• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Ja imam fs 360 c-e, cistac sikare evo četvrta godina mu ide. Stalno u pogonu, kupljen prvobitno za čišćenje šikara koje smo zena i ja kupili oko našeg imanja. Pocistio je oko 4000m2 šikara (s trokrakim nožem i vidija cirkularom). Sad sluzi za flaksanje parcela i okolnih imanja dok trava zaraste do mog pojasa (a malcer nemre zbog razno raznih problema). Standardno uvijek gore flaks 3.0 ili 2.7 kvadrat. S njim čistim i put do imanja - bagrem, trninu, svibovinu, kresem grane do iznag glave. Znali su me ljudi u selu gledati i vikati kak mi z grada nismo normalni. Čak je jedan gledal z daleka kak stroj zgleda i kupil "slicno". I krenul delat kaj i ja - unistil je stroj. Ocem reci, svaki stroj ima svoju namjenu, ali i cijenu. A potrošna kod takvih flakserica je daleko veca od normalne, ali zato su i stvorene za nenormalne situacije. Npr. jucer sam flaksao zarasteni vinograd gdje je trava bila do skoro visine betonskih stupova - virili su samo malo iznad, vinograd se godinama ne održava. Loza zarastena. Dva reda na stupovina duzine 50m,razmak 1,2m meda s jedne strane 1m, a s druge 2m. Zadatak mi je bil ocititi vinograd od trave, korova i svega - trsovi nisu bili bitni, vlasnici ga ionako vade van. U takvim situacijama vam malcer nist ne znaci (imam ga) jer nemre unutra, smetaju mu breskve zarastene u vinogradu i svasta nesto. Za to su stvoreni ovakvi strojevi. Vinograd sam nakon 1.5 h ocistio skroz, sve pomleo, da je gazdarica u slapicama mogla hodati po njemu. Trsovi debeli jedino ostali na mjestu. Potrošio sam 3. 5 rezervara goriva mijesanih sa full sintetikom (jedan rezervar oko 0.75l) i malo više od 30m faksa 2.7 kvadrata. Bilo je jedno motanje i flaks 3.0. Radio sam i s husqvarninim cistacem sikare i svakako bi u tom segmentu prednost dao stihlu.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Jesi li usporedil potrošnju 450,460 i 545?

Nakon "popravka" ima li kakve razlike?
Ima kolega 345Rx i to je brutalan stroj, pa mi je zbilja čudno da se tvoj guši?

Pustimo na stranu kaj je bolje na kojem, no uspoređujući čistu snagu razlike ne bi smjelo biti.

335, kojeg imamo, ide odlično i s 3mm, a pogotovo s 2,7mm flaksom.
Nož ne osjeti, baš kak ni scarlet pilu.
Glava je ko na tvojem T45.

Nisam uspoređivao potrošnju, nekako mi se čini da su po priči Husqvarnine starije verzije tzv. serija 3 nekako kvalitetniji strojevi, koliko čujem i manje su im vibracije.

Stroj ću probati za vikend, možda čak i danas navečer pa ću odma znati dal je nešto bolje ili je isto. Falilo mu je malo te se nadam da mu je ovo podešavanje upravo to što mu fali.

Malo je nezgodno kad takav stroj koji je dosta težak i nezgrapan ne kosi kako bi čovjek očekivao. Sve u svemu dobra je to mašina, ali kažem po snazi koju je dosad pokazala u praksi svrstao bi je između stihla FS350 i FS450, iako papir kaže drugačije.

Sad mi je žao što nisam uzeo u startu 555, makar bi mi sad i za moje potrebe bio dovoljan i 535... Išao sam na neku srednju varijantu.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Trimer je isproban, sad radi super.
Isproban i u većoj travi i odličan je, sad se može usporediti i sa stihlom.

Čak mi se čini da su se vibracije na ručkama nakon ovog podešavanja smanjile.

Sad je čisto dobar stroj.

Čisto imam pitanje za raspravu, mislim da smo već pričali o tome.
Koristim Husqvarna XP ulje, ali imam i jednu litru LS+, dali je to ulje dovoljno dobro za stroj ove snage ? Ili je bolje i dalje koristiti XP ?

Isto tako imam pitanje za automatsku glavu stihl supercut 20-2 dali netko zna sistem kako podesiti automatsku duljinu flaksa ? Flaks mi bude uvijek kraći za 2- 2.5 cm
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Sad i sam vidiš kak može prvi dojam zavarati. OK, više preferiraš Stihl i to poštujem.
No, ako sad imaš osjećaj da 545 dobar kao i 450, još moraš utvrditi koliko je šparniji, te uzeti u obzir nabavnu cijenu oba stroja, možeš li napraviti objektivnu ocjenu uloženo-dobiveno?


