• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,101
Te ušice se mogu nabaviti i one se mijenjaju kada se potroše da ne trgaju flaks. Ja sam ih pronašel i zamijenil prošle godine jer je stara originalna glava puno kvalitetnija od zamjenskih. Na toj glavi su inače četvrtaste ušice, a takve mi je bilo teže pronaći jer su uglavnom nudili okrugle.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
I kaj s njom? :unsure:
Nemre ona iz ničega napraviti aluminijski komadić.

@lijeskakc,
dal si mi nade da bu servis imal. (y)
Vidim na ovoj kaj je ostala da je flaks napravil zareze.
Edit:
plastični del u koji dojdu te vodilice je več u autu. Da ga slučajno ne pozabim doma, a možda ima više promjera.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,101
To imaju u ponudi. Probaj pogledati i agromoto web shop u Koprivnici. Ja sam svoje kupil kod njih. Inače, kad se napravi zarez u ušici onda zna tu trgati flaks tako da bi ih s vremenom trebalo promijeniti. Ako se koristi četvrtasti flaks on još brže dere te ušice. Želim ti kaj buš imal sreće i pronašel ih u svojem servisu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,655
Pa ušice su potrošna roba i trebalo bi ih biti "u svakoj mesnici".
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
738
Imam čudan problem s trimerom Scheppach MFH3300-4P pa prije nego na ćoravo krenem raskopavati sve što vidim, pitao bih vas za mišljenje. Prije tjedan dana sam kosio i sve je bilo normalno, nakon posla sam ga očistio i spremio.

Danas natočim gorivo skoro do vrha, kresnem, pustim da malo radi dok nabacim remen, čizme, naočale i šešir, stisnem gas i krepa. Ja opet kresnem, sad je povećao okretaje i dosta brzo krenuo vrtiti kardan, stisnem gas, opet krepa. Skinem čep od goriva misleći da je vakuum, ništa. Probam vrtiti glavu, ide lagano, ali ipak skinem i nju i pola cijevi, ništa. Skinem filter zraka i pogledam unutra koliko mogu, ništa ne vidim, bez filtera se isto ponaša. Jednostavno se krene gušiti čim stisnem gas, možda jedno od deset stiskanja radi normalno, ali se opet brzo ugasi. I kad krepa, trebam par puta potegnuti špagu da se upali, prije je uvijek išlo iz prve.

Moja pretpostavka je da je nešto začepljeno od cjevčica goriva iako uvijek pazim kada točim. Što vi mislite?
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
738
Ma po ovome što vidim na videu, može biti doslovno sve, nema druge nego provjeravati jednu po jednu komponentu...

 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,543
Probaj stavit novu svječicu
Moj kinez tri minute radil zgasil se i dok se ohladil pali od prve topal ni za boga.
Stavil drugu svećicu mali pali ko mina topal, vrel od prve.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,902
Probaj nježno dodavati gas da ne krepa!
Tako se događa i meni i čini mi se da membrana mora "proraditi" onda je sve u redu!
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,356
Provjeri cjevčice od rezervoara do karburatora. One znaju biti ispucane od stajanja u skladištu i onda vuće zrak umjesto goriva
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,356
Lee,meni je hladni palil ko puška . Nakon kaj se zagrijal,ni pod razno. Kvar,porozna cjevčica goriva
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,902
Ali to je drugi problem!
Nama pali, ali ne prima, jedno vrijeme, gas i onda dalje je sve normalno!
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Pa ušice su potrošna roba i trebalo bi ih biti "u svakoj mesnici".
Našelsam ušicu za uvođenje flaksa na servisu u KR. Ide jako lagano u rupu. Trgovac tvrdi da je rupa povečana te nek je malo zalijepim super ljepilom. Smatram da, kaj se tiče povečane rupe, nije u pravu, jer onu drugu treba lagano utisnuti da bi sjela na mjesto. Najvjerojatnije je promjer zeru premali.
S obzirom da je bila zadnja, kupil sam je (1,57 eura). Bojim se da super ljepilo ne bu držalo za plastičnu glavu. Na koji način bi je bilo najbolje osigurati da ne ispada iz rupe. Bojim se da bum je zgubil, kad mi prvi put pukne flaks pa moram skinuti glavu da ga ponovno namotam.

Do sad sam koristil Stihlov flaks (22 eurocenta/m). U KTC-u sam videl upola jeftiniji flaks. Na njemu piše da ga treba najmanje 1 dan namakati u vodi prije flaksanja. Smeta li mu ako bih ga čuval u posudi s vodom (trajno namočen)?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da vele da ga treba prošeteti po mjesečini da duže traje balkanac bi povjerovao..ajde molim te...
Da oni hoče napraviti žilavoga napravili bi žilavoga ,amen


A za ušicu..hm..rekao sam ti da turpijaj sam.
 

Najnoviji postovi

Na vrh