• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
samo budi nježan,jer ne treba veliki pomak,ako je do njih,najbolje je da upamtiš početnu poziciju,pa ako ništa ne dobiješ ,da ih barem vratiš kako su bile
 

sonofanarchy

Član
Tu od
9 Lip 2019
Poruka
42
Ovaj na jednu stranu mi nešto cuka rame tu i tamo pa ga većinu vremena bacim dolje i nosim ju samo u rukama pa si zato mislim da ovo uzmem. Ne znam sad da li to jako ograniči čovjeka što se tiče košenja u širinu .
 

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
133
Se isplati uložiti u ovakve dvostruke naramenice?


Trimer je Husqvarna 323Rj , ona s J-ručkom. Trenutačno koristim samo remen onaj koji ide na jednu stranu preko ramena.
Imam prakticki isti s aliexpressa samo bez vilager oznaka, odlican, daleko bolji nego onaj "husgvarna standard" koji sam prije koristija, a i plaćen je manje!
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Kolega,kako se kopca, jel se samo usteka.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
689
Stihl automatska glava SUPERCUT 20-2, radi se o Stihlu FS55. Flaks mi je uvijek na pola duljine koja bi trebala biti. Dali postoji neki način na koji se podešava duljina ? U čemu bi mogao biti problem ? Trimer nije puno korišten možda 5 rezervara godišnje (cca 15 godina ima), glavu sam očistio, detaljno pregledao našpricao sa silikonskim sprejom i opet mi radi istu stvar....
Ne vidim nikakva oštećenja ili potrošene dijelove u samoj glavi.

Ideje ?
 

sonofanarchy

Član
Tu od
9 Lip 2019
Poruka
42
Stihl automatska glava SUPERCUT 20-2, radi se o Stihlu FS55. Flaks mi je uvijek na pola duljine koja bi trebala biti. Dali postoji neki način na koji se podešava duljina ? U čemu bi mogao biti problem ? Trimer nije puno korišten možda 5 rezervara godišnje (cca 15 godina ima), glavu sam očistio, detaljno pregledao našpricao sa silikonskim sprejom i opet mi radi istu stvar....
Ne vidim nikakva oštećenja ili potrošene dijelove u samoj glavi.

Ideje ?

Uzmi od Husqvarne univerzalnu t35 glavu i stavi gore i miran. To tapkanje po meni nije neki problem.

Da nisu možda ušice potrošene , sa svim tim glavama čim se troši probleme radi ,ali čim je manje toga tj. manje automatike manje toga može raditi probleme.

Inače ovo slovi kao najbolja glava trimera ,ali nisam je našao kod nas.
Echo Speedfeed 400

Automatika, zamotaš je za par sekundi i što je najbolje skoro uz zemlju ide nit makar su ajde sve auto su tako.

Mislim da sam vidio nešto slično od oregona kod nas ,ali trebalo bi provjeriti kod echo zastupnika našega isto.

Ako uzmeš ovaj remen ,javi dojmove


Evo par slika na brzinu, koliko vidim svaki remen se da namještati, sad da li drži ok vidjeti ćemo. Javim kad isprobam sljedeći tjedan.
 

sonofanarchy

Član
Tu od
9 Lip 2019
Poruka
42
Ne vidim gdje edit napraviti pa evo za
bane1978

Remenice su ok , namjesti se jedanput i ne otpušta se ni ništa. Ne nabija se ni ne struže nigdje . Tanku majicu imao. Ok sve u svemu , mislim da bolje ne možeš proći kod nas ,jedino ako ti se na aliexpress čeka. Definitivno udobnije od onog remena na jedno stranu i brži si nekako. Nije sad to neki wow efekt meni kao tipa "što nisam prije uzeo ovo" , ali da je bolje svakako je.

Da im tražim zamjerke rekao bi da ona kuka se nekako kilavo čini ,ali ajde vidjeti ćemo. Druga stvar je da bi bilo lijepo da je onaj trokut dolje desno gdje je stroj mekani s obje strane jer evo kod ove s J ručkom se lako potegneš po koži s tim lol. Pošteno se oderao po palcu s tom plastikom.
Na dvostrukoj ručki nikom ništa.
Isto tako vidio da se na Stihlovoj onaj dio za leđa može namještati gore dolje po visini korisnika, na ovome ne. Ne znam sad kako je riješeno na ostalima,ali to se riješava zatezanjem remena ovih koji idu preko ramena ok.

Sve u svemu mislim da je neki best buy jedino ako onaj sa super goldy jeftiniji što je netko spominjao nije isti. Onda onaj.
 

Grangers

Novi član
Tu od
20 Srp 2020
Poruka
27
Nedavno sam nabavio trimer
Sad me muči koji flax odabrati
Ima li negdje na netu gdje se može lijepo vidjeti koji oblik i koja širina je za što?
Okrugli, četvrtasti, trokutasti, deblji, tanji....
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Teško je dati konkretan odgovor,jer nisi nikakvo konkretno pitanje postavio
To ti je kao da si pitao "kupio sam auto; koje gume mi trebaju"
 

Grangers

Novi član
Tu od
20 Srp 2020
Poruka
27
šišam oko ruba travnjaka i oko kuće uz zid
šišam po fugama između betonskih kocki
Šišam zeljasti korov debljine prsta

Rijeđe ali ipak ponekad;
šišam/krčim nekakvu kupinu suhu debljine prsta
Čistim prosjeke zarasle kupinom i dračom

trimer je Stihl FS120
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Sad je malo konkretnije
Ovako motor ti ima 1.8 ks i spada u srednje jake tako da možeš ići do 2,7 mm debljine(možeš i 3,2 ,ali u gustoj travi mu je previše
U pravilu se tanji flaks lakše vrti(pogotovo okrugli)ali se brže troši i udebljem lakše puca,neke jako tanke ti nebih preporučio jer jako pucaju
Za rubnike,betonske kocke i sl uzmi slobodno četvrtasti 2,7 mm,možeš i 3,2 ,a ako ideš u gušču mekanu travu bolje uzmi 2,4,okrugli glatki ti je dobar za oko voćki i ostalo gdje je osjetljivo jer najmanje grebe
Najbolje za početak da kupuješ mala pakovanja pa vidiš i sam koji ti za šta najbolje odgovara,a u pogledu cijene i marki flaksa kolko para tolko muzike,ali one najjeftinije nemoj ni gledati jer ćeš jedan kolut potrošit sa jednim rezervarom
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
Sve je lijepo rećeno , ali treba uzeti u obzir koju debljinu flaksa može staviti u glavu . Badava kupuješ 3 ako je najdeblji koji ide u glavu 2.4 ili 2.7
 

Najnoviji postovi

Na vrh