• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Imam dva Husqvarna karnistera, pa su valjda jednako dobri ko i ovi jednokratni.
Ja imam 1 kanister od 10 lit od ulja Super 3, a mješavinu si slažem u kanistrima od 5 lit, od demineralizirane ili destilirane vode za peglu, iz naših trgovačkih centara.

Nekada, valjda pred 20 let, dok sam koristil dvotaktol INA ulje za mješavinu, su mi na frezi s Tomos motorom otišla najmanje 3 cilindra. Onda sam "ponorel" otišel na pumpu i sve im istresel u lice. Bio je jedan zaposlenik, "gospodin", rekao mi je na žalost niste jedini, imamo takva saznanja.

Prešao sam na ulja od tada OMV Istrabenz, više ga nema u VŽ, niti jedan, ali niti jedan motorček mi više nikada nije zaribao. Tim više znam ja kupiti ulje za mješavinu i u Pevecu / Pevexu i u Baumaxu / Bauhausu, ali nikada Štil i slično. Još uvijek svi moji motorčeki veselo grme, osim Tomosa, tu me "jebu" dotrajali fergazeri; a imam ih još 3-4 komada :cry: 😖.
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,268
I te husvarna kernistre si valjda kupil..kad to razbiješ u cijenu aspena aspen bi te došel badava
Jednog jesam...za 50-tak kn, davno u Austriji. Drugog sam dobil.
A kaj se tice motorke ne navlaci me na led jer znam koje si sve pile u međuvremenu koristil i kak..ne želim više privatno razvlaciti po forumu da ti dokažem da pišeš površno da ne velim neistinu.
Svoja dva Jonsereda i električnu Makitu. I jednom na probi H560Xp. Stihlove, na žalost, nisam nikad niti probal.
A o kakvoj neistini i razvlačenju govoriš? I s kojom svrhom?
Ali mogu reči ono kaj sam vidim na forumu..napravil si kalač a na slikama vidim neki drugi
S mojim kalam kratke i polmetrice. Izrada mi je donesla puno iskustva i veselja, a sad služi svojoj namjeni.
Stacioniran je u štaglju, da je pri ruci kad zatreba.
Nit se s tim hvalim nit naslikavam.

Za metrice mi je kolega @Tommy posudil svojega, ponajviše radi vitla, jer su trupci, koje su dopeljali, bili deblji nego obično.

Idući put budem platil nekoga da to iskala i složi klafter, jer sam ne mogu, a pomoći više nemam. Ili budem kupil metrice. Jednostavnije mi je.
I u čemu je tu problem?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,112
Odoh pitati moj trimer zašto je bezobrazan i nije još crkao .
Nit gledam na kojoj benzinskoj sipam , niti u šta sipam. Kardan podmažem ako se kada sjetim , naravno običnom bilo kakvom masti
Nit ga perem niti glancam .
Ma handrim ga ko kauboj konja a on (oni) rade bez problema već duži niz godina iako su kineski.

Jedini luksuz koji imaju je STIHL ulje. A pitaj Boga dal' je i ono originalno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,641
Moj štraus je najbolji
:hahah::hahah::hahah::hahah:
To je onaj kaj je bil na biranje? Preveč si ga rival, trebal si ga vleči 🤭
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Jbg. tupi flax pa moraš malo jače pogurati.hihi
Plus toga nema av sistem ..još mi sad titra slika pred očima.

Ako uspijem uzeti husvarnu od zj samo preselim ručke i teramo dalje
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,268
Bilo je ručki na sajmu...kaj nisi rekel kaj ti treba?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724

# plus​

Ja sam se borio nekih petnaestak godina sa Tomosicom i uvijek je u mješavinu išlo ulje dvotaktol (jasno jer u ono vrijeme nije bilo drugog!). A to da su ti otišla tri cilindra a potom i isto toliko karburatora mi je malo off? Nešto tu nije štimalo. :rolleyes:

