• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

cloos

Dobro znana faca
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
558
Vecer. Ima vise masti za razne namjene. I treba znati koju mast stisnuti u koju rupu. Dobro je znati broj okretaja i tip lagera (klizni ili kotrljajuci) i nakon toga izabrati mast. Inace se previse griju glave, kucista... Onda jos pitanje koliko masti staviti... Ok, malo sam zakomplicirao. Ali ni mazanje ni samo mazanje, ko maze tisti i vozi. 😉

• Like
Reactions: ZJ

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
3,958
A i svaki trimer kad se kupi, dobije se uz njega tubu masti! I kad jednom kupiš novi trimer ta tuba će trajati za vijek trajanja triju trimera, (ako stoji na polici). Nije loše jednom godišnje malo pogledati i malo mu masti štrcnuti.

ŽeljkoKa

Dobro znana faca
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
253
@cloos slažem se, mislim da sam negdje pročitao da ide oko 1/3 zapremine kućišta masti i da se onda ne grije

cloos

Dobro znana faca
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
558
Kolicino masti / ulja propise proizvodac. Bole vazno je kakvi su uvjeti rada i prema tome odabrati mast, viskozitet masti. A onda kolicina masti ne igra tak veliko ulogu, jer se istisne van. Dakle visoki obrati i gladka fina mast, koja se moze hitro istisnuti sta je previse i onda nema grijanja ili bas minimalno.

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
125
A i svaki trimer kad se kupi, dobije se uz njega tubu masti! I kad jednom kupiš novi trimer ta tuba će trajati za vijek trajanja triju trimera, (ako stoji na polici). Nije loše jednom godišnje malo pogledati i malo mu masti štrcnuti.
Tri trimera kupih nidje masti ne dobih

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
3,958
Je je , dobio je podmazivanje u tvornici. A da ,da a ja isto do sada kupovao tri kom (i sa svakim sam) dobio tubu masti. E sad možda ne sa svim trijam , ali sa dva sigurno. I nisam je uspio potrošiti još! 😁

Ante2

Član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
143
Utisni cca 1/2...1 ccm na tih 100h. Ta mast bude isprala staru mast sa špenom od zupčanika i lagera i izašla kroz lager prema glavi i prema kardanu.
Možeš malo raditi pa onda i skinuti glavu te iz očistiti krpom višak te masti, eventualno po brisati krpom umočenom u nafti i sl.
Tak ja napravim s vremena na vrijeme.

Stavio sam tako s time da te nisam svatio na koji nacin stara mast izlazi van al bitno da je ima unutra, odradio sam koju min sa manjim gasom izlio gorivo i sada neka stoji do 3 mjeseca..

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
21,000
Sama će izaći kroz lagere, prema glavi flaksa i prema kardanu. Nakon kaj ju malo odvrtiš, skini glavu flaksa i pobriši mast koja je izašla. Nakon toga ne bi bilo loše da skineš cikeli reduktor sa cijevi, iizbrišeš i tam, te pregledaš i podmažeš sam kardan.

dajc1

Aktivni član
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
293
Kad sam kupio trimer pitao sam za to podmazivanje i dobio odgovor da recimo za stihlov trimer je najjednostavnije kupiti njihovu mast i odšarafiti vijak na reduktoru i na isti navoj zašarafiti tubu od masti, pritiskati tubu i okretati glavu trimera nekoliko puta, opet staviti vijak i to je to. Još sam dobio upozorenje da nikako ne stavljati mazalicu i s njom utiskivati mast jer je to jako mala količina masti i dosta ljudi je "preforsiralo", što sa sobom snosi određene posljedice.

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
3,958
Od tri tube našao jednu (mora biti još jedna), budem je našao (kad mi ne bude) trebalo.
I podmazao glavu trimera (valjda) prvi put od kad ga imam, cca već neke četiri godine. Stisnuo dva puta nakon prvoga (nekoliko puta okrenuo glavu) da povuče mast i onda još jednom. Nije baš bilo vidljivo masti . 16368833979477693722947685220664.jpg

Najnoviji postovi

Na vrh