• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Za FS160 piše 1.4kW (~2ks).
Pogledaj OVDJE.

232 ima 31cc i 1,1kW (1,5ks).
 
Posljednje uređivanje:

mrgud11

Novi član
Tu od
28 Tra 2017
Poruka
4
O Husqvarni je već sve rečeno i ne treba tu previše dilemati.Raspitaj se za dijelove za Makitu.Ne poznajem ih dovoljno da bi znao reći nekaj točnije o njima.Ja sam sa Husqvarnom zadovoljan,najviše jer je lagana i snage ima dovoljno za ono što meni treba.
Pitanje je također, hoćeš li ti to kositi svaka 2 tjedna ili 2 put godišnje kad trava pređe visinu od metra.Ako je ovo drugo u pitanju, nijedan od ova dva nije pogodan, ali ako nećeš dozvoliti travi da ode na više od 15 cm, ja bi uzeo Husqvarnu.
Za 15 cm mi je dovoljna i Stihl FS 50 koju imam, malo me muči što zbog svoje visine moram biti pogrbljen ali nekako se pokosi.
Dakle trebam nešto čime bi mogao kositi travu nekih 30-tak cm, bez da me poslije rastura kičma i ruke.
Inače bio sam u trgovini i ova Husqvarna je stvarno lagana, jedino što mi je trgovac rekao da je pogon preko sajle (ja sam mislio da je unutra kardan kad na službenim stranicama navode da je prenos preko čelične osovine kao i kod jačeg modela 535 RXT)
 

mbukal

Član
Tu od
8 Tra 2017
Poruka
59
ZJ lijepa liga u kojoj igraju samo dva tima ,moš misliti

Poslano sa mog D5803 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
525RX ima osovinu a ne sajlu.

ZJ lijepa liga u kojoj igraju samo dva tima ,moš misliti
Mercedes i BMW su Mercedes i BMW. Ostali su samo auti.... :)
 
Posljednje uređivanje:

mbukal

Član
Tu od
8 Tra 2017
Poruka
59
Aha Dinamo i Hajduk su bili prvi u 1. ligi, ne živi se od stare slave, došli su kvalitetni novi igraći u 1. ligu, treba biti realan ,Rijeka nije druga liga, prepristran nje biti dobro

Poslano sa mog D5803 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje:

toni12

Novi član
Tu od
3 Ožu 2016
Poruka
24
Pozdrav svima. U dvojbi sam koji trimer kupiti da li Makitu EM3400U ili Husqvarnu 525 RX. Makita, 3 godine garancije, dođe za gotovinu 1900 kuna ali su naramenice užasne pa bi trebalo uložiti i uzeti neke kvalitetnije.
Husqvarna je još sutra na akciji 2677 kuna i dvije godine garancije.
Kosilo bi se nekih 700 do 1000 kvadrata.
Makita me privlači zbog jeftinije cijene i garancije, ali je teža i trebaju druge naramenice, a i totalna mi je nepoznanica.
Husqvarnu opet svi hvale, pa molim ako može savjet eventualnih vlasnika prvenstveno Makite.
Hvala

Ja imam tu Makitu EM3400U godinu dana i nemam problema za sada. Piše da je proizvedena u Japanu. Baš sam prije desetak dana kosio travu u prosjeku od 30-35cm na nekim djelovima i 45-50cm, radio sam 4 - 4:30 sata u komadu. Pauze su bile samo točenje benzina i promjena flaksa i odmah nastavak košenja. Jedino sam osjetio na rukama od vibracije kad sam završio, ali ništa strašno mislim da bi i na drugim nakon toliko sati rada. Većinom kosim travu od 20cm na više i nemam problema s tim.
 

mrgud11

Novi član
Tu od
28 Tra 2017
Poruka
4
Na kraju kupljena Husqvarna. Danas je završavala akcija u 13 sati kada se zatvarala trgovina pa sam morao brzo donjeti odluku. Sad ćemo vidjeti da li je to bila dobra odluka.
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
Na kraju kupljena Husqvarna. Danas je završavala akcija u 13 sati kada se zatvarala trgovina pa sam morao brzo donjeti odluku. Sad ćemo vidjeti da li je to bila dobra odluka.
525?

