• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,079
Od Kineza imam vilager 1900 koji već gazim 10/15 godina , samo jednom pukla opruga u kvačilu .
Sada uzeo dva AGM 520 čini mi se , možda nisu kao vilager ali za 2/3 godine rada imaju prolaznu ocjenu obzirom da su plaćani po 100e , novi naravno.
A mehanički gledajući isti je kao vilager .
 

VikendSeljacina

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2010
Poruka
231
Često vikendaši pitaju koji trimer kupiti za pokositi malo oko vikendice, a dežurni stručnjaci uvijek preporučuju samo poznate marke koje koštaju po par tisučica.
Da nije uvijek potrebno kupiti skupu i poznatu marku mogu dokazati svojim primjerom.
2014. godine kupio sam trimer Einhel Bavaria BBC 43 za 799,99 kn.
Okolni stručnjaci su se zgražali kako sam bacio novac, a moj trimer kosi i kosi.
Pred istek garancije sam prijavio da slabije vuče i dobio zamjenu membrana frgića.
2018. g. sam kupio set membrana u lokalnom servisu za 80 kn i zamijenio ih za cca 15 min.
Prema podacima sa vrećice sam potražio na Ebayu i našao te iste membrane za par dolara i kupio ih za rezervu.
Trimer ne štedim,ne pazim, gasi se samo dok točim gorivo, preko zime ne praznim gorivo iz rezervoara, u novoj sezoni nastavljam kositi sa starom mješavinom.
Prije ove sezone sam iz čiste znatiželje skinuo auspuh da vidim ima li gareži od 4% iNa dvotaktola i ugodno se iznenadio čistoćom.
U glavu trpam LIS 2, ne zato kaj je netko preporučio nego zato kaj je imam pri ruci.
Uvijek upali bez problema bez obzira hladan ili vruć.
Ako sutra zariba mašina meni se isplatilo i kupujem opet takav jeftini.
Kad kupujete trimer važno je da ima pisanu garanciju, da postoji pristojan ovlašteni servis i da ne precjenjujete svoje potrebe.
Evo pa slušaj!
I da trimer i dalje kosi bez problema.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,068
Sve to štima, ako imaš malo travice za popasti! A kak bi zgledalo da na takav trimer moram metnuti trokraki nož ili cirkular? :unsure:
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
753
A znam da je sreća faktor u svemu pa tako i u kupnji trimera. To nije ništa novo.

Mene zanima od postojećeg izbora novo/polovno , kinesko/brendirano šta je mudrije izabrati jer sam ograničen budžetom.

A ne mogu kosilicom jer to nije travnjak ni njiva nego kamenjar, neravnine, nagib uz rijeku. Sve gol kamen, drača i ponegdje trava.
Sve što ima trave mogao bi popasti 😁
Pa onda pusti kozu neka to riješi kako spada, a ti za te novce kupi ležaljku i suncobran pa uživaj dok koza pase.
 

VikendSeljacina

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2010
Poruka
231
Sve to štima, ako imaš malo travice za popasti! A kak bi zgledalo da na takav trimer moram metnuti trokraki nož ili cirkular? :unsure:
Sa trokrakim nožem radi bez problema, cirkular nemam i nisam probao.
Ako mi ovaj trimer rikne opet kupujem isti.
Šogor ima neki Straus trimer i isto radi odlično.
Može mijenjati razne priključke i ima kopačicu koja vrti bez problema.
Ne treba se panično bojati kineskih trimera, svi imaju garanciju i mogućnost povrata robe.
 
Posljednje uređivanje:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,867
Poštovani forumaši,

Da li netko od Vas ima i koristi nastavak "kopačicu - frezicu" za trimer / flaksericu?

Nešto slično ovome:
mqdefault.jpg
Ako netko ima molim ga neka napiše svoje dojmove.
Pada mi na pamet iči u nabavu takvog nastavka, pa da ne pucam u prazno, ili porazno.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
899
ovo je stvarno dobra stvar, ali me zanima kako ona djeluje na karadan i kvacilo, zar to nijesu veliki udari za masine...
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,067
Znaš da nije kao flaks,ali tu je pužni prijenos koji malo"ublaži"

Taj priključak je dobar za prašinu od zemlje,ali za tešku zemlju nije,za neki manji vrt može odraditi posao
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
899
Znaš da nije kao flaks,ali tu je pužni prijenos koji malo"ublaži"

Taj priključak je dobar za prašinu od zemlje,ali za tešku zemlju nije,za neki manji vrt može odraditi posao
to sam i mislio , vec isfrezirano moze "prokopati" a drugo vrlo tesko...
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,067
Ma to je više za neki korov,i neke manje površine,jer bi kod jačeg stiskanja i trzanja vjerojatno slomio aluminijsku cijev,nije toliko zbog same jačine motora,jer je i površina koju obrađuje uska,već je više do same konstrukcije flakserice
Meni se više sviđa nešto ovakvo
mada ne koristim ništa od navedenog
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kaj te bude to natrkalo ..

Matematički gledano
odrađeni posel je proporcionalan bolovima i fizickom umoru .oporavak organizma treba strpati u nazivnik ali se bolje uklapa u brojnik jer se vrijeme broji.Na kraju si umorniji i potrošis vise vremena za isti posel.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,624
Zanimljiv moto - trim- frejzer, ma ne bude to jako umarajuće čeprkati s tim!🥵 Sam oblik noževa mi govori da neće biti nekih većih trzaja u radu. Noževi su samo blago zakrivljeni u kao takvi nisu baš prikladni za kopanje nego više za rahljenje i to u tlu gdje nema korova. Za oko svijeća, u vrtu oko salate , češnjaka i ostalo povrće u povrtnjaku.
Sam oblik noževa mi govori da neće biti na dugo i široko razbacivanja zemlje, jer je tu dosta široki štitnik. Jedini problem bi mogao biti veliki broj okretaja rotoatora.🙃
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,867
Dobar je prijenos i broj okretaja noževa je mali, taman kako mora biti. S time sam ugodno iznenađen. No moram ja učiti i moramo se jedan na drugog priučiti 🙃. Mislim da bude išlo u goricama bez večih problema. Danas sam malo testirao doma u povrtnjaku / na vrtu. Za sad mi se dopada učinak, a moram pronači optimalni balans na "uprtačima / naramenicama" bitno je drugačija težina u odnosu na glavu s flaksom... Moje cjeloživotno obrazovanje.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,867
To zadovoljstvo se prodaje "samo preko Interneta", a ja sam ih uspio nagovoriti da dođem osobno u ZG i preuzmem, na način: prvo vidim robu, platim, vozim. Izbjegao sam troškove dostave, dali su mi čak i popust na keš, ali i naglašeno rekli da to nije njihova praksa, nego su mi samo ovaj put za mene napravili iznimku i ustupak.
Hvala im 🍾 , prodavatelj u ZG je bio za naklon do poda, da ne ulazim u detalje.

Ne može pasati na "svaki trimer", jer ima ih sa cijevi promjera 26 mm, pa 28 mm, pa 30 mm itd. Bitno je i kakav je završetak osovine / kardana, da li je četverokut, šesterokut, osmerokut, ili recimo s 9 zuba kako je to na mojoj flakserici.
 

Najnoviji postovi

Na vrh