod uglom od 90°, tad nebi trebalo biti problema u transportu. Međutim ako je kosa sa strane i samo se digne uvis za 90° tad bi postojala opasnost od prevrtanja.
Nema veze što je traktor četiri puta teži ako je kosa sa strane može ga vrlo lako prevrnuti. One kose koje se samo preklope nazad a ne dižu se uvis, isto nisu dobre jer bi ga mogle propinjati.
 

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
e to nisam znao.. drug iz susednog sela za 10 dana docice da pokosi jednu njivu pa cemo videti na delu :) :)
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Tako je najbolje da vidiš kosu u radu i onda ćeš najbolje znati šta ti odgovara.
Kakva je kosa i koji traktor kod tog tvog druga?
 

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
kosa je sip165 inace ide pozadi se kaci na traktor a traktor je 539 imt kao i moj... meni rece on da ima i rotacionih kosa koje se kace i ispred traktora, e sad mene zanima da nadjem makar i 135 al da je ispred traktora,a uostalom ako nijedno ni drugo ne moze uzecu neki polovni traktor od 65 konja i tada ce moci :D
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
E odlično, vidjećeš kako on kosi sa tom kosom i kako se ponaša u transportu pa ako misliš da ćeš i timoći tako, uzmi takvu ili sličnu kosu.
A frontalne kose nema od 135 cm, naj uža čini mi se da je preko 200 cm i sa njom može raditi jedino traktor koji ima prednju hidruliku i kardan naprijed a broj obrtaja kardana treba biti 1000. Tako da na tu prednju kosu slobodno zaboravi :p:
 

mvidnjevi

Član
Tu od
28 Lis 2012
Poruka
36
Kuliko bi mogal dobit za SIP 165 kosu. Ima dva bubna na svakom so po tri noži. Kupili smo ju malo rabljenu a i kodnas je kosila možda malo više nego hektar na godinu. negde 2000 letnik?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Kuliko bi mogal dobit za SIP 165 kosu. Ima dva bubna na svakom so po tri noži. Kupili smo ju malo rabljenu a i kodnas je kosila možda malo više nego hektar na godinu. negde 2000 letnik?

Neznam koliko možeš dobiti, a i bez slike će ti bilo ko teško odgovoriti.
Sve zavisi u kakvom je stanju kosa, dali je gdje pucala i dali je varena, dali je šta motano, ima li gdje na bubnjevima lufta, kakva je cerada itd.
Ako nije puno skršita, mislim da nebi išla ispod 750 €, barem ovdje kod mene su takve cijene. Pogotovo te 165-ice, one su nekako najprodavanije.
 
B

BAGERISTA

Guest
Noževi su ja mislim na dosta modela isti,,,tako da reci šta te zanima,,protunož,ili samo nož koji reže..
 

Nede324

Član
Tu od
19 Sij 2012
Poruka
94
Nebi reka na ovoj, ona ima 28 nozeva koji su smanjeni u odnosu na one uobičajene.
A noz me zanima, sredio sam nesto na njoj jos mi fali noz da je isprobam,obojam i proda. :D
 
B

BAGERISTA

Guest
daj sliku i neke podatke,ovako napamet je teško znat,,,,mijeru između rupa itd,,,.,...
 
B

BAGERISTA

Guest
Hmmmm,imaš pravo da su zubi drukčiji,,ništa uzorak u ruke i nač po njemu,mislim da bi trebalo bit za kupit,,...ako ne bude morat češ radit s večima ,,ali sumnjam da če bit dobro jer svaki nož reže šečuči između dva prsta....
Mada mora bit za kupit,po meni,,ako ne češ mi dat mijuere pa ču ti vidit kod nas..

Pohvale za ovo delo.,....sad malo boje i gas...
 

Nede324

Član
Tu od
19 Sij 2012
Poruka
94
Kosilica je neka austrijska ili njemačka neznam ni sam, kupljena je u Tomislavgradu 2000.g. a bio sam zvao par trgovina za dijelove reka mi je jedan da donesem uzorak pa da ce vidit sto moze :icon_weed:
 

Najnoviji postovi

Na vrh