Nekadašnje XP ulje je prije bilo ono kaj je sad LS+, a sadašnje XP je potpuno sintetičko (koliko znam).
Dakle, oduvijek koristim LS+ i nikad nije bilo problema sa ni jednim strojem (2 Jonsered pile, 2 Jonsered i H335Rx trimer). Tvrda garež nije nikad bila prisutna ni na klipu ni u auspuhu. Doduše, pazim da koncentracija ne prelazi 2,5%.
 

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
154
Ja imam fs 360 c-e, cistac sikare evo četvrta godina mu ide. Stalno u pogonu, kupljen prvobitno za čišćenje šikara koje smo zena i ja kupili oko našeg imanja. Pocistio je oko 4000m2 šikara (s trokrakim nožem i vidija cirkularom). Sad sluzi za flaksanje parcela i okolnih imanja dok trava zaraste do mog pojasa (a malcer nemre zbog razno raznih problema). Standardno uvijek gore flaks 3.0 ili 2.7 kvadrat. S njim čistim i put do imanja - bagrem, trninu, svibovinu, kresem grane do iznag glave. Znali su me ljudi u selu gledati i vikati kak mi z grada nismo normalni. Čak je jedan gledal z daleka kak stroj zgleda i kupil "slicno". I krenul delat kaj i ja - unistil je stroj. Ocem reci, svaki stroj ima svoju namjenu, ali i cijenu. A potrošna kod takvih flakserica je daleko veca od normalne, ali zato su i stvorene za nenormalne situacije. Npr. jucer sam flaksao zarasteni vinograd gdje je trava bila do skoro visine betonskih stupova - virili su samo malo iznad, vinograd se godinama ne održava. Loza zarastena. Dva reda na stupovina duzine 50m,razmak 1,2m meda s jedne strane 1m, a s druge 2m. Zadatak mi je bil ocititi vinograd od trave, korova i svega - trsovi nisu bili bitni, vlasnici ga ionako vade van. U takvim situacijama vam malcer nist ne znaci (imam ga) jer nemre unutra, smetaju mu breskve zarastene u vinogradu i svasta nesto. Za to su stvoreni ovakvi strojevi. Vinograd sam nakon 1.5 h ocistio skroz, sve pomleo, da je gazdarica u slapicama mogla hodati po njemu. Trsovi debeli jedino ostali na mjestu. Potrošio sam 3. 5 rezervara goriva mijesanih sa full sintetikom (jedan rezervar oko 0.75l) i malo više od 30m faksa 2.7 kvadrata. Bilo je jedno motanje i flaks 3.0. Radio sam i s husqvarninim cistacem sikare i svakako bi u tom segmentu prednost dao stihlu.


Koji ti se bolje pokazao? 3 okrugli ili 2.7 kvadratni, jel se unistava glava od kvadratnog?
Do sad sam kupovao flaks stihl 3.0 super ide, evo prosli tjedan mi ponestalo i uzeo 25m u poljoapoteci nekog jeftinog, ljepi mi se unutra, nikad vise tog sranja.

Ima li ko iskustva sa flaksom gdje je nit u sredini?
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
3.0 i 2.7 svaki ima svoju svrhu (bar kod mene). Par puta sam koristio i 3.0 kvadratni. Bio neki zeleni professional - al to samo za zestoku kupinu (staru) i mladice svibovine. Bio je dosta skup. Jedno vrijeme sam koristio stihl 2.7 kvadratni spiralno motan u boji koji je imao kao neku nit u sebi - pucao je ko lud, a bio je dosta skup. Vec neko vrijeme koristim 2.7 i 3.0 marke ADK (svjetlije narančaste boje) i mogu reci da mi se pokazao jako dobar (s obzirom na cijenu). Bas danas kupio 2 koluta 2.7 kvadratnog od 25m (cijena 19.99kn za 25m) i jedan kolut 3.0 okruglog (oko 17kn). Kvadratnih mi je super za ostru travu - livadnu. Guscu, gdje treba i bolje usitniti. Glava na 360 mi s njim brze vrti (ovo glupo zvuci, al ima '' onaj zvuk"), ljepse usitni i finije radi. 3.0 koristim kod zapustene parcele, gdje ima mladica u travi i gdje treba flaks "potrgati". Tu se 2.7 lako lomi na tim mladicama i ne slomi ih. Inace 2.7 kvadratnih je stranica kvadrata (brid), dijagonala mu je "jaca", pa samim tim i moze podnest vece opterecenje kod kosnje. Još nesto, ADK i Garden su razlicite kvalitete fkaksevi - ovaj drugi dosta puca i od udara se slijepi. Bar je takvo moje iskustvo. Mada kod ovih debljih flakseva mi se to rijetko dogodilo. Kod ADK nikad. Inace, kod mene je jos uvijek ista glava koju sam kupio posebno za taj cistac - to je ona najveća automatska, posebna po fi rupe (360 ima drugaciju osovinu). Mislim da je fi 20.Glava ko nova, usice su ko nove. A kosi oko 4000m2 godišnje po 5 puta. Šikare i putove koje kresem ne brojim. Eventualno par puta godišnje gore ide nož dok baš skidam grane ili krcim nesto.
To je ovaj flaks, samo je ovo kolut od 15m i okrugli je.
 