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

Vlaj

Novi član
Tu od
3 Svi 2017
Poruka
5
Trebam trimer za povremeno korištene.
Namjeravam uzeti Stihl FS 55 za cirka nekih 2500 kuna.
Postoji li kakva alternativa Stihlu malo mi je puno dati te novce za trimer od samo jednog konja?
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Kolega ne bi bilo lose da ste se malo potrudili pa procitali koju stranicu unazad gdje je dosta toga napisano i kazano ...

Taj stihl ne preporucam , ne zato sta je los, nego zato sto huskvarna nudi identican stroj za nizu cijenu. A uz sve to sa tim stihlom nedobijes rezni alat i naramenice a sa huskvarnom dobijes ...

Huskvarna 128 ...

A ako ti je i dalje puno novca, uzmi neki kineski do nekakvih sto evra , ak budes imo srece ..posluzi te 4-5 godina amozda i vise ...
 

mbukal

Član
Tu od
8 Tra 2017
Poruka
59
ma koji kinez za 100 ojra sa garancijom od godine dana i za koji poslje nema rezervnih dijelova ,bjež od toga ,uzmi si najjeftiniju Makita EM2600 L/U za 1650 kuna i garancijom od 3 godine ,ispada te 550 kuna po godini dok je pod garancijom, dakle jeftinije nek kinez a rezervni dijelovi osigurani, imam tu Makitu EM2600U cca. mjesec dana za oko kuće gdje ne može kosilica i malo za po vinogradu kod oca i zadovoljan sam sa njezinih 1,2 konja te težinom od samo 5 kg , dodatno sam si kupio jednu kvalitetniju flaks glavu original Makita Ultra Auto 4Y jer na originalu iz paketa je malo komplicirano stavljati flaks, ne za mene ali za mojeg oca je jako komplicitano, stoga sam žrtvoval još 160 kuna i kupio tu glavu, sada imam tri glave, jedna original flaks nadokupljena + jedna original flaks glava i jedan metalni četverokraki nož iz paketa , radi mirno-nema vibracije ko stara očeva štilovka sa sajlom (ova makita ima kardan), pali ko zvijer, radi ko sat, za neku zlatnu sredinu ja bi preporučio ovo ,nakon tri godine kad istekne garancija što duže bu radila to onih 550 kuna vrijednosti uložene u makitu po godini pod garancijom se bu umanjivala po godini korištenja a isplativost uloženoga povećavala te rezervnih dijelova bude bilo za popravak :wink:
e sad najvjerojatnije bude problem za tvoju pomoć oko odluke od servisera i majstora iz fuša koji su prisutni ovdje na forumu, zakaj, zato jer oni preporučaju ili visoku klasu čistača trimera stihl/husqvarna ne niš ispod 2,5 konja i minimalno 2500 kuma ili kineskinju za 700 kuna sa godina dana garancijom i koja ima sve moguće i nemoguče priključke ali snage 5,2 konja u težini ne ispod 7,5 kg i nemogućnošću servisiranja sveze glede kompliciranog nabavka dijelova :icon_rofl:
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ma koji kinez za 100 ojra sa garancijom od godine dana i za koji poslje nema rezervnih dijelova ,bjež od toga ,uzmi si najjeftiniju Makita EM2600 L/U za 1650 kuna i garancijom od 3 godine ,ispada te 550 kuna po godini dok je pod garancijom, dakle jeftinije nek kinez a rezervni dijelovi osigurani, imam tu Makitu EM2600U cca. mjesec dana za oko kuče gdje ne može kosilica i malo za po vinogradu kod oca i zadovoljan sam sa njezinih 1,2 konja , dodatno sam si kupio jednu kvalitetniju flaks glavu original Makita Ultra Auto 4Y jer na originalu iz paketa je malo komplicirano stavljati flaks, ne za mene ali za mojeg oca je jako komplicitano, stoga sam žrtvoval još 160 kuna i kupio tu glavu, sada imam tri glave, jedna original flaks nadokupljena + jedna original flaks glava i jedan metalni četverokraki nož iz paketa , radi mirno-nema vibracije ko stara očeva štilovka sa sajlom (ova makita ima kardan), pali ko zvijer, radi ko sat, za neku zlatnu sredinu ja bi preporučio ovo ,nakon tri godine kad istekne garancija što duže bu radila to onih 550 kuna vrijednosti uložene u makitu po godini pod garancijom se bu umanjivala po godini korištenja a isplativost uloženoga povećavala te rezervnih dijelova bude bilo za popravak :wink:
uz ovoliko orginala i garancije ti bi mogao biti miran jedno 25 godina :icon_super:
 

