• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trešnja

S

sljuco

Guest
Pa nitko za savjet nego samo se pohvalit :icon_wink:?!

Ja vidim da mi nema ovako neozbiljno pa sam "angažirala" poljoprivrednu savjetnicu koja će sa mnom otići do zemlje, uzet za analizu i onda dalje savjetovat kako i šta. Mislim da je tako najbolje, svakako bolje nego da ja sama nešto radim makar za početak!
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
prvi put pišem u ovoj temi, inače sam na ostatku foruma aktivan, ali ovdje nisam do sad bio jer nije bilo potrebe, imam jedan problem na trešnji koju sam posadio proljetos pa ako mi tko može pomoći, jer da znam da li je treba protiv nječega prskati ili ne
evo slika


 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
prvi put pišem u ovoj temi, inače sam na ostatku foruma aktivan, ali ovdje nisam do sad bio jer nije bilo potrebe, imam jedan problem na trešnji koju sam posadio proljetos pa ako mi tko može pomoći, jer da znam da li je treba protiv nječega prskati ili ne

kozicavost lista ti je to,treba to preventivno polit s star wp 80
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
R

rzcoka

Guest
tresnja

interesuje me kakva je tresnja karmen,da li ima neko tu tresnju,ako ima dali je pokazala rod i kakav je.ako je neko ima na rodu da li moze da posalje fotografiju ove tresnje i karakteristike.pozdrav.
 
L

Leon

Guest
Orezivanje Trešnje

Lijep pozdrav svima,

Prvi put sam na ovom forumu, ali pošto imam problem oko orezivanja trešnje, pa sam mislio zamoliti za pomoč na forumu.

Kupio sam jednogodišnju sadnicu trrešnje-Stella, i posadio prosle godine. Lijepo napreduje, ali je poterala 2 visoke grane. Pa sad neznam kako da ju orezem, jer ne bi htio dozvoliti da ode previsoko (max 3.5m).

Molim za savjete.
 

Prilozi

  • 1827fb427ae0c6655ee0f4640c1c3f8f97044de6cd94fe01933c1554d18cc4d3.jpg
    1827fb427ae0c6655ee0f4640c1c3f8f97044de6cd94fe01933c1554d18cc4d3.jpg
    42.5 KB · Pregleda: 121
  • 4a7664cb11f49ed81ebd3eda72828ccfe7fb0482f6f0999bc2d505d1553bdfa6.jpg
    4a7664cb11f49ed81ebd3eda72828ccfe7fb0482f6f0999bc2d505d1553bdfa6.jpg
    47.6 KB · Pregleda: 104

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: Orezivanje Trešnje

Trebao si to još prošlo ljeto odraditi, ali sad odreži te duge na dva tri pupova(traži da ti gornji pup ide vani), iznad onih grana, što izbijaju sa strane, i to je to!
Mani je da buja, kako ona hoće, pa sred leta ako krene neka grana više u vis od ostalih, opet recni da ostane spoljni pup, da budu negde u istoj visini sa ostalima, koji manje napreduju, i tako narednih 2-3 god...a posle je mani, i nek tera kako ona hoće.

pozzz joe!:icon_super:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Orezivanje Trešnje

Možeš i ovak ovu lijevu granu skrati na 4-5 pupova naravno da ti zadnji pup gleda van,pa svezi Žicu ili spagu za tu granu i za stablo skroz dolje ili objesi uteg da ti formira malo tu granu da nejde nebu pod oblake.
A centralnu srednji brk ja ne bi tak kratko rezal nego na 4-5 pupova tak da dogodine bus vidio di ce najjače krenut pa ju onda sformirat.
Ovo je dosta lose orezano u početku ili je takva došla Čudnih grana.
 
L

Leon

Guest
Re: Orezivanje Trešnje

Hvala na pomoći.
Odrezat ću te 2 grana, pa ću videti što će biti dogodine.
Inače tak loše obrezanu sam kupio, ahh što se ja razumijem u to.
 
D

dcadez

Guest
Problem sa trešnjom

Ne bavim se voćarstvom ali mi treba hitna pomoć.
Izvinjavam se ako koristim forum za pogrešne svrhe ali ne znam gdje bi se drugdje obratio. Tražio sam agrnoma ali uzalud

Uglavnom imam jednu prekrasnu trešnju koja je prije 4 tjedna izbacila pupove i od tada stoji u istom stanju.

