• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trešnja

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Mislim da ti većina kod nas oblikuje obrnutu piramidu, makar vidim da vani ima dosta vaze.
 

dzoni

Član
Tu od
19 Ruj 2014
Poruka
123
nisam ti ja nista do sada oblikoval ali posto je sada tako mislijo sam skratiti vrhove mozda bi krenule u sirinu
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
I dalje ne znamo koliko su visoke, no nebitno, svakako će počet puštat bočne grane ako odrežeš vrh, samo mislim da se to kod trešnje radi u sezoni.
 

dzoni

Član
Tu od
19 Ruj 2014
Poruka
123
visoke su oko tri metra neke mozda nit ne toliko neke su lijepo razgranate mozda zavisi od sorte
 

jelita

Novi član
Tu od
14 Lis 2014
Poruka
3
Pozdrav svima. Ovo je moj prvi post pa ako sam promašila molim vas da premjestite na odgovarajuće mjesto.
Imam dvije trešnje starosti 4-5 god. Svake godine napadaju je mravi a na donjoj strani lista bude crnih točkica i listovi se ufrču. Neznam s čim prskati i u koje vrijeme.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Lisne uši. čim se pojave.

Preparat confidor, rapid ili sl šta bude u poljo-apoteci.

Dobro došao na forum. Pozdrav.
 

jelita

Novi član
Tu od
14 Lis 2014
Poruka
3
Hvala na brzom odgovoru.. i samo jos jedno pitanje.
Znači ne prska se preventivno nego kad se uši pojave bez obzira sto su na trešnji već plodovi?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Treba provjerit koliko je karenca i šprica se na prve znakove uši, kada se list sfrče onda je kasno i teško, više ih ne možeš pošpricat jer ih štiti list.
Mravi ne napadaju trešnje nego jedu medenu rosu koju proizvode lisne uši.
 

viper50

Član
Tu od
21 Tra 2013
Poruka
186
Hvala na brzom odgovoru.. i samo jos jedno pitanje.
Znači ne prska se preventivno nego kad se uši pojave bez obzira sto su na trešnji već plodovi?

nijedno sredstvo nije zdravo bez obzira na karencu.ako su plodovi mali ,a karenca je npr 30 dan onda imate šanse da se ne zatrujete ,a ako su blizu branja onda??!!:icon_oak:
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Uvijek može uzet ekološki preparat bez karence, npr. NeemAzal. Problem je kod npr. crnih uši što jako sfrču list i ne možeš ih pošpricat.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Moje čekaju ljepše vrijeme za sadnju.

viewer.php
L7Muxes.jpg
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Giorgia, Regina, Sunburst, Vega, Lapins i Late Lory.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ovo je za sada za ucenje i da se malo rastegne sezona za zobat. Nisam jos htio rane sorte makar je navodno razlika u pocetku cvjetanja po par dana.
Ako budem isao na vise onda ce jos ici jedna ili dvije rane sorte i obavezno vise Kordie, to je navodno " must have".
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Prošli vikend bile pripreme terena i nešto se zasadilo.

7AFQsFV.jpg


s5wO0zW.jpg


bw71Z3J.jpg


Danas u dućanu, Argentina (Bing).

Gp5zpnq.jpg
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
159,99... Kuda ide ovaj svijet?! Tko ce to kupiti? Osim toga, te tresnje su putovale do ducana najmanje dva tjedna. Jesi kusao koju?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Jesam kušao, moš mislit. Mora ona brže doć jer ne može stajat a ni smrzavat se. Pa za te novce ih prodaje i kolega iz okolice S. Broda, čak i više.
 

Najnoviji postovi

Na vrh