• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,150
Pa privlači i mene. Samo ne znam kakvi su sa servisom i rezervnim dijelovima?

Paše li 45 glava od Husqvarne?

A i netko je napisao da nije napravljen za nož tako da me to malo ohladilo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,828
Stihl 300+, H535+ imaju solidan AV sustrav, 553 nema, Ramda (Kawasaki) nema (ima samo na motoru)...
Razmisli o tome.
 

spawn

Član
Tu od
24 Tra 2022
Poruka
35
Pa MOTOFER d.o.o. je ovlasceni zastupnik, distributer i ostalo, tako da imaju sve delove a ko vrsi ovlasceni servis da li oni ili neko treci nije ni bitno, bitno je da ima delova i da je uredjaj u garanciji pa svakako mora neko resiti.. mada ne vidim sta tu moze da se pokvari to su jako kvalitetni motori.

Pase sta bilo navoj je standardni, kao za sve trimere..

Ne znam odakle ta informacija da nije napavljen za noz, ima kacenje za nozeve i cirkulare tako da moze raditi sa njima..
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,150
Stihlo 300+, H535+ imaju solidan AV sustrav, 553 nema, Ramda (Kawasaki) nema (ima samo na motoru)...
Razmisli o tome.
E to me najviše brine. Znaju popiti i po 60 litara mješavine kod mene. Par puta sam od kolege radio s trimerom bez AV sustava na ručkama i mogu reći da nije baš za raditi.
 

spawn

Član
Tu od
24 Tra 2022
Poruka
35
Imas Stiga sbc 653 kd sa Kawasaki TJ53E motorom on ima taj antivibracioni sistem, mada ja sam uvek radio sa trimerima bez toga i ne vidim nikakve vibracije niti probleme u radu..
 

Prilozi

  • stiga.jpg
    stiga.jpg
    8.9 KB · Pregleda: 18

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Vecer. Ja radim to. Rastavi se, zavisi kako je izradjeno. Ja imam brzi stift kojeg izvucem i rasklopim drzac od motora. Izvadim zajlu, namazem, okrenem in pazljivo stavim da firkant sjedne na mjesto. Onda spojim drzac sa motorom, isto treba paziti da firkant "padne."
Zanima me kad je zajla potrebna da se mijenja? Kad nije vise ravna?
Hvala. :ppozdrav:
Ak sam dobro skužil, prvo se odvoji motor i onda sajla izvuče iz cijevi.
Kad bum imal priliku, bum malo pogledal kak je na mojem FS38 spoj na motor.
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Ne sjećam se više točno ali mislim da je na mom FS55 sajla išla van i na stranu prema glavi a to je lakše za skinut nego motor. Samo paziš da firkant dosjed dobro sjedne.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala @ŽeljkoKa. :ppozdrav:

Kaj ove male FS38 ili FS40 nitko nema? Mislim da je razlika samo u tome kaj FS40 ima lakše potezanje špage kod paljenja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,828
Vidjeh Echo u lokalnom dućanu. Izgleda ozbiljno.
20230103_155317.jpg
20230103_151338.jpg
A bome je i cijena ozbiljna (-10%):
20230103_155542.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,078
Hvala @ŽeljkoKa. :ppozdrav:

Kaj ove male FS38 ili FS40 nitko nema? Mislim da je razlika samo u tome kaj FS40 ima lakše potezanje špage kod paljenja.
Imam ja FS38 ali ga slabo koristim , već je dobro umoran a ne zeza mi se sa njim da ga oživljavam jer imam vilager 1900 i dva komada AGM koji imajući u vidu da se novi 100e odlično rade za te pare.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,083
Na Croagri mi je na Stihlovom štandu rekel njihov čovjek da bi trimerima sa sajlom trebalo jemput godišnje izvuči sajlu i namazati je mašću. Imam Stihlov najmanji trimer FS38.
Kud može mast koja je stavljena tvornički nestati? Ne vjerujem da u godinu dana može izgubiti svojstvo podmazivanja.
Radi li to tko? Ako je stvarno potrebno, kakav je postupak za vađenje i ponovno stavljanje sajle?
Ja sam na svoju takvu ugradil mazalicu jer sam pročital na forumu da je to super raditi. Negde sam na forum i slike toga posla postavil, a i dojmove posla napisal.
Uglavnom, kad podmažem dva rezervara goriva moram potrošiti da se cijev više ne grije. Nakon podmazivanja je vruča da opekotine možeš zaraditi.
Sigurno je bolja opcija izvaditi sajlu, očistiti ju pa ju lagano mašču namazati mada ja ne vidim potrebe za tim jer kak i sam veliš, ako mast nikam nejde van nema kam ni iscurjeti, a ni zmazanoča ili voda ne može unutra
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,828
Višak masti izađe van dolje kroz piksu, lager ili getribu (zavisi kaj ima). Morala bi biti neka ljepljiva a rijetka mast, da ne izaziva još "veće trenje".
S vremena na vrijeme podmažem kardan na našem trimeru, original mašću kojom podmazujem i getribu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,083
Nemoj me terati da idem rastavljati i skidati glavu.
Kume moj, to je Štil, nije to tam neki izrod. Nema tu lufta 🤭

Koristim prehrambenu mast, onu bijelu, takva mi je u mazalici radi zagađivanja okoline..... uglavnom, kad naguram unutra mast nikam ne izlazi i mazalica je tvrda ko kamen. Kad pustim u pogon moreš špek oko cijevi namotati i on bude ko sa šibe
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da rade šestfrtaljne cijevi /skele bilo bi preteška..nikad nikom ne paše..Taj kawasaki ne vrijedi tih novaca
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Imam ja FS38 ali ga slabo koristim , već je dobro umoran a ne zeza mi se sa njim da ga oživljavam jer imam vilager 1900 i dva komada AGM koji imajući u vidu da se novi 100e odlično rade za te pare.
Imaš ga neko dulje vrijeme i nisi podmazival sajlu?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,078
Nisam nikada podmazivao sajlu , imam ga nekih 10-15 godina , ko će ga znati tačno.
Radi on jadan i sada ali ga ne koristim..
Ponekad ga uzmem za okolo priključaka da pokosim .
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala @savoris. :ppozdrav:
Vjerojatno sajlu nije loše podmazati, ali mislim da je pretjerivanje to raditi svake godine. Pogotovo ako trimer ne napravi baš puno sati godišnje. Možda svakih 5 godina.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,828
@iwanho, kad skineš sajlu, obrišeš staru mast i lagano namažeš novom. Na taj način makneš špenu.
To vrijedi koliko i mazanje ;)
 
Na vrh