E da sad kad malo provrtim film, je ipak jednom bilo "zaribaus", ali kod lika kojemu sam posudi za vrt pofrezati , nasuo je čisti benzin:mad:, pametnjaković. Inače se je poslije bacio u političare.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
@brgud
Na moju žalost bilo je tak. Jedan klip i cilinder sam dao stari nutra zbrušeni cilinder i novi klip dobil van, u brusioni u VŽ. Drugog sam dobil u Ljubeščici, trećeg sam kupio od čovjeka koji je prodavao Tomos dijelove na staroj krami u VŽ. Kod jednog zaribavanja mi je otpao uljni filter s freze i usaugao je zemlju.
Fetgazeru je jednom iglica prelohala mesingani dio, kupio rabljeni plovak za 50 Kn. Fergazerima su se razlokale rupe od osovina. Na svima curi benzin u radu z fergazera. Kupil sam i Delorto mislim da se tak zove, nisam ga nikad pripasao. Sad mogu upaliti, ali opet curi benzin, složio sam fergazer od dijelova od barem 3 druga. Izgubio sam volju, motivaciju, neda mi se više. A potrošio sam i fergazer od šprice i kosilice. Potrošil sam i sebe, eto...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724

# plus​

Nažalost ti cilindri nisu predviđeni da se pogone pijeskom!😲
Ha rupe u kućištu ( baze osovina leptira gasa) su se razlogale ali puno manje od samih osovina, osovina leptira uvijek više strada. Uzrok tome je da je to bilo to sve poluispravno.
Dellorto ne odgovara, ustvari odgovara ali ..... nije tema.

# ZJ​

Nije Demetlika, ali je jedan njemu vrlo jako sličan po laprdaju i sličnog svijetonazora, ma NE bih to tako nazvao, nije to baš neka primjerena riječ za to, ili takve?🤯
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
@brgud sve ti ja to znam. Zato sam nakon trideset godina frezanja prestao frezati s frezama/kopačicama s Tomos motorom. Bilo je lijepo dok je trajalo. Ružne su jedino uspomene na to loše dvotaktol ulje, ali frezao sam i puno puta pjevao, uživao.
Sada kosim s kosilicom.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
751
@brgud izrazite vibracije dovode do razlohavanja klipica, kucista karburatora te dizne kroz koju prolazi iglica. Nove kopije binga su isto onak. Nebih preporucil. Umo mjesalice i agregati su isto dost razlohani radi vibracija. Agrija je dobar, al grd stroj za radit s njom.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,162
Jbg. tupi flax pa moraš malo jače pogurati.hihi
Plus toga nema av sistem ..još mi sad titra slika pred očima.

Ako uspijem uzeti husvarnu od zj samo preselim ručke i teramo dalje
Pati imašš zasebno štelanje ručki :love: 💪 :hahah:
 
Tu od
5 Lip 2020
Poruka
86
Dobro jutro radni narode! :cool:
Iako većinom raspravljate o jačim trimerima i većim površinama ja ću okušati sreću pa upitati šta savjetujete kupiti do max 150€ polovno ili novo.
Površina nije velika, do 1500m² (to i tamo, nije cijela površina za košnju) ali kako to već biva na hercegovačkom kamenjaru većinom su to drača, divlja travurina i nekakvo šiblje.

Imam par opcija do tih 150€ pa ću ih navesti:
-Stihl FS45 polovan ali od prijatelja pa znam da je očuvan, ali po meni je dosta slabašany za bilo što osim trave. Možda i griješim
-Echo SRM225 polovan preko interneta, izgleda kao nov.
-Honda isto neka mala jednoručna četverotaktna, ne piše oznaka serije na oglasu.
-ili zadnja opcija da idem na kinezluke, tipa Parkside i slično. Pozitivna stvar je što su novi i trebali bi imati nešto garancije a i dođe par zanimljivih nastavaka.
Minus je što kinezi vjerojatno nisu duga vjeka i imaju lažirane specifikacije te kad se pokvare muka je naci dijelove za popravak.

E sad, da znam šta je pametnije ne bih pitao vas 😁

Dakle, je li bolje kupiti neku razvikaniju marku polovnu ili novo a kinez?
S time da su ove razvijanije marke slabašne.

Meni je favorit Echo srm225 pa me zanima vaše iskustvo i misljenje.

Unaprijed hvala!
 
Na vrh