mbukal

Član
Tu od
8 Tra 2017
Poruka
59
uz ovoliko orginala i garancije ti bi mogao biti miran jedno 25 godina :icon_super:

a kaj si se prepoznal u tekstu kao fuš majstor ili serviser :icon_rofl: i reci kaj sam čovjeku krivo rekao kad si tak nadobudan jer si fajn brzo reagiral na tekst, nažalost ne na pitanje za pomoč koju je čovjek tražio :confused:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja jednostavno nemam potrebu nositi teret da sam kupio nešto najbolje od najboljeg , da imam najbolje i da je sve moje najbolje itd ,
žena , deca , auto , rimer , traktor itd.
ako ništa drugo ne mogu biti petjerano razočaran ,navlačiti se s garancijom , itd
 

mbukal

Član
Tu od
8 Tra 2017
Poruka
59
ajde pročitaj još jednom tekst , ovaj put sa razumijevanjem, naići ćeš na dio teksta gdje sam eksplicitno naveo : "za neku zlatnu sredinu ja bi preporučio ovo " , čovjeku sam skrenuo pozornost što može dobiti original za 550 kuna a da ima 1,2 konja što je on spomenuo , dakle ne kineske kopije nečega puno za 700 kuna, meni je značilo kad sam dobio preporuku (ne ovdje na forumu) baš u ovakvom obliku, koliko bi platio original a koliko bi platio kopiju, nakon tih riječi neka sam odlučim što mislim da je bolje za mene,odlučio sam, nije mi jasno zašto u svoju diskusiju miješaš svoje bližnje i ženu i djecu i auto i traktor itd. kad oni nemaju baš nikakve veze sa temom razgovora :confused:
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
525RX ima osovinu a ne sajlu.


Mercedes i BMW su Mercedes i BMW. Ostali su samo auti.... :)
Danas mi radni kolega reče, da je vidija nekog mercedesa sa 1.5dci dizel motorom, renolovim, imamo ga u daciji od firme...
Samo logo opituran da se ne vidi...
:drink:
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
ajde pročitaj još jednom tekst , ovaj put sa razumijevanjem, naići ćeš na dio teksta gdje sam eksplicitno naveo : "za neku zlatnu sredinu ja bi preporučio ovo " , čovjeku sam skrenuo pozornost što može dobiti original za 550 kuna a da ima 1,2 konja što je on spomenuo , dakle ne kineske kopije nečega puno za 700 kuna, meni je značilo kad sam dobio preporuku (ne ovdje na forumu) baš u ovakvom obliku, koliko bi platio original a koliko bi platio kopiju, nakon tih riječi neka sam odlučim što mislim da je bolje za mene,odlučio sam, nije mi jasno zašto u svoju diskusiju miješaš svoje bližnje i ženu i djecu i auto i traktor itd. kad oni nemaju baš nikakve veze sa temom razgovora :confused:

Ja sam ti tekst procitao nekoliko puta ...i dalje ne vjerujem , al vidi se ...fali ti iskustva ...punoo iskustva ti fali ..znaš ... jako puno ti fali iskustva ...

Znaš li ti ta fenomenalna garancija, na što se ona odnosi?
Tu pricas o tome kako doticni stroj ima garanciju tri godine a sigurno pojma nemas da ta garancija se ne odnosi na karburator na cilindar,klip,sistem paljenja itd ...a što ti preostaje ...garancija na auspuh ...

a sada da ja tebe malo citiram

ajde pročitaj još jednom tekst , ovaj put sa razumijevanjem, naići ćeš na dio teksta gdje sam eksplicitno naveo : "ako budeš imao srece " , čovjeku sam skrenuo pozornost da može dobiti za mal novac jednako dobar stroj.

Znam covjeka koji je kupio einhela i husqvarnu isti dan i s istim obimom posla huskvarna zaštekala nakon 2 sezone a einhel i dan danas (5g) bez ikakvog mini servisa radi. Sve sta dobiva je gorivo i mast za pužni zglob.

Da s tim kad samrekao kineski nisam mislio na one fb ponude od 5.2 ks ...
Nađe se u peveca neloš stroj... jer ipak kad vec uzimamo neprofesionalno onda je glupo bacati novac...
 

Najnoviji postovi

Na vrh