• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske kose

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
bbrane kaže:
ovo je moja welglerica Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
ima jedan dečko kod mene takvu diskastu 2,20 mislim neku zelenu poljsku valjda i uopćenije zadovoljan s njom ,sad si je uzeo sipovu bubnjastu,tj. lani,i veli da se preporodil...to kad teraš nemaš brige,a na onoj mu se trava štopala dok je bila jača i dok je bilo malo vlažno veli da su mu krtinjci štopali kosu...eh sad ja neznam on tak veli, ja osobno imam sip-ovu malu 135 bubnjastu za ferka i isto nemam nikakvog beda samo gas i drž se :lol: :lol: :lol:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
marko hurlimann xa86 kaže:
toma84 kaže:
Razbacuje vakal šire
da i tebi u glavu kamen :finga:

Pa ne se zadržavat u radnom krugu stroja :mrgreen: Ma meni je polupalo staklo na 560 i imam na njoj ceradu, nekud se kamen izmigoljio... A da nema kabine dobiš po glavi
 
L

Lamborghini R2

Guest
Hy.dal neko zna šta je bolje uzet za njive na kojima ima neću reč previše, al ima kamenja-disk ili bubanj?
Isto tako malo sam gledo na slovenskom forumu članovi baš ne hvale BCS i SIP proizvode nego idu više na vicon,krone kuhn.Dobro kosilice tih marki moraju bit OK,al ipak je to previše €.pa ako neko ima iskustva sa SIP-om,BCS-om,ako ju je voljan prokomentirat?
Tnx
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Imam BSC 405, 5 diskova, 2.2m, kosim s C-360, dosta je lagana za terat, recimo zahtjeva snagu kao i 165 bubanj. E sad, malo je sporija od bubnjaste ali nisam imao problema sa štopanjem i sl. stvarima, bitno da su one kape na 1 i zadnjem disku, dobri noževi i nema beda. Sve u svemu nama je ok, i da opet uzimamo bila bi bcs. Ima negdje video gdje jedan član foruma kosi s bcsovom,

Nadam se da se mario neće naljutit što stavljam video, i molio bih ga da i on prokomentira....
[youtube:1kzwhpfa]ylw8SAKE4Gg[/youtube:1kzwhpfa]
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Koliko otprilike treba 1 ha da se pokosi? Recimo da je i njiva od 1 ha, jel što je manja njiva treba više vremena zbog okretanja.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Ovisi kako i s čim kosiš... Recimo da bi neki prosjek bio 45-60 minuta..Ako kosiš jako gustu masu,onda puno više,a ako je to prirodna livada,onda to ide lakše..
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Imam BSC 405, 5 diskova, 2.2m, kosim s C-360, dosta je lagana za terat, recimo zahtjeva snagu kao i 165 bubanj. E sad, malo je sporija od bubnjaste ali nisam imao problema sa štopanjem i sl. stvarima, bitno da su one kape na 1 i zadnjem disku, dobri noževi i nema beda. Sve u svemu nama je ok, i da opet uzimamo bila bi bcs. Ima negdje video gdje jedan član foruma kosi s bcsovom,

Ja sam sa svojom kosom zadovoljan, nije bilo problema do sad, imam ju 4 godine, kosim u jednom otkosu 30 ha travnjaka + grašak.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
Lamborghini R2 kaže:
Hy.dal neko zna šta je bolje uzet za njive na kojima ima neću reč previše, al ima kamenja-disk ili bubanj?
Isto tako malo sam gledo na slovenskom forumu članovi baš ne hvale BCS i SIP proizvode nego idu više na vicon,krone kuhn.Dobro kosilice tih marki moraju bit OK,al ipak je to previše €.pa ako neko ima iskustva sa SIP-om,BCS-om,ako ju je voljan prokomentirat?
Tnx

Za njive s kamenjem je najbolje da se izradi zaštita iz mreže za cijelu stranu traktora.

Što se hvali na slovenskom forumu i nije baš mjerodavno.
Možeš si predstavljat, kako bi se pisalo, ako se otvori tema o autima, svi bi hvalili skupe marke, a doma jugica...

I BCS i SIP nisu loše marke, a trebaš znat, zašto ih trebaš. Ako imaš veličinu imanja malu ili manju srednju, ne fali im ništa. A ako moraš odradit par deset hektara u jednom šubu, onda bar SIP ne dolazi više u obzir.

Nama se prošle godine na njihovom pauku poslije par sati rada stopio plastični poklopac na glavi vretena. Jednostavno nije projektiran za takva opterećenja.
Popravak: te čudne mašine traže i ulje i mast. Nije sve u svijetlom oružju, ni srcu u grudima junaka. Treba ponekad i mazalica. A velika opterećenja stvarno nisu za njega.

To ne znači za BCS, nije top vrhunski profi proizvod, a takvu solidnu kvalitetu proizvoda teško dobiješ kod drugih za tu cijenu.
 
L

Lamborghini R2

Guest
Da samo problem je u tome što deutz nema diskastih,počupaš disk ono još,ali cijeli bubanj,ne bih volio riskirat ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A gdje bi ti to počupao cijeli bubanj :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :?:
Kod mene u okolici nema niti jedne diskontne kosilice, sve samo bubnjaste i ta svakakve od starih do novih nitko još nije počupao cijeli jedan bubanj!!! :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh