• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske kose

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Abarth nemas pojma i previse zakljucujes naprecac,nebum cistil 10cm oko vara nego samo mjesto varenja.

Kosa je sa njive dosla skinuli ju i u roku pola sata zavarena.
Svaki var je ociscen i zarezan i poravnato je spigano pa vareno.
Kosa je stara oko 35god.a od toga 17god.je lezala u staglju do lani.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Moja jos super kosi, ali jednostavno je pohabana, greben je u dobrom stanju, ali onaj dio gdje se greben kopca za pogonsko postolje ima vec dosta lufta, a neda mi se to sve piksirati i popravljati..
Ako bi nova kostala neke pristojne novce mozda bi ju i kupio, jer jednostavno ne mogu bez bocne kose na traktoru, imam dosta tih zakutaka za kositi gdje bi s rotacionom vise ugazio nego pokosio..
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@oficir ovo kaj tebi puca je sitnica ja bi to rijesio pojacanjem i vise nikad nebi pucalo meni je pucala osovina ona na kaj ovo tvoje dolazi i taj dio koji si vario trebo si skinut skroz dole pojacat i miran si vise!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Razmisljali smo o tome al imam jako malo kosnje,nema vise krava,uglavnom ciscenje parcela koje se ne obraduju.
Ako opet tu pukne onda pem sve rastepsti i pojacat.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
jesu to optibelt remeni?mislim,ne izgledaju mi jeftino,nekako su 'švabski'.. :D

Ajd da cujem vase misljenje koje remene da kupim?
Optibelt je po mom saznanju oko 500 kn 4 komada.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
straznja_rotaciona_kosilica_za_traktor_03.jpg


Ovakav tip kosilice, koliki mora biti prijenosni omjer na reduktoru?
Ako se kardan na traktoru vrti nekom određenom brzinom, kolikoputa brže mora biti nož?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
znači 1:2..

ako bi nekada možda probao napraviti kosilicu poput ove, imam reduktor od rasipača, a on je 1:1, može li se onda još pomoču dvije remenice dobiti omjer 1:2, jel bi to funkcioniralo?
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Zasto ne,i bolje za kosilicu da je remeni pogon nego direktni,kad negdje udaris da proklizi bolje nego da lomi. Omjer remenica 2:1 i to je to.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Imam reduktor od rasipača pa razmišljam gdje bi ga mogao iskoristiti... Hvala na odgovorima ;)
 

siki558

Novi član
Tu od
11 Srp 2014
Poruka
6
Molim vas da mi kazete vasa iskustva,o kosi OLT,kaci se na poluge.Ja je koristim na imt 558.Lijep pozdrav za sve clanove!:(shake):
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Poštovani forumaši lijep vam pozdrav želim. Pišem iz BiH i skoro sam uzeo store 504 pa me sada zanima kosa i vasa iskustva. radi se o rotacionoj 165 PZ, rotaciona IMT sa 3 tanjira ili dupleks. radio bih u brdovitom i ne bas ravnom terenu.koju mi preporučujete i koja je najlakša za nositi i održavanje. cijene su sledeće: PZ 1400 KM, IMT 1350 KM, dupleks oko 1800 KM.
 
Na vrh