• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,778
Bakrena mast, 🤔, ja znam za kaj smo ju godinama koristili svakodnevno, u pogonu plastifikacije na poslu, ali za kaj Vi doma nju točno koristite i na koji način?
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
728
Namazem navoj serafa ispusne grane, turbine, gibljivog crijeva... Kad ocistim dobos na autu, tamo gdje nalijezu pakne na dobos se stavi jako malo. Za to ja koristim. Grijace bi bilo dobro namaljat.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,573
Zatoplilo je jako , ustvari i nije nego je stalno toplo prema godišnjem dobu. Da ne biste pomislili da je trava krenula rasti. Ne nije još nego taj di nisam stigao pokositi prošlo ljeto, p a me sad dočekalo. I ono da se gorivo ne pokvari :LOL: , i tako još par puta dok ne krene prava sezona travo - košnje.
Sve nešto čitam kao gorivo se kvari u trimer ima i ostalim drndalicama.
IMG_20230107_141701~2.jpg
IMG_20230107_142857~2.jpg

Trajmer je odradio smo jednu sezonu, tako da nisam provjeravao da li zajla ima žmira!:rolleyes:
 
Posljednje uređivanje:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,778
OFF
Kolega @brgud koliko ja na svoje očale vidim, ti imaš več jako stari, zapravo i "pokvareni zrak" u kotaču na tačkama. Bilo bi jako lijepo da izvadiš iglicu i ispustiš sav taj neispravni zrak i zamijeniš ga friškim, novim. Naravno ne smiješ kotač pumpati s kompresorom, jer se takav zrak pregrijava dok struji oko iglice ventila. Moraš kotač ponovo napumpati ručnom pumpom, ali ne smije to biti ručna pumpa iz pribora automobila ruske Lade, jer bi s tom pumpom napumpao "pokvareni zrak"... Eto ja sam ti u dobroj namjeri na vrijeme pokušao otvoriti oči, nemoj sad ovo, ono - nisam znao...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,583
@iwanho, kad skineš sajlu, obrišeš staru mast i lagano namažeš novom. Na taj način makneš špenu.
To vrijedi koliko i mazanje ;)
Ja to nisam nikad skidao i mazao :oops: ,kako se dojde do te sajle i kardana,jel treba cijelu cijev skinut i rastaviti,imam Husqvarnu?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,721
Ne vjerujem da je drugačije, jer i reduktor izgleda vrlo slično.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Taj dio nije problematičan. Mene više zanima na koju stran se vadi sajla kod FS38 i ima li kakva caka kod vraćanja na mjesto da se lakše pogodi u ležište. Kod ravne cijevi je vjerojatnije lakše nego kod svinute.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,573
Lakše je da se skine glava koju na cijev fiksiraju dva vijka, i sajla ide van. Ako bi bilo problema z a vraćanje (pošto je cijev) savinuta i sajla ne bi sijela u utor, onda bi trebalo otvoriti od strane kvačila i sajlu gurnuti prema glavi i potom montirati glavu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pogledaj film..imaš upute kako se skida motor

Ako ti vrag neda mira..
Btw oprosti kaj sam tak direktan..ali ne znam gdje ti je bila pamet kupovati to spigano sranje

Brgud ..nisam na fs ali neke koje jesam kod glave je naprešano i zapertlano
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,573
Ako je zapertlano kod glave , onda je stvar jasna more samo prema motoru!
Neke koji su prošli kroz moje ruke su imali odvojivu glavu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh