• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,268
Izbjegni ovoga sa "grbavom" osovinom.
Echo se čini dobrim izborom, samo provjeri kak stoji stvar s potrošnim dijelovima (glave flaksa, npr.)
 
Tu od
5 Lip 2020
Poruka
86
Pa zar nije svim ovim jeftinijim modelima zajedničko da nemaju kardan nego sajlu?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
5 Lip 2020
Poruka
86
Zar je to neka razlika?

Znam da je bolje da ima kardan jer se onda mogu koristiti trokraki noževi, ali zar ima razlike je li sajla savijena ili ravna?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,268
Pa siguno je manji otpor i naprezanje za sajlu. Na kraju ima (valjda) i neku redukciju, pa je izlazna brzina manja.
Osim toga, dulja je osovina pa treba malo manje mahati.
Jel gledaš model s O ručkom ili "bicikl" ručkama?
 
Tu od
5 Lip 2020
Poruka
86
Skrenuli smo na raspravu o ručkama a to mi je među zadnjim kriterijima 😁
Više sam postavio pitanje da vidim kakva su vaša mišljenja i iskustva o kupnji polovnog poznatog trimera ili novog kineskog.
I ako polovan, koja marka je "bolja".

Na primjer ne znam ni je li bolje gledati dvotaktni Echo ili četverotaktnu Hondu?
Koji je motor izdržljiviji i trajniji?
Nekad sam negdje čitao da su četverotaktni osjetljiviji?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
Kupoval sam nekoliko novih kineza. Neki su otkazali odmah po prestanku jamstva, a neki služe dobro. Mislim da su, kupnja novog kineza i kupnja polovnog brendiranog, podjednaka lutrija. Tko nema sreće nastradat će u oba slučaja, a tko ima, taj se i bez njega može roditi jer bu mu zrasel.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Ona marka koja ima ljepše naljepnice, ustvari koje ti se više sviđaju. Bitna je smo reklama i da je malo love u pitanju, lice picu prodaje! :devilish:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Dobro jutro radni narode! :cool:
Iako većinom raspravljate o jačim trimerima i većim površinama ja ću okušati sreću pa upitati šta savjetujete kupiti do max 150€ polovno ili novo.
Površina nije velika, do 1500m² (to i tamo, nije cijela površina za košnju) ali kako to već biva na hercegovačkom kamenjaru većinom su to drača, divlja travurina i nekakvo šiblje.

Imam par opcija do tih 150€ pa ću ih navesti:
-Stihl FS45 polovan ali od prijatelja pa znam da je očuvan, ali po meni je dosta slabašany za bilo što osim trave. Možda i griješim
-Echo SRM225 polovan preko interneta, izgleda kao nov.
-Honda isto neka mala jednoručna četverotaktna, ne piše oznaka serije na oglasu.
-ili zadnja opcija da idem na kinezluke, tipa Parkside i slično. Pozitivna stvar je što su novi i trebali bi imati nešto garancije a i dođe par zanimljivih nastavaka.
Minus je što kinezi vjerojatno nisu duga vjeka i imaju lažirane specifikacije te kad se pokvare muka je naci dijelove za popravak.

E sad, da znam šta je pametnije ne bih pitao vas 😁

Dakle, je li bolje kupiti neku razvikaniju marku polovnu ili novo a kinez?
S time da su ove razvijanije marke slabašne.

Meni je favorit Echo srm225 pa me zanima vaše iskustvo i misljenje.

Unaprijed hvala!
Dao si zadatak za umjetnu intelegenciju. To je isto kao da pitaš kad budeš dobio na lutriji.
Zašto flaksati 1500 kvadrata, zar ne može kosilica? Za sve drugo je odgovor koliko para toliko muzike, te puno sreče.
 
Tu od
5 Lip 2020
Poruka
86
A znam da je sreća faktor u svemu pa tako i u kupnji trimera. To nije ništa novo.

Mene zanima od postojećeg izbora novo/polovno , kinesko/brendirano šta je mudrije izabrati jer sam ograničen budžetom.

A ne mogu kosilicom jer to nije travnjak ni njiva nego kamenjar, neravnine, nagib uz rijeku. Sve gol kamen, drača i ponegdje trava.
Sve što ima trave mogao bi popasti 😁
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Idi u Bauhaus i kupi s 5 godina garancije. Ako ne onda čekaj odgovor koji bude zadovoljio sve, samo pazi da te trava ne preraste.
 
Na vrh