• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trešnja

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
podloga magriva, to je nasa raseljka jesam u pravu ili ?

spanski zbunj to je spanjolska vaza ? koja je razlika izmedu nje i obicne vaze

Španjolski zbunj je žbun ili grm, što se i vidi i nema veze s vazom.
Brat ima nešto preko 3 ha trešanja i uglavnom je španjolska vaza.
Inače jučer je na imanju Pokupić bila ogledna rezidba trešnje prof. dr. Čmelik- jakooo korisno čini se- vidjet ćemo konkretne rezultate na godinu.:icon_fU::cool2::icon_super::icon_pidu:
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Jedan kolega je sve snimio,a ja sam odmah popodne otišao utvrdit gradivo u svoj voćnjak.:icon_kidra::cool2::icon_super:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Otmi snimku pa turi tu da vidimo :icon_axe:
Nego kako vam se čine trešnje ove godine,kod mene na dvije mlade 2g otpali plodovi a na jednoj najstarijoj se suše tj.slabo se pune a tako na kavi pričaju da se i drugima dešava dal je u pitanju vlaga u tlu ili :icon_scratch:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
I mene to zanima. Jer nije to samo u trešnji. Kišno razdoblje je kasnilo nekoliko dana za šljivu, a za trešnju o ho ho. Poz
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Nego kako vam se čine trešnje ove godine,kod mene na dvije mlade 2g otpali plodovi a na jednoj najstarijoj se suše tj.slabo se pune a tako na kavi pričaju da se i drugima dešava dal je u pitanju vlaga u tlu ili :icon_scratch:

I kod mene su se jako slabo oplodile, cvijeta je bilo bukvalno da se nisu vidjele grane, a ostalo po par plodova na svakoj grani. Svi se žale na oplodnju. Kažu misle da je razlog prevruć vjetar koji je duvao u cvjetanju odnosno koji je osušio cvjetove tj tučke. Ja se i nisam nešto puno zanimao jer imam par komada samo za internu upotrebu.
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
mislim da je to pravi razlog,kod nas je tih dana bilo preko 30 st(32-33) sto je sigurno prevruće za oplodnju plus suhi vjetar koji je oštetio -osušio tučke. :^):
To isto se je osjetilo i na kasnijim sortama kruške.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Koliko treba trešnji da prorodi?.Imam trešnju staru 3 godine i opet nije rodila samo par cvjetova.Izgleda da je kalemljena na divlju trešnju jer joj je rast stvarno nenormalan.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
...malo mojih trešanja, prodavao sam ih u subotu na tržnici. Sorta je Burlat:

tresnjeburlat.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
breskvar@ nije im kiša smetala, super izgledaju. :icon_thumright:
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
...malo mojih trešanja, prodavao sam ih u subotu na tržnici. Sorta je Burlat:

tresnjeburlat.jpg

Da ti dovezem malo breskvi da popraviš ponudu ,nemam prigovor :icon_thumright: ,nego da imaš raznovrsniju robu.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
...samo ti dovezi :)
Najviše bi me to radovalo zbog ovih lopina, cijeli voćnjak bi pročešljali, a nigdje niti jedne zrele :p
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
E baš ta ti je dobra,bio bi to uzaludan nočni rad.da si bliže znaš da bi ti i dovezo vako ode sve na gorivo pa nimeni a ni tebi.
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
jel ima kakav preparat protiv pucanja plodova tresnje, osim kalcija
pricao sam s gosp.kljakovicem on kaze da ima nesto sto napravi film oko ploda i vodi neda da prodre unutra,naravno drzi to u tajnosti nije htio rec sta je,jel ima sat da neka doba dusa podjeli to s nama :)
 
S

sljuco

Guest
Dobra večer svima,

da ne otvaram novu temu pitat ću ovdje. Imam jedno zemljište od cca 1000 m2 ( znat ću točno ubrzo ) u okolici Drniša, htjela bi posaditi stabla trešnje, malo sam čitala po internetu, ali bi svejedno zamolila ovdje ako neko ima volje mi ponoviti ukratko odakle da krenem i šta da radim.
Čitala sam da imaju razne sorte, svidila mi se ona tugarska.

Ništa od tome ne znam, kako pripremit zemlju, di kupit sadnice, kakve sadnice, kad posadit, kako zaštitit?
Puna sam pitanja, isplati li mi se sama bavit sa svime tim ili da nađem nekoga tko bi me uveo u to sve i objasnio u početku kako ide sve?

Svaki savjet je više nego dobrodošao

Zahvaljujem
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
evo mojih
15 g predobre su :),na slici se nedoima velika ali u stvarnosti je ,zao mije sta nisam stavio kovanicu od 5 kn do nje da se vidi
sory na kvaliteti slike mob je prelos heheheheh
vp7mon.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh