• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trešnja

D

Drazen

Guest
Rađe pobacam višak trešanja nego rezat, jer onda se samo izaziva rast novih grana, a što nam ne treba. Treba nam rod, a ne drvo.

Naravno da sam ovo probao već, pa je bilo, u ups, šta je sad....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Dražen dali je počela berba trešanja !
Dali su cjene dobre!
Nema te u posljednje vrijeme na forumu, puno radiš ili si vani...
 
D

Drazen

Guest
Pozdrav.

istina, nema me na forumu. Imam dosta posjeta iz inozemstva, a i sam sam bio vani. Dakle, berba će počet 22. travnja. Sve su prodane.

cijena - jako dobra

LP!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
D

Drazen

Guest
Evo me evo me.

Dakle, sve znate sve ste vidjeli. Moram reći da sam bio malo nervozan uoči Ministrovog posjeta, ali sve je dobro što se dobro završi. Bilo je super!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

karla

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
536
SVAKA ČAST
OTVORIO SI NOVE VIDIKE U HRVATSKOM VOĆARSTVU!
MENI JE SAMO NEVJEROJATNA ČINJENICA DA JE 1 KVADRATNI METAR TVOG PLASTENIK 1.000 -1.500 EURA.
IMAŠ 5.000 M KVADRATNIH ŠTO IZNOSI 5.000.000 (ČITAJ PET MILIONA EURA) PA KADA TO ISPLATITI?! ILI SE RADI O KUNAMA? ILI SAM JA U KRIVOJ RAČUNICI.
1 STABLO TREŠNJE DAJE 10 KG PUTA 100 KUNA NA DOMAĆEM TRŽIŠTU. U PLASTENIKU JE 2.500 STABALA ŠTO JE PLOD OD 25.000 KG - ŠTO IZNOSI 2.500.000 KN.PO SEZONI.
DRAŽENE DAJ MOLIM TE SVOJE MIŠLJENJE O OVIM BROJKAMA.

APSOLUTNO RESPEKTIRAM TVOJ PROJEKT I TO ČUDO ŠTO SI NAPRAVIO, ALI MOŽDA NE RAZMIŠLJAM U DOBROM PRAVCU A NALAZIM SE PRED NEKIM VEĆIM INVESTICIJAMA U VOĆARSTVU.
NADAM SE DA ĆE I DRUGE ZANIMATI!

MOJE ISKRENO DIVLJENJE! LP.
 
D

Drazen

Guest
Ljudi kakvo divljenje - nema tu divljenju, samo kao što sam rekao i novinarima. Imajte viziju i nemojte dat da Vas išta omete u tome i onda je to to.

Dakle, brojke - 5.000.000 kn - sadnice, plastenik, grijanje, navodnjavanje, peći, cijevi, zgrada gdje se to sve nalazi, kanali odvodni, drenaže, specijalne plastike itd. Dakle, puna rodnost - nitko ne zna, ali kako sada stvari stoje bude bila između 8 i 10 kg po 1 stablu. Ajmo na 10 kg radi lakšeg računjanja. 10 kg x 2.500 stabala je 25.000 kg. Cijena u RH - lakše računjanje 100 kn x 25.000 kg 2.500.000 kn - dakle u RH isplativost za 2 godine. U Londonu cijena (pod uvjetom da trešnja dođe 15.03.) 250 kn * 25.000 kg = 6.250.000 kn. Kako se planiram proširit za još 1 ha, onda je to sve malo drugačije.....

Dakle, još jednom, imajte ideju i svjet je VAŠ!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Kažeš četvrti plastenik s trešnjom u EU, u čemu je kvaka , dali je nešto turbo novo da europa to još ne radi ili je...?
po tvojim računicama brza i sigurna isplativost i povratak sredstava, za ne povjerovati, da ako je tako, ne niču plastenici s trešnjom kao gljive iza kiše, pogotovo još malo južnije pa dođu 10-15 dana prije a sredstva im nisu nedostupna kao nama ...
 
D

Drazen

Guest
Rekao je jedan moj - svako svoje zna :)

pozdrav!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

karla

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
536
Dražene, znači sve je u kunama što se investicije tiče. Nisu u pitanju euri.
Onda to i ima logike i kalkulacija je u redu.
Jedino treba biti kreditno sposoban da ti netko da kredu od 5.000.000 kuna. To je individualna stvar, naravno.
Uz viziju treba imati milion tona optimizma i pet miliona sreće, a biti i mlad.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kako proizvesti trešnju do 15.03 a da se ne preseli na jug? :shock:
 
D

Drazen

Guest
karla kaže:
Dražene, znači sve je u kunama što se investicije tiče. Nisu u pitanju euri.
Onda to i ima logike i kalkulacija je u redu.
Jedino treba biti kreditno sposoban da ti netko da kredu od 5.000.000 kuna. To je individualna stvar, naravno.
Uz viziju treba imati milion tona optimizma i pet miliona sreće, a biti i mlad.

Pozdrav ponovo.

Kreda nije bila 5.000.000 kn, bilo je ipak i vlastitih sredstava.

A sa ovim drugim, slažem se totalno! :)
 
D

Drazen

Guest
Kontam kaže:
Kako proizvesti trešnju do 15.03 a da se ne preseli na jug? :shock:


Grijanja i samo grijanje
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Draežn,danas sam vidio na tv-u tvoj voćnjak,i ne mogu a da te ne pohvalim..Svaka čast!Skidam kapu...

p.s.nismo si daleko,jel.. ;)
 
D

Drazen

Guest
Jeap, danas bilo!

I iskreno, zadovoljan sam i ja sa svojim voćnjacima. :)

THANKS!!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Drazen kaže:
Kontam kaže:
Kako proizvesti trešnju do 15.03 a da se ne preseli na jug? :shock:


Grijanja i samo grijanje
Jel jako važno sunce? Ako zima bude blaga i tmurna jer odgađa što god berbu?
 
D

Drazen

Guest
Kontam kaže:
Drazen kaže:
Kontam kaže:
Kako proizvesti trešnju do 15.03 a da se ne preseli na jug? :shock:


Grijanja i samo grijanje
Jel jako važno sunce? Ako zima bude blaga i tmurna jer odgađa što god berbu?

Je, sunce je najvažniji element u igri "ukrotimo prirodu". Što njega više ima, sve je lakše i jednostavnije.
 

Najnoviji postovi

Na vrh