• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trešnja

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Gisella je njemački patent za slabo bujnu podlogu trešnje. Najpoznatije su 5 i 6.
 
J

jellena

Guest
Re: TREŠNJA U PLASTENIKU

posadila bih nešto trešanja, cca 15-ak komada..koju sortu bi mi preporučili i na kojoj podlozi?
trešnja bi morala biti rana, velikog kvalitetnog ploda i slatka....znači idealna konzumna...
rasadnik gdje se mogu kupiti?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ovisno kad rodi i koliko je tamna i krupna. Također treba uzeti u obzir da je kriza i da je cijena od 10 kn fantastična. Višnja je išla po 4 kn u maloprodaji, a ona ide u kompot, kolač, zamrzivač, sok i konuzmna. Trešnja ukoliko se ima novaca ide samo pod konzumnom. Teško da će hrvatski građanin moći izdvojiti više od 10 kn za trešnju, pogotovo ako je vidi sitnu blijedu i nagnječenu. Post je pisan u najboljoj namjeri, a ja svima želim sreću od 2,5 eura bar. Osim Dražena njemu od 30 eura.
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
kazu mi da posadimi nude mi najnizu odkupnu cijenu 8kn za pola kile,pakiranu
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Pakirana, kalibrirana, ljudski rad, ambalaža... Garanciju okači mačku o rep. Ja ću ti majke mi otkupiti po toj cijeni, ukoliko ne odem u stečaj ili nešto slično ;) Vjerovatno nije ni sadnica 25 kn nego 40 kn i još tu nekih drugih caka. Napravi kalkulaciju da ćeš dobiti za kilogram 8 kn. Vidi di si. A napravi i kalkulaciju da će dok ti to rodi bar 100.000 ljudi u hr ostati bez posla i da ćemo biti skupi za turiste. Ako bude bolje na konju si.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
U suštini da, ali mi to nije primarna djelatnost. Ukoliko zatreba, imam neke kontakte u nizozemskoj, pa ćemo slati svi skupa na burzu. Samo jasno treba puniti šlepere. Sa ono "majke mi" sam ti htio skrenuti pažnju da garancija u poslovnom svijetu ne znači ništa!!! Trenutno je borba za opstanak, znači prodam ti priču da bi opstao dokraja 2010, a onda je kaos. Krasna trešnja u nizozemskoj kad je svi imaju je 3 eura. Kako je kriza računaj 20-30% nižu cijenu. Taj koji daje garanciju računa na prošlogodišnju cijenu. I opet kažem ako bude 16 kuna za kg super, odlično!!! Biti će ti kolega sretan.
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
u tu garanciju sam se ja uvjerio davno da neznaci nista,kad smo pocinjali sa malinama jedna firma obecala sav otkup,a kad su rodile,onda je bilo e sad nam netreba imamo ih dosta,pa se ti sad snalazi kako znas...
 
J

jellena

Guest
Orsic kaže:
u tu garanciju sam se ja uvjerio davno da neznaci nista,kad smo pocinjali sa malinama jedna firma obecala sav otkup,a kad su rodile,onda je bilo e sad nam netreba imamo ih dosta,pa se ti sad snalazi kako znas...


Jesi sa njima potpisao ugovor? Jer se oni ugovorom obvezuju da moraju od tebe otkupiti cjelokupni urod...čak i plod niže klase (industrijska malina...)..ako nisi potpisao ugovor onda i nemoraju od tebe otkupljivati....
 
A

aljmas

Guest
ne znam zašto govorite jedna firma mislim da bi trebali ovdje prokazivati imenom i prezimenom bez ikakvog ustručavanja

razmislite koliko ste vremena uložili u nasade, stada mehanizaciju itd...
a novaca??
a živaca???

i svi smo se suočili sa takovom "jednom firmom" zvala se ona ovako i onako

trebamo svaki takav incident napisati čisto da se i drugima ne desi a vjerujte mi važniji smo mi njima nego oni nama
samo su oni stvorili tu famu ako nećeš ti ima drugih pa mi skidamo gaće i sa kvalitetom i cijenom i uvjetima
 
J

jellena

Guest
koliko znam fragaria ima projekt s malinama i sa njima potpisuješ ugovor ako si zainteresiran....
u ugovoru se fragaria obvezuje na otkup svih tvojih malina...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
je ali ugovor se može tumaćiti svakako, zezam se malo spomenuo sam fragariu što sam se uvijek morao natezat s njima da ispoštuju dogovoreno jedina osoba tamo od rijeći je Antea a ovi ostali bude u redu bude uredu a ja kad pregazim 3 sata puta onda slijedi još 3 sata natezanja oko sitnica ja sam mislio uletit u taj posao s malinama imam skoro 3 ha uz vodu pa mi navodnjavanje ne bi bilo problem ali tu je još hladnjaća pa razvrstavanje pa pakiranje pa sto čuda tako da sam odustao evo malo sam skrenuo s teme nadam se da mi nećete zamjeriti
 
T

tredal

Guest
pozdarv....
dobio sam oko 40ak trešanja koje su zasadene prije 4 godine....i nije se na njih bas pazilo ni gledalo..
vidio sam da je na polovici stabala na ponekim granama crnilo....kao da se suši kora...
što mi preporučujete da napravim u vezi toga...i mozda jos nesto drugo da bi bolje rađale...
hvala svima na pomoći...
 

Najnoviji postovi

Na vrh