Na stablu nema nikakvih promjena ni na bolje ni na gore.

Kad otkinem pup iznutra je zelen, pa izgleda da je stablo živo.

Ima li netko kakvu ideju kako je natjerati da procvate i prolista i može li se tu uopće išta učiniti.

Nemam puno iskustva sa voćarstvom pa je svaka sugestija dobrodošla.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Re: Problem sa trešnjom

Ima li netko kakvu ideju kako je natjerati da procvate i prolista i može li se tu uopće išta učiniti.

Nema tu šta da se uradi, samo čekati ili će krenuti ili osušiti.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Ove godine biće trešanja ko u priči, neka je ima.
Evo par slika danas slikano.





 

joly

Novi član
Tu od
5 Tra 2014
Poruka
6
ukratko od ove kalendarske godine uzela sam neku zemlju na kojoj ima 5 trešanja koje nisu obrađivane 10 godina ,bivši vlasnik i susjedi pričaju da ima svake godine trešanja i nezna se koje su sorte , vjerojatno na zimu ide piljenje no vidjet ćemo do tada možda štogod i uberemo i utržimo , nešto zaštite i prevencije je prskano e sada imam u planu špricnuti topas+ dithane aliiiiiii primjetila sam i gusjenice male i trebao bi neki insekticid i pitam vas koji jer me npr fastac karenca 42 dana malo brine ?
 

verboncic

Novi član
Tu od
9 Lip 2012
Poruka
26
Poštovanje svima.
Novi sam ovdje i iz Istre sam.Kuci imamo jednu tresnju kupljenu godinama unazad i nikada nista od nje.Te je macke bile rijesile prvu godinu grebanjem,te bila krenula pa nista od nj.Pa je bili odrezali i cjepili prosle ili predprosle godine i sada je ove godine obrezali na neku visinu od 1,20 i pustili 3 pupa od kojih sada neke male grancice siri.Nego.Mene zanima dali ima ko na jesen domacih sadnica za presaditi.2-3kom ili koliko je za kupiti ili pokloniti svejedno.
Hvala unaprijed
 

dugi68

Član
Tu od
15 Ožu 2014
Poruka
185
hah, trešnja ti ide na rašeljku za koju sam čitao da je dosta ima po dalmaciji a ona je iz porodice ruža i kažu da na nju trešnja i višnja fino idu. ja sam ove godine kalemio na divlju trešnju i jako sam zadovoljan. ako imaš neki način autobusom ili drugačije ja ti divljih trešanja mogu kod sebe navaditi na jesen par komada i to za kolege sa foruma smatram normalnim da se ne plaća (barem kod mene). ako si zainteresiran javi mi se na pm ili bolje na meil :icon_thumright:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Anthrax

Novi član
Tu od
12 Ruj 2013
Poruka
26
Evo, pokupljene 08.05.
Sorta: kupljena pod Stellu al ne vjerujem zbog datuma dozrijevanja. Ćudilo me kak je rana
To je prvi rod (2kg). Prošle godine je imala 5komada. Stara je 3godine

2dvv3er.jpg
 

Anthrax

Novi član
Tu od
12 Ruj 2013
Poruka
26
Tak sam i mislil. Međutim kupil sam od milića (do sad se u više navrata pokazalo da je ono što je pisalo na markici, to stvarno i bilo) early burlat. on također ima plod, al jos nije sazrio.
Zapravo ispada jako smijesno. Jer early burlat od milića nije ni po listovima a ni po plodu sličan sa ovom "stellom".
Sveukupno imam 7trešnji. Ta "stella xx" je najranija, i usudil bi se reci da je slađa od vana i bilo koje druge trešnje.
Early burlat jos ne sazrijeva, dok volovsko srce bude kroz tjedan-dva.

Još me jedino muči compact lambert. Imam ga vec 3g i ne želi dati plod. Ima malo cvjetova i kad ga proucavam sa lupom izgleda ko da se oplodil. Cvjetovi otpadnu i nist. Al recimo jedan cvjet je ostal i otplae su mu latice i lagano je zadebljal. Na kraju je i on otpal. Ne kužim zakaj. Ima 3.5m i promjera je cca 6cm.
 

dugi68

Član
Tu od
15 Ožu 2014
Poruka
185
oprašivač možda :icon_e_geek:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh