• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Iskreno. Ne mislim da je kvalitetniji.

Ali za te novce je bolji. Moje mišljenje.

Imaš 3 godine jamstva. Servis i sve dijelove.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Dobro da nisam slušao forumaše ..sad bi vjerojatno krpao kardan.flax 2.4 koprive 10.0
 

Prilozi

  • 20230603_101400.jpg
    20230603_101400.jpg
    91.4 KB · Pregleda: 51
  • 20230603_101415.jpg
    20230603_101415.jpg
    96.3 KB · Pregleda: 51

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,594
Ja za koprive i "jače" korove, a imam toga masu, koristim ovakav nož pokazao mi se bolji od ravnog jer ako i udarim sa njime u panj ili nešto slično ne zabije se već ga jednostavno odbije, a može usitniti pokošenu masu kao malčer
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
To se i zove "malčer - nož" ;)
Mogao si barem tocno prepisati s stranice

Ja za koprive i "jače" korove, a imam toga masu, koristim ovakav nož pokazao mi se bolji od ravnog jer ako i udarim sa njime u panj ili nešto slično ne zabije se već ga jednostavno odbije, a može usitniti pokošenu masu kao malčer
Imam ja penicilin za takve poslove..moj proizvod..
Samo nije za uz beton..brdo pa ima golih korjena i manjih panjeva ..betonskih stupova itd...
 

Prilozi

  • 20230603_163106.jpg
    20230603_163106.jpg
    27.4 KB · Pregleda: 52

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Ja za koprive i "jače" korove, a imam toga masu, koristim ovakav nož pokazao mi se bolji od ravnog jer ako i udarim sa njime u panj ili nešto slično ne zabije se već ga jednostavno odbije, a može usitniti pokošenu masu kao malčer
Taj nož imam i ja i stvarno je dobar, za trnje neznam kaj mogu bolje napraviti , grane do centrimetra top. Za travu nije loš, ali trokraki mi je bolji isto oregon zavijen.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,594
Taj nož imam i ja i stvarno je dobar, za trnje neznam kaj mogu bolje napraviti , grane do centrimetra top. Za travu nije loš, ali trokraki mi je bolji isto oregon zavijen.
Da, trokraki je, barem na slikama se cini, drugacije savijen? Nemam ga, za sada, ali travu inace fecinom kosim sa špagom/flaksom...jer mi je nozem sporo osim ako je bas velika i polegnuta
 
  • Like
Reactions: ZJ

spawn

Član
Tu od
24 Tra 2022
Poruka
35
Imam FS461c i 545RX.

Stihl ima poprilično manje vibracije na ručkama, husqvarnine naramenice su nešto sitno bolje ali ništa značajno. Potrošnju planiram testirati na nekoj lokaciji gdje je trava svugdje ista.
Husqvarna 545RX ima nižu cijenu, ali Stihl 461C je bolji stroj.

Najveća mana Husqvarne su rezervni dijelovi, usisna grana (usisna guma) mi je otišla na 545RX naručena je kod uvoznika i već ju čekam 20 dana. Rečeno je da stiže za 14 i još je nema...
Toga kod Stihla nema, rezervni dijelovi stižu kroz par dana.

Usporedba 545RX i 461C ne drži vodu uspoređuju se različiti strojevi , 461C ima m-tronic i treba ga uspoređivati s 545RXT koji ima AutoTune i onda dolazimo do jako slične cijene. U tom slučaju je Stihl puno bolji izbor.

Ako postoje pitanja u vezi ova dva stroja slobodno pitajte.

Zasto mislis da je Stihl-ov uredjaj puno bolji izbor ?
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Zasto mislis da je Stihl-ov uredjaj puno bolji izbor ?
Zato što imam oba dva, već sam jednom napisao razlike :).

Ukoliko još netko ima sumnju može doći do mene potrošiti rezervoar goriva sa svakim i dati svoj sud.

Stihl ima manje vibracije na ručkama, glave su podjednako dobre na oba stroja, stihlove ušice su dosta veće i unatoč tome jeftinije. Stihl ima bolji štitnik i puno manje pršće po licu dok se kosi.
Husqvarnina prednost je manja cijena, možda su naramenice nešto bolje nego od Stihl Advance.

