• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske RALICE

V

VTZ

Guest
Re: traktorske ralice

Već je riješeno - manualna "hidraulika" za podizanje daske :D

IMG_2981.jpg


IMG_2982.jpg


IMG_2983.jpg


IMG_2984.jpg
 
V

VTZ

Guest
Re: traktorske ralice

Pošto će ralica dobrim dijelom služiti za čišćenje površine gdje su tlakovci, dolje je debela guma, kako na proljeće nebi imao pola dvorišta išaranoga s raznim crtama.

Za mokri i teži snijeg trebat će mi lanci na pogonskim kotačima, mislim da ću ih sam napraviti. Poprečna (okomita) "grana" na svakih 8-10 cm po obodu kotača.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: traktorske ralice

svaka cast majstore
kazes prva ti ralica a mebi be djeluje tako :mrgreen:

odlicno je
eh sta bih ja dao da mogu uraditi tako zavrsnu obradu i lakiranja
sve sto radim prije zahrdja nego sto se ofarba i posle toga nemam vose za smirglati


koje su mjere te ralice koji je lim debljine daj malo tek da imamo predstavu
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: traktorske ralice

Lijep uradak, al sve mi se nekako čini da ON to neče moči gurat! :D
 
V

VTZ

Guest
Re: traktorske ralice

Dimenzije su 120 x 40 cm, plus dolje je guma napuštena nekih 3 - 4 cm. Lim je 1,5 mm, s time da je dolje četvrtasta cijev a gore L profil kao pojačanje. Na bočnim krajevima i po sredini stavljen je deblji profil, 4 mm.

Temeljnu boju i lak nanosio sam malim spužvastim valjkom, jer tako najbrže ide, a kompresor mi se nije dalo paliti samo zbog toga.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: traktorske ralice

Budeš ti nama poslao slike u radu, samo nek snijeg zapraši!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: traktorske ralice

120 cm :scratch pa moze on to gurati ako bude imao dovoljno gripa

vidis kako je onaj cikica na videu stavio tegove pozadi

svidja mi se kako si uradio zastitu od udarca tj. one opruge elegantno nema sta ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: traktorske ralice

Uteg , špera , lanci ( lanci opet grebu kocke) .....kupi ti poštenu lopatu
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
Re: traktorske ralice

Super si ti to napravio...za svaku pohvalu!
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
Re: traktorske ralice

svaka čast, jako lijepo napravljeno...
jel onaj mali ima utege na sebi na prvom videu?.... samo stavi lance na kotače i malo ga optereti..uz to si stavi malo kuhanog vina u termosicu da te grije i udri.... pa svejedno kad padne snijeg nema šta pametno za raditi...
za svaku pohvalu, kao iz tvornice :)
 
V

VTZ

Guest
Re: traktorske ralice

Da, ovaj s videa ima dosta utega montiranih iza stražnjeg djela. Ja sam uteg već sam po sebi, a sjedalo se nalazi točno iznad zadnje osovine. Lance ću ovih dana sam početi izrađivati, to nebi trebao biti prevelik problem. Napravit ću ovako nešto, mislim da je to najjednosavnije i najučinkovitije:

7a_1_b.JPG
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
Re: traktorske ralice

definitivno prolazi... valjda će biti snijega ove godine pa da vidimo praksu :)
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: traktorske ralice

Svaka čast VTZ, lijepo si ti to napravio. Imam samo jedno pitanje...ralica će raditi samo ravno, bez zakošenja u stranu? U svakom slučaju, gdje su ti potpore lijevo i desno do rubova?
 
V

VTZ

Guest
Re: traktorske ralice

Daska ima ukupno pet mogučih položaja, može se zakositi na obje strane. Blago ili jako, ovisno kak bude trebalo.

IMG_2979.jpg


Potpore - za redovito čišćenje snijega po dvorištu, a posebno za taj mali traktorić nisu potrebna neka specijalna ojačanja ni potpore. Ako ću htjeti tešku dasku za ravnanje terena ili razgrtanje zemlje, onda ću napraviti dasku za veliki traktor.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: traktorske ralice

Ok. Nadam se da nećeš imati problema zbog toga...ja sam ih do sad imao 3 i samo sam se na prvoj zeznuo ne stavljajući potpore...pa nije bila baš dugo ravna...
Sve će biti u redu, samo pripazi da snijeg ne bude prevelik i da ne zahvatiš sa strane nešto što ima veliki otpor.
Inače mi se sviđa kako si napravio. :D
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
Re: traktorske ralice

mislim da je zjockoo upravu, zaletjet češ se da bi pogurao što dalje i ako nešto ima skriveno u snijegu neka izbočina ili neki rubnik moglo bi se saviti.
 
V

VTZ

Guest
Re: traktorske ralice

Zato sam napravio dasku koja se preklapa oko vodoravne osi, ako bih zapeo za nešto!

Već sam je isprobao u radu (na suhome), opruge nisu prejake i njihova prednapetost može se podešavati!
 

zelenko

Član
Tu od
19 Lis 2008
Poruka
33
Re: traktorske ralice

svaka čast majstore.ja sam mislio da sam za ovu godinu gotov sa poslom,ali sad kad je žena vidjela ovu tvoju ralicu,čisto sumnjam :lol: :lol: :lol: .ipak sve čestitke na poslu
 

Najnoviji postovi

Na vrh