• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Evo jedna Kaosvaki kojoj sam oduzel nevinost nakon 12 godina besprjekornog rada.
Radila je puno i ovo joj je prvi kvar i prvo vađenje svječice.
Radila je sad ali je pala na snazi.

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Kupil ju je šogi u Pevecu prije 12 let i dal za nju skoro tri soma kuna, znači nije kradena.
Bil je malo skeptik kod odabira, a prije toga sam mu na Štiljovku ubacil treči lager ali ju je prodal jer se ova pokazala kao dobra
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
Pozdrav svima! Ima li ko iskustva sa trimerima Active brutale 6.5.


Radi se o navodno najjačem trimeru na trzistu po pristojnoj cijeni. 62 kubika 4.5 ks, navodno talijanski stroj.

Ima li ka tko i kakva su iskustva?
A kaj ti treba tako jaki trimer?
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,477
Ja sam kupil prije 12 let neki levi Codec cg 520. 2,2 konja i radi bez greške. Na 2 trećine gasa zver od mašine. A dela,fala bogu puno. Tak da neznam čemu jači. Da nebi ispal ko onaj iz supergoldija 6 konja🤔
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
521
Za te novce kupiš husqvarnu 535, stihl fs240, oleo mac bc430, kawasaki tj 45, honda umk 435, makita em4350, echo srm 420...
Svi ti trimeri su puno svjetlosnih godina bolji i kvalitetniji, na papiru imaju manje konja, ali vjerujem da je u praksi drugačije. Više od 5000kn dati za noname marku upitne kvalitete nije baš pametno, da je to do 1500kn ok, ali ovoliko....
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
915
Tesko prijatelju da ima on tu konjazu... Vidi se po slikama da nije los, ali vjeruj da te konje on nema. Pola od toga i da si zadovoljan. Ako ga kupis stavljaj jaku mjesavinu, prvi rezervoar ga nemoj forsirat, posle udri 😉
 

damanhur

Novi član
Tu od
13 Pro 2012
Poruka
24
A kaj ti treba tako jaki trimer?

Za te novce kupiš husqvarnu 535, stihl fs240, oleo mac bc430, kawasaki tj 45, honda umk 435, makita em4350, echo srm 420...
Svi ti trimeri su puno svjetlosnih godina bolji i kvalitetniji, na papiru imaju manje konja, ali vjerujem da je u praksi drugačije. Više od 5000kn dati za noname marku upitne kvalitete nije baš pametno, da je to do 1500kn ok, ali ovoliko....

Imam Husqvarna 143 R2 i prezadoboljan sam. Apsolutno ništa u 8 godina zestoke košnje i krčenja makije. Ali bi mi dobro došao jači stroj jer ne leti sa flaksom u visokoj travi. A pošto održavam dosta svojih maslina plus okućnicu i vrtove skupi se toga. A i gledao bi uzet stroj da AV-om...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
Imam Husqvarna 143 R2 i prezadoboljan sam. . Ali bi mi dobro došao jači stroj .
Imam je i ja,kud ćeš jači stroj od nje :unsure:. Ne znam kakvu to ti travu imaš,ova moja se još nije zagrcnula u nikakvoj travi
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,755
Iako mogu vam reći da ni Husqvarna nije ko što je nekad bila 😭...

Imao sam godinama 335 rxt... I došlo vrijeme da se ponovim... Kupim 535 rxt i prodam svoj stari... 535 je kao nasljednik, sve isto samo malo bolje...

Nakon par godina rada k od ovce...

Mislim 535 je vrhunski trimer da se razumijemo... Ali kod mene zna popiti 1l ulja godišnje pa mogu par stvari reći.

Što se izdržljivosti tiče, tj. Kvalitete izrade na 85% starog je.
Što se snage tiče na 80% starog je.

Baš sam kasnije pričao s par ljudi iz Husqvarna pa su rekli da se dosta ljudi žalilo koji su mijenjali 335 za 535 ili 345 za 545. Da to nije to... Zaključili su da je motor malo slabiji zbog ekologije. I sad ljudima preporučuju da ako idu sa 335 da uzmu 545...

