• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,765
@iwanho, oprosti, ne bih znal. Ima tu stručnijih od mene.

Ipak sam ja samo gugl mešter, tak da moje pisanje nemoj shvaćati ozbiljno ;)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Fala. :ppozdrav:
Možda bu netko znal.
Za ovo drugo, naj zafrkavati. Pusti selo neka priča. ;)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Žmir bi bio dobar, ali možda je to sad malo problem za nabaviti, ili možda i nije ali je ne bih znao gdje bi se ga moglo nabaviti (kupiti)?

Inače to je mast kojom se je podmazivao akš od voza, naravno takvih vozila nema jako puno u prometu. Bila je to črna mast i između ostaloga služila je za podmazivanje i ostalih sklopova na vozu. Pa u to spadaju žlajf, oplen itd.... za ostale dijelove koji su se još podmazivali ne mogu se sjetiti naziva. Već je neko vrijeme prošlo od kad se voz ne koristi, tako da je i s tim i žmir nestao! 😏

Tako da je bolje trimer koristiti za košnju trave, a NE za piljenje drva zbog nakupljanja piljevine (tamo kod pogonske sajle).
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Drvenu; piljevinu i hoblinje...
Negdje piše da bi zamjenil svoj trimer,imam za tebe poslovni prijedlog.
1. Prvo ga ponudi meni.ja ti budem ponudil jako relanu cijenu..ja uvjek nudim relalno..nisam švercer a ni" tamne kože" (barem po boji).
2. ako me slučajno ne prepoznaš kao ozbiljnog kupca i ako bude dolazio drugi kupac nikako nemoj spmonjati sva ta redovna ,periodicna i vanredna održavanja i popravke..znaci ta podmazivanja ,konzerviranja,unakažnjivanja,testiranja ,studiranja itd.samo reci da si točil i gas..da si npr. novi dobil na tomboli za dan grada ili nekaj zguglaj.Ako plati puno ..puno više prodaj ako ne
3. ne zaboravi da je prvi kupac najbolji
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,814
Poštovani kolega @brgud,
"Žmir" - "šmier" možda i ne bi bio dobar. To bi bilo mazivo za "sporohodne, niskoturažne ;) " puškice-klizne ležajeve od seljačkih drvenih kola.
Sajla u trimeru/flaxerici se vrti puno brže. Jednu sam flaxericu nakon cca 15 godina uništio, pa kupio još 2. Jedna je sad doma, a druga je u goricama.
Volim dati savjet tko maže taj i vozi, ali ja nikada, niti jednom nisam podmazao niti jednu svoju flaxericu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Plus..ja računam ovak:
Sajla ima opseg oko 20 mm
To je 0.02m x 10000 ok/min=200 metara u minuti....to i nije neka brzina..šmer bi bil taman
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,814
Odlično ti računaš.
Ja sam napisao iskreno da svoju niti jednu sajlu flaxerice nisam nikad izvadil, a niti posebno podmazal.
 

horv1869

Novi član
Tu od
8 Ruj 2019
Poruka
11
Ja sajlu,reduktor i kardan mažem sa INA lis 2- litijska mast i pokazala se ok jer kad god sam išao podmazati kardan ili sajlu još su bili lagano masni.Mažem svake dvije godine i tako već oko 25 godina i nikad nisam imao problema sa tim dijelovima osim sa motorom ali to je već druga priča.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
731
Skupa ko vrag, uzeo sam u MD auto, ima sigurno u drugim prodavaonicama auto djelova.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230107-065210.png
    Screenshot_20230107-065210.png
    25.6 KB · Pregleda: 18

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Bakrena mast razvikanijeg proiuvođaća dojde skoro 100 euriča kila.
Ja sam pri kraju sa svojom pa sam uzel neki dan u spreju da probam.
8 eura 400ml. Nisam još probal
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
400 ml je konzerva?..unutra je 150 ml uvrh glave..pola od toga je otapalo.

Ja nisam vjeroval tehničkom listu ni ljepoj kantici..sam sam testiral mast..evo jedan pikčer ..tu su tri vrste podmazivanja
 

Prilozi

  • 20220713_055304.jpg
    20220713_055304.jpg
    26.5 KB · Pregleda: 45
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ta u spreju niš ne valja, više prejde okolo nek tam kam treba.
I niš nije ljepljivo.
Ja sam probal puno proizvodača.
I ak bi moral opet u spreju uzimat zel bi Liqui Moly 2deci oko 80 kuna.
Ali preporuka je svakak ne sprej.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Znam ja to sve kaj se spreja tiče ali nije bilo drugačije pa sam uzel ovu.
Kad naletim na onu kaj se s prstom maže uzimam tubu ili eventualno piksu pol kile. Ostalo bu je da mi i čavle na lesu s njom podmažu
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,984
.....
Kad naletim na onu kaj se s prstom maže uzimam tubu ili eventualno piksu pol kile. Ostalo bu je da mi i čavle na lesu s njom podmažu
Optimista! :hahah: Kak buš znal?
 
  • Like
Reactions: H&S

Najnoviji postovi

Na vrh