Prilozi

  • 8VNjgGGl248n.jpg
    8VNjgGGl248n.jpg
    18.7 KB · Pregleda: 15
Posljednje uređivanje:

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
135
Di kupujes ovaj adk kvadratni,ja sam ih vidjao po ini ali mislim samo okrugli, ima li za uzet vecih pakovanja
80-100m
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Živim u Križevcima, pa uzimam taj fkaks kod nas u ktc vrtnom centru. Ima ga i u ktc kucnim potrepstinama. Nisam nikad vidio vece pakiranje od 25m. Meni i jako odgovaralo da imaju vece pakiranje. Jeronima ovo od 25m mi je za dvaput namotati i malo mi ostane (za 3/4 jedne staze u trećem namatanju). Pa kombiniram kolut od 15m i od 25m 😘. Na benzinskoj imaju okrugli. U vrtnom i kucnim imaju i kvadratni.
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Sad tek vidio sta mi je mobitel napravio od posta. Isao mi ispravljati rijeci... Nadam se da se kuzi sto sam zelio napisati...
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Ljudi jesno smijesno pitanje,ali da sad ne trqgam za knjigom,jwr nemam pojma gdje je,koje slovo je na FS 350 ler gas ?
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Imam H, L i LA
Ovaj mi je nekad u servisu rekao lijevo ti je ovo a desno ono,nema sta...misleci na ler i smjesu,a LA je ispod te dvije.....
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Sad i sam vidiš kak može prvi dojam zavarati. OK, više preferiraš Stihl i to poštujem.
No, ako sad imaš osjećaj da 545 dobar kao i 450, još moraš utvrditi koliko je šparniji, te uzeti u obzir nabavnu cijenu oba stroja, možeš li napraviti objektivnu ocjenu uloženo-dobiveno?


Nekadašnje XP ulje je prije bilo ono kaj je sad LS+, a sadašnje XP je potpuno sintetičko (koliko znam).
Dakle, oduvijek koristim LS+ i nikad nije bilo problema sa ni jednim strojem (2 Jonsered pile, 2 Jonsered i H335Rx trimer). Tvrda garež nije nikad bila prisutna ni na klipu ni u auspuhu. Doduše, pazim da koncentracija ne prelazi 2,5%.

Husqvarna je ok stroj, ali nije na razini Stihla, razlika u ergonomiji je velika - ovdje je Stihl u prednosti (lakša manipulacija, manje vibracije).

Meni potrošnja nije toliko bitna, trošim možda 15 litara mješavine godišnje. Tek sad sam zadovoljan Husqvarnom, bilo je ovdje zivkanja i pričanja s uvoznikom, vožnja u servis, pa u drugi servis itd.... Pričam ovo jer imam oba proizvođača. Čak i Makita DBC4510 odnosno Dolmar je sličniji mojoj Husqvarni nego Stihlu. Stihl odskače po svemu :), ali i po cijeni...
 

nesa07

Član
Tu od
6 Lip 2012
Poruka
67
Pratim temu, nije mi jasno kako to Sthil odskače po ceni od Husqvarna, koliko vidim cene su da nekažem skoro pa iste u dinar kod nas u Srbiji.
Jedino mi se čini da je H535RXT precenjen u odnosu na FS350, (pa i na višu klasu modela 545RX i FS450), ako može neko da iznese neki argument, zašto je to tako?

Ako su FS450 vs H545RX , direktni rivali po svemu, tako mora biti i po ceni, valjda to treba da važi i za FS350 vs H535RXT.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Neša, u HR nema u ponudi starih Stihovih modela FS350 i FS450, već samo 360 i 460, a oni su u nas znatno skuplji od Husqvarninih ekvivalenata, baš kak i kod vas.
Pogledaj pa usporedi cijene novih modela.
To bi bilo kao da prodaju H 335 i 345 po 75% cijene 535 i 545.
 

Pirko

Novi član
Tu od
16 Svi 2020
Poruka
22
Pozdrav,
Na fs350 mi je otišla glava, u servisu kažu da više ne drže ove stare crne glave, i za ovaj moj sad idu autocut glave s bijelim poklopcem. Konstrukcijski su slične, osim što je poklopac na bijelom malo širi i unutarnja glava je neznatno drugačija. Ima li tko kakvih iskustava s ove dvije glave na 350 ili 450? Postoji li zapravo razlika?
 

nesa07

Član
Tu od
6 Lip 2012
Poruka
67
@ZJ
aag14v je upoređivao FS450 sa H545RX, izumeo sam da kod Vas nema starih modela FS350 i FS450 i da aag14v povlači poređenje u ceni sa novim modelima Sthil-a.
 

Najnoviji postovi

Na vrh