• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trešnja

D

Drazen

Guest
Kontam kaže:
2m po sadnici, ho ho, jel to šuma ili nešto slično? ;) Čujem da se vade neke iz nekog plastenika ;) I to svaki drugi red. Vitko vreteno? Pozdrav

Da istina je. Prvo kad sam ih zasadio u suradnji sa Nizozemcima, bilo je 0,70 m sa 1,40 m. Ali, ovaj sistem se nije pokazao dobrim. Nakon toga sam ih presadio na 2,80m, sa 0,70m i to je to!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Nizozemci su čudo sa eksperimentiranjem, ali kod rezultata češkanje ;) Drukčije je tamo i ovdje ali imaju dobrih grunfova. Inaće forumaša Cabage zanima trešnja u plasteniku, ali se nešto primirio. Ja mislim a ti znaš da je to izgleda najrentabilnija sadnja trešnje. Ima početnih ulaganja više, ali nemaš brige sa mrazom, pucanjem plodova i tim malim sitnicama ;) Ja sam onda za tvoj plastenik skontao preko alibabe, vidio sam oglas da je prodajete u travnju ako se ne varam. E to je moć 8)
 
D

Drazen

Guest
Kontam kaže:
Nizozemci su čudo sa eksperimentiranjem, ali kod rezultata češkanje ;) Drukčije je tamo i ovdje ali imaju dobrih grunfova. Inaće forumaša Cabage zanima trešnja u plasteniku, ali se nešto primirio. Ja mislim a ti znaš da je to izgleda najrentabilnija sadnja trešnje. Ima početnih ulaganja više, ali nemaš brige sa mrazom, pucanjem plodova i tim malim sitnicama ;) Ja sam onda za tvoj plastenik skontao preko alibabe, vidio sam oglas da je prodajete u travnju ako se ne varam. E to je moć 8)


Istina. Sad su upravo u punom cvatu, još samo da me vrijeme posluži pa da ima malo više sunca..., ali ok, šta je tu je. Je i cijena je nevjerovatna, s tim da mi je trešnja već prodana.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Može nešto onako iskreno? Da li ti se čini da možda malo opadanja potražnja zbog cijene? Ili pak tržište može joj "usisati" određene količine? Jer znam da ju u Rusiji lom. Ako je jedan multimilijarder otišao raditi u državnu tvrtku, sve je jasno. samo me zanima jel se to već osjeti ili će tek doći?
 
D

DADAC

Guest
DRAŽEN, o kojem podneblju pričamo? kontinent ili malko južnije?
Imam višnju pored plastenika, pušta izdanke u njemu, al još nema pojma da bi krenula sa vegetacijom.
 
D

Drazen

Guest
Kontam kaže:
Može nešto onako iskreno? Da li ti se čini da možda malo opadanja potražnja zbog cijene? Ili pak tržište može joj "usisati" određene količine? Jer znam da ju u Rusiji lom. Ako je jedan multimilijarder otišao raditi u državnu tvrtku, sve je jasno. samo me zanima jel se to već osjeti ili će tek doći?


Iskreno, što se Rusije tiče, nije nikakvo čudo, jer su se dječaci malo zaigrali i svu lovu upucali u ameriku cccaa., ali oni nikada nisu niti htjeli sa nama raditi (to je barem moje iskustvo), jer koliko god da sam ih kontaktirao i preko atašea, i direktno, nikad ništa - razlog politika, tako da.... što se tog tržišta tiče, po meni tamo nemamo šta tražiti.

Postoje druge lokacije na kojima se to može utopit, tako da još uvijek ne sumljam u isplativost ovog projekta (nije da se tješim, jer kao što sam rekao, sva trešnja je prodana), i ne sumljam da ovakvih projekata treba biti barem još 100-tinu.
 
D

DADAC

Guest
Skupljaš oborine i odvodiš ih žljebovima ili padaju na tlo u jarke? Nevidim dobro tog veroneza.... :shock:
 
D

Drazen

Guest
to je malo složenija tema,
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
M

maksica6

Guest
Lijep pozdrav !

Ovako interesira me koje su najranije sorte tresnje,i koje su samo oplodne ?
 
D

DADAC

Guest
O Dražene, što složenija tema to bolje. Imam i ja nešto plastenika, doduše ne sa trešnjom, gledam da imaš dosta neiskorištenog prostora između redova. Ne koristiš to jer se nesmije ( bolesti, štetnici) ili te ne privlači saginjanje? ;)
 
D

Drazen

Guest
Dakle, u prijašnjim postovima sam napisao da sam imao sve posađeno, ali su trešnje bile preguste pa sam ih morao rasaditi. Sada ti se čini da ima neiskorištenog prostora, ali treba pričekati svibanj, pa onda to otprilike izgleda ovako:

http://img17.imageshack.us/img17/9722/spa0013.jpg

Što se tiče grijanja imam peć jakosti 1 MW, pa onda fino s njom ....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
D

DADAC

Guest
A sada si me prosvijetlio! Thanks!!

Možda bi bila jedna kultura moguća između redova, vele da se dost isplati..... :weedman:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Drazen kaže:
Kontam kaže:
Može nešto onako iskreno? Da li ti se čini da možda malo opadanja potražnja zbog cijene? Ili pak tržište može joj "usisati" određene količine? Jer znam da ju u Rusiji lom. Ako je jedan multimilijarder otišao raditi u državnu tvrtku, sve je jasno. samo me zanima jel se to već osjeti ili će tek doći?


Iskreno, što se Rusije tiče, nije nikakvo čudo, jer su se dječaci malo zaigrali i svu lovu upucali u ameriku cccaa., ali oni nikada nisu niti htjeli sa nama raditi (to je barem moje iskustvo), jer koliko god da sam ih kontaktirao i preko atašea, i direktno, nikad ništa - razlog politika, tako da.... što se tog tržišta tiče, po meni tamo nemamo šta tražiti.

Postoje druge lokacije na kojima se to može utopit, tako da još uvijek ne sumljam u isplativost ovog projekta (nije da se tješim, jer kao što sam rekao, sva trešnja je prodana), i ne sumljam da ovakvih projekata treba biti barem još 100-tinu.


Hvala i slike su super. Mi forumaši smo sretni što imamo ovakog člana.
 
D

Drazen

Guest
Hvala i slike su super. Mi forumaši smo sretni što imamo ovakog člana.[/quote]

Iskreno se zahvaljujem!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
D

Drazen

Guest
Tresanja?

ne nikad - i nije preporucljivo
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh