• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

krikesa

Novi član
Tu od
20 Svi 2011
Poruka
9
Pozdrav svima.
Ovakva je situacija: Imam Stihl FS55 i zadovoljan sam, ali ipak ispada da imam posla više nego što ona može odraditi, ima tu raznih površina koje nisu i godinu dvije dirane i svega i ova jednostavno nije dorasla tome (čak i čisti, ali uništit ću ju brzo)
E sad tražim ipak nešto ozbiljnije, ali ne treba mi profi ništa. Budžet je do max 4000.


Čitajući i pričajući svi hvale FS120 i na prvu je to optimalan izbor (pogotovo što bi mi pasalo i ovo sa 55ice)

Vidio sam danas i zanimljivo mi izgleda Villager BC2700XCE ali ne znam puno o njima.
Husqvarna 525RX na papiru nije tako puno jača od FS55 a 543RS mi je malo preskupa.

Eto, slušam savjete. Uvjeti je da ima dvije ručke, preferiram glavu sa flaksom jer na dosta mjesta gdje radim ne bih išao sa noževima kojekakvim jer ima svega (žičana ograda, neki komadi koječega i tako...)
I kad smo već na temi, jel netko naletio negdje na XXXXL remenje / držače za trimere?
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Oleo mac bi bio odličan izbor, model 441
ili nešto sa kawasaki motorom
za villager vele da je ok, ali ja ne bi riskiral sa običnim modelom, nego bi rađe uzeo sa mitsubishi motorom
Mada i stihl fs 120 je sasvim dobra odluka i ne možeš pogriješiti.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Ono što primjećujem kod ovog modela Oleomac a to je oblik ručki koje su dobrog oblika. Desna strana je savinuta i dođe bliže tijelu rukovaoca (tako da rad desne ruke smanjuje kretnju), a i lijeva strana ručke je savinuta prema gore, koja isto tako olakšava rad. Znači da ovakav oblik uvelike olakšava rad sa trimerom, manje se treba pregibati kralješnicom. Ovakav oblik ručki nije baš uobičajeni kod ostalih trimera, izuzev trimera koji imaju AV i onih koji imaju izdignute ručke sa produžetkom od osnovne palice.
 

Masster

Novi član
Tu od
20 Ožu 2016
Poruka
1
Zdravo
Imam jedno pitanje. Juce sam prvi put koristio novi motorni trimer. Na najlonu je sve islo super i glatko ali kako je na nekoliko mjesta bila gusca i visocija trava odlucih da stavim trokraki noz. Kosenje sa njim je bilo pakao, takvu neprijatnost u rukama jos nijesam osjetio. Vibracije su bile katastrofa, odustao sam nakon par minuta. Da lj je to normalno. Noz je sigurno dobro montiran, po uputstvu. Kad miruje noz nema nikakav luft i ne.moze se rukom pomjeriti. Sve je dobro ucvrsceno. Moze li biti da sami noz nije dobro izbalansiran. Inace je rijec o novom iskra trimeru
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,592
Nije normalno vibracija ne smije biti, moguće da ili nije dobro izbalansiran nož, ili da ipak nije dobro namontiran, bez obzira što je dobro zategnut da se ne može okrenuti rukom možda, ponavljam MOŽDA nije dobro centriran, zna se ponekad prilikom dotezanja pomaknuti sa one platne sa zubom i više nije u centru.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,984
Ja bih se složio sa kolegom Ghost,teško da bio nož bio van balansa,jer se laserski reže ili štanca od istog materijala,ne kažem da senebi moglo desiti,ali ne vjerujem
Pretpostavljam da kao što je kolega napisao da ti se pomaknulo prilikom dotezanja
 

blazkc

Član
Tu od
25 Ruj 2018
Poruka
25
Dotična gospođa sa mužem radi u trgovini u Dugom Selu, njena sestra sa svojim mužem radi u Gradecu. Obje su stručnjakinje ne samo za trmere/flakserice već i za motorne pile i za cjelokupni asortiman uređaja sa kojima rade, koju god trgovinu da posjetiš nećeš pogriješiti :ppozdrav:
Hvala na informaciji kolega 👶.🍻
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Jel ima ko kakvih iskustava sa ruris trimerima, zanimljivo mi izgledaju i cjenovno su prihvatljivi. Dali su to još jedni od onih jeftinih kineza koji su stvoreni za godinu-dvije ili su ipak neka srednja klasa? navodno imaju neke Khumma motore, ja prvi puta čujem za to. Zanimljiva stvar je elektro pokretanje, a to još nisam imal prilike vidjeti
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Malo čudno da nema 6,2 KS :LOL: , ma ne samo se šalim. Barem ne lažu što se tiče snage iz zapremine motora. Elektro start je sasvim nešto novo na trimerima, ja bi volio da mi regalaju (poklone) jedan takav model, ono samo za isprobat.☺️
Sa slike motora se može zaključiti da je osnova motora od tri dijela, dvije polutke bloka + cilindar, što samo takva izvedba motora im a svoje prednosti.:coffee:
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
I to kaj veliš, mislim da tak nešto može biti još jedna komplikacija u kvarovima.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
sto moze da bude problem na trimeru, napunio sam rezervoar goriva i dok god nije potrosio pola rezervoara gusio se pri davanju gasa, posle je radio super, nakon sto je potroseno pola goriva?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Pa samo napuniš rezervar goriva do polovice i to obavezno donju polovicu spremnika za gorivo. I ne bi trebalo biti opisanih problema. Naravno koristiti gorivo koje odgovara polovici spremnika za gorivo. 😩
 
Na vrh