Oba dva stroja imaju kutne reduktore s vijkom za podmazivanje

Stihl je FS461c i ima m tronic, a Husqvarna 545RX ima klasičan karburator.

Trenutno čekam usisno grlo za Husqvarnu već mjesec dana a rekli su da će doći za 2 tjedna... Totalno neozbiljno, radi se o uvozniku za Husqvarnu.
Dok sam naručivao dijelove za FS450 stizali su kroz par dana.... Tako da je i ovo plus za Stihl.

Rekao sam da je FS461 skuplji u odnosu na 545RX, ali ako se gleda 545RXT s elektronskim karburatorom onda je ta cijena dosta blizu i tu je definitivno bolji stroj STIHL.


Napominjem da 545RX manje košta, koliko je razlika u cijeni toliko je Stihl bolji oba stroja su stvarno odlična:)....
Nisam imao nikakvih problema ni s jednim trimerom, prvi put imam problem s usisnom gumom i razočaralo koliko se dugo čekaju dijelovi....
 
Posljednje uređivanje:

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
738
A što ako je zemlja mekana i opruga u glavi tvrda? Da udaram glavom po zemlji, prije bih savio cijeli kardan, nego izvukao flaks. Čak i ručno se teško stišće, izgleda da ću morati mijenjati oprugu.
 

Tinonit

Novi član
Tu od
7 Pro 2014
Poruka
8
Ma nisu to fore,to savjetuje Stihl,fabrika koja je proizvela uredjaj!Zasto onda ne poslusati i izbjeci moguce neugodnosti😃Nikakav mi problem to nije,niti velik posao!Mada ni oni ne obrazlazu zbog cega to treba uraditi!?!?
Gorivo se mora ispustiti da bi se membrane rađe osušile i da bi proizvođač mogao prodati nove. Ja apsolutno nikad ne praznim gorivo ali jednom mjesečno napumpam gorivo u motor upravo zato da se ne presuše.
 

spawn

Član
Tu od
24 Tra 2022
Poruka
35
U redu, cenim odgovor, ali...
Koliko citam manje vibracije, vece usice ( sta god to bilo ), bolji stitnik koji manje prska...
Trenutno kod mene ima 545 rx za 880 eura i FS 460 za 915 eura..
Sto je za 35 eura skuplje i sto je na tih 900 eura zanemaljiva razlika..
Dakle cenovno su isti, e sada iz napisanog meni je samo zanimljiva cinjenica da ima manje vibracije mada i to mi nije bitno toliko, svakako kosim bez stitnika kada je travetina ogromna, a usice ne znam na sta se odnosi.. Ono sto bi meni bilo bitno jeste snaga samog motora u najtezim zahtevnim radovima, koji lakse kosi, koji se manje gusi, koji bolje i brze obavlja posao.. potrosnja naravno, dakle koji je efikasniji, zatim koji je zahvalniji sto se tice odrzavanja i koji ce biti izdrzljiviji u smislu kvarova, onda tezina i udobnost na zadnjem mestu, vibracije i ostalo sto je po meni manje bitno..
 

spawn

Član
Tu od
24 Tra 2022
Poruka
35
Jeste, ne konzumiranje cigareta, alkohola, kafe... znaci zdravlje i vaznije je od mase drugih stvari pa opet 90% populacije to upraznjava, pusti me te price..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
Od toga se ne ide u mirovinu kao invalid ;)

Cijena FS460 je dobra (pri nama ih više nema), a 545RX je niže potrošnje goriva (X-Torq motor).
 

spawn

Član
Tu od
24 Tra 2022
Poruka
35
Od toga dosta njih i ne doceka mirovinu na zalost, pogotovo danas..

Nije problem ako FS460 ima vecu potrosnju, ako je snazniji motor sa vecim obrtnim momentom.. onda se to kompenzuje.. Husqvarna deklarise na svojim proizvodima obrtni momenat, ali kod Sthl-a ne mogu da pronadjem..
 

Najnoviji postovi

Na vrh