Tako da bi ja svakome za ozbiljan posao preporučio 545... Za brutalan posao 555...

Ali realno 535 je dovoljan za 90% poslova, ako ne i 95%...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
A ja taman mislil mijenjati 335 za 535...da se obnovi.
Očito bu moral Štil u moju štalu :(
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Ja imam 535 rj vec par godina i prezadovoljan sam.Meni treba za vinograd i uske redove.Snage ima dosta a najvaznije mi je sto je lagana.Za grmlje i ostalo koristim malcer tako da neznam kako bi se tu ponasala.
 

blazkc

Član
Tu od
25 Ruj 2018
Poruka
26
Moj prijatelj ima Kawasaki TJ 45 E 1.9 ks, kosi oko 4000 borova ! Veli da ju nemre zagutiti ! Prije toga je zništil Stihla i Husquarnu ali japanca nemre ! Ja mu vjerujem , kaj drugo ! 😊🤔
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,755
A ja taman mislil mijenjati 335 za 535...da se obnovi.
Očito bu moral Štil u moju štalu :(
Misliš da je stihl bolji 😁?


Evo komunalno nakon 3 godine. Taman kad je istekla garancija pobacali svoje...

Ako imaš 335,uzmi 545 i miran si 10 godina minimalno
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,597
Moj prijatelj ima Kawasaki TJ 45 E 1.9 ks, kosi oko 4000 borova ! Veli da ju nemre zagutiti ! Prije toga je zništil Stihla i Husquarnu ali japanca nemre ! Ja mu vjerujem , kaj drugo ! 😊🤔
I ja imam Kawasaki TJ 45E već više od 10-tak godina. Puno delam s njim, ali još nije bilo ni jednog problema. Točim, podmažem, počistim i ide. Mijenjal sam samo glavu u koju ide flaks jer su se potrošile ušice. Kaj japanac napravi to i traje, nemam zamjerke. (y)
 

blazkc

Član
Tu od
25 Ruj 2018
Poruka
26
Kupiš dvije. Obicno je to onda dobra kupovina.
Barem sam ja takve sreče.
Riknula guma na vratima veš mašine, kupim novu kad i ona bušna kroz koji mjesec.
Sljedeči put ja uzmem dvije, eno ona jedna nova nakon pet godina još negdje u ormaru ceka.
😂😂🍻🍻

I ja imam Kawasaki TJ 45E već više od 10-tak godina. Puno delam s njim, ali još nije bilo ni jednog problema. Točim, podmažem, počistim i ide. Mijenjal sam samo glavu u koju ide flaks jer su se potrošile ušice. Kaj japanac napravi to i traje, nemam zamjerke. (y)
Bilp je nekad pri Česiju rezervne mesingane okrugle ušice za kupiti ! Isto tako poluokruglih aluminijskih 😊. Ja isto imam Kawasakija TJ 45 E i vjerujem da bu trajala 20 godina. Imam ju leto dana i 2 put sam ju vužgal i sad je na stalku i krasi mi garažu 😊😊
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Misliš da je stihl bolji 😁?

Ako imaš 335,uzmi 545 i miran si 10 godina minimalno
Mislim da je...kad ga toliko hvale :rolleyes:

Ne bi 545, preteška je.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,755
Pa i Stihl FS 240 i 260 su teži od husqvarne 535.

A i skuplji s manje opreme.

FS 360 je 100 kn skuplji a slabiji od 545 RXT.

Nemoj misliti da imam nešto protiv stihla ili extra za husqvarnu. Niti sam s onim mojim postom mislio reći da 535 ne valja. Ali jednako kako su zajebali 535 sa ekologijom tako su i nove stihlove zajebali s ekologijom. Sve ti je to isti klinac.

Ja bi iskreno kupio onaj za koji imaš najbliži servis i koji ti je ljepši. Ili bi čekao još mjesec dana i vidio tko daje bolju kapu ili radno odijelo uz trimer :)

Ja sam dobio 2 radna odijela, kapu, kanister za gorivo i kovanu sjekiru od Husqvarne. :)

Ali sam i potrošio...hehe... Uzeo sam Motornu pilu, puhač lišća, trimer i kosilicu za dvorište novu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh