• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Vecer. Ima vise masti za razne namjene. I treba znati koju mast stisnuti u koju rupu. Dobro je znati broj okretaja i tip lagera (klizni ili kotrljajuci) i nakon toga izabrati mast. Inace se previse griju glave, kucista... Onda jos pitanje koliko masti staviti... Ok, malo sam zakomplicirao. Ali ni mazanje ni samo mazanje, ko maze tisti i vozi. 😉
 
  • Like
Reactions: ZJ

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
A i svaki trimer kad se kupi, dobije se uz njega tubu masti! I kad jednom kupiš novi trimer ta tuba će trajati za vijek trajanja triju trimera, (ako stoji na polici). Nije loše jednom godišnje malo pogledati i malo mu masti štrcnuti.
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Kolicino masti / ulja propise proizvodac. Bole vazno je kakvi su uvjeti rada i prema tome odabrati mast, viskozitet masti. A onda kolicina masti ne igra tak veliko ulogu, jer se istisne van. Dakle visoki obrati i gladka fina mast, koja se moze hitro istisnuti sta je previse i onda nema grijanja ili bas minimalno.
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
A i svaki trimer kad se kupi, dobije se uz njega tubu masti! I kad jednom kupiš novi trimer ta tuba će trajati za vijek trajanja triju trimera, (ako stoji na polici). Nije loše jednom godišnje malo pogledati i malo mu masti štrcnuti.
Tri trimera kupih nidje masti ne dobih
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Je je , dobio je podmazivanje u tvornici. A da ,da a ja isto do sada kupovao tri kom (i sa svakim sam) dobio tubu masti. E sad možda ne sa svim trijam , ali sa dva sigurno. I nisam je uspio potrošiti još! 😁
 

Ante2

Član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
161
Utisni cca 1/2...1 ccm na tih 100h. Ta mast bude isprala staru mast sa špenom od zupčanika i lagera i izašla kroz lager prema glavi i prema kardanu.
Možeš malo raditi pa onda i skinuti glavu te iz očistiti krpom višak te masti, eventualno po brisati krpom umočenom u nafti i sl.
Tak ja napravim s vremena na vrijeme.

Stavio sam tako s time da te nisam svatio na koji nacin stara mast izlazi van al bitno da je ima unutra, odradio sam koju min sa manjim gasom izlio gorivo i sada neka stoji do 3 mjeseca..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Sama će izaći kroz lagere, prema glavi flaksa i prema kardanu. Nakon kaj ju malo odvrtiš, skini glavu flaksa i pobriši mast koja je izašla. Nakon toga ne bi bilo loše da skineš cikeli reduktor sa cijevi, iizbrišeš i tam, te pregledaš i podmažeš sam kardan.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Kad sam kupio trimer pitao sam za to podmazivanje i dobio odgovor da recimo za stihlov trimer je najjednostavnije kupiti njihovu mast i odšarafiti vijak na reduktoru i na isti navoj zašarafiti tubu od masti, pritiskati tubu i okretati glavu trimera nekoliko puta, opet staviti vijak i to je to. Još sam dobio upozorenje da nikako ne stavljati mazalicu i s njom utiskivati mast jer je to jako mala količina masti i dosta ljudi je "preforsiralo", što sa sobom snosi određene posljedice.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Od tri tube našao jednu (mora biti još jedna), budem je našao (kad mi ne bude) trebalo.
I podmazao glavu trimera (valjda) prvi put od kad ga imam, cca već neke četiri godine. Stisnuo dva puta nakon prvoga (nekoliko puta okrenuo glavu) da povuče mast i onda još jednom. Nije baš bilo vidljivo masti . 16368833979477693722947685220664.jpg
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Pitanje za znalce, malo sam u dilemi oko izbora novog trimera. Vikendica mi je na bregu a tako i voćnjak i sve ostalo, osim trimerom ili ručnom kosom nema drugog načina. Dilema je oko Stihl fs 240 ili Husqvarna 535 rxt..
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Ja imam 535 ali rj model i zadovoljan sam.Snage ima dosta i lagana je.
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Trenutno imam FS55, stari Jonsered je izdahnuo. Fs55 mi je odličan za obrove i strmije djelove jer je lagan ali kad dođem na malo ravniji teren jednostavno nema snage pa mi to nekako sporo ide. Pošto su sve susjedne parcele zapuštene moram i sa vanjske strane ograde održavati i tu mi treba jači trimer a uz 535 se dobije i više rezne opreme pa mi se čini da bu izbor pao na nju.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
689
@ŽeljkoKa
Kao što vidiš svaki od forumaša ima svog favorita.

Osobno imam iskustva sa Makitom (onznaka 4510 mislim, to je profi trimer dolmar u zelenom), stihl FS55, FS100, FS350, FS450 i Husqvarna 545RX.

Husqvarna je kupljena prije cca 3 godine, ostali su stariji.

Ukoliko želiš trimer s manje vibracija i ugodnijom ergonomijom uzmi Stihl, skuplje je u startu ali je bolji.

Husqvarna 545RX ima dosta više vibracija u odnosu na FS450. Sa stihlom mogu napraviti 3 rerzervara i ruka mi ne bridi. Ali na 545RX dok napravim jedan osjetim trnce.

Naramenice su bolje kod husqvarne, potrošnja je podjednaka...

Meni je osobno svejedno što ćeš kupiti ali pišem svoj osvrt...

Također sam uzeo Husqvarnu zbog niže cijene, i jer sam mislio krčit šikaru s njom. Na kraju je šikaru počistio bulldozer :)....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
535 ima bolje naramenice i lakša je od oba FS modela.
U kvalitetu i preferencije neću ulaziti.
 
Na vrh