• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske RALICE

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Ralica je napravljena baš profesionalno i super izgleda. Jedino ne znam koji je traktor u pitanju (koliko je težak?), pošto je ralica podosta teška. Vjerojatno će biti potrebno neki uteg od pozadi okačiti. 👍
 

budo

Novi član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
23
mf 65 a nazad ide rasipac umjetnog djubriva sa nadogradjenjim 10 cm u krug da vise stane mase
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Šok ventil na bočnom "nagibu" i hidroakumulator za vožnju?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Upravo tako. A vjerovatno i još jedan akumulator ću ubaciti u sistem .
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,345
eto jedne ralice i od mene
Svaka pohvala baš super. Vidim da si i nosač dobro stavio duž motora. Jel skroz do menjača, nevidi se dobro na slici. Neznam kakav teren čistiš jel sve asfalt il imaš i makadam. Dali imaš lance.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Šok ventil na bočnom "nagibu" i hidroakumulator za vožnju?
Upravo tako. A vjerovatno i još jedan akumulator ću ubaciti u sistem .
Jedini "drawback" je da cilindri ne smiju biti pri kraju hoda, jer onda ni šok ventil ne pomaže ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Naravno , ali nikad tako ni ne čistim jer je preoštar nagib , uvijek ima oko par cm još hoda.
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
To s ralicom na utovarivaču nije baš neka sreća.
Utovarivač nije predviđen, a ni dovoljno krut za bočne terete.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Prosle sedmice snijeg pao ,ima 400 metara puta a nemam nista specijalno da cistim. Kad dodje mi ideja imam korpu 😂 nazad na dnu L profil 50mm spustim je do kraja odvrnem topling nagnem je na zemlju i gas.Napuni je snijeg i pritisne tako da odlicno cisti ni traktoru nije teško .
 
  • Like
Reactions: ZJ

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
@smilan vjerujem da je jeben stroj i da ima velike mogučnosti.
Bez uvrede, nije da ja nebi probal kaj to more po zimi, ali da bi ja s tim radil kad je temperatura ispod nule.... nema šanse. Snijeg pada za vrat, sprijeda ga ralica u usta nosi, ventilator ladi jaja, za dupe zebe....
Svaka čast ako ti jedva čekaš da kreneš u zimsku službu
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,345
Uopšte se ne radujem da čistim samo ako zakaže zimska služba. Dok nije bilo održavanja seoskih puteva pre 15 do 20 godina tada sam morao deca išla u školu, i bilo je kako si sve naveo danica 3km. Sad malo iz zajebancije ili ako održavanje ne stigne. Nisam tr godine ni kačio ralicu. Mada je dobro podešena može da ne skida makadamski put.
 

Najnoviji postovi

Na vrh