• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,354
Zafrfljala je i teže vužgala nego obično. Nastavil sam raditi a onda se ugasila i više se nije dala vužgati. Nije na tvrdo, normalno se poteže.
I sam sam se pital da nije bilo gorivo bez ulja, ali s istim sastavom je potrošila jedno 3-4 spremnika prije.
Idealno bi bilo da ostane u položaju "na tvrdo", ali neće. Ako buš imal rješenje za to javi, slike ne trebaju, vjerujem na riječ. Zahvaljujem unaprijed i bilježim se sa štovanjem.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Izgleda se otvara još jedno propalo polje za propalog poljoprivrednika.
2/3 pipaste vode, 1/3 bencina, 1 aspirin na litru proizvoda i eto Aspen za siromašne 🤣🤣🤣

Ako treba nekome, na(pr)bavit ću vam 🤪🤪
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Sjeba sam glavu jako hvaljenu orginal T35..koliko je radila govori podatak da su orginal uvodnici i nikad nisu okretani.
Sad mi flaks sam izlazi..preskače zubac
Sreča da sam uzeo "onu" T45 koja "kao" nije orginal
.

Baš sam razočaran kavalitetom huskqarne.
 

Prilozi

  • 20230819_171044.jpg
    20230819_171044.jpg
    50.7 KB · Pregleda: 36
  • 20230819_171015.jpg
    20230819_171015.jpg
    34.6 KB · Pregleda: 35
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Pa šta je ovo?!?!?!
Ovo je očito sabotaža nekoga iz noname marke tko radi u pogonu Kvarne ili Karine kako god hoćeš, bit će dupli agent-spavač. Tko sabotira tu tešku kvalitetu? Svaki dan se netko javi kako Karina ne dela svoj posel... Ja bih se zapitao da imam Karinu, ali eto, srećom ja imam samo ovo što nema Kvarna u imenu pa se valjda ni ne kvari po defaultu 🤣🤣

Stare krame od NoName marke uz 100€ dijelova veselo prde i rade, a imaju preko 20 godina, šta reći?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Idealno bi bilo da ostane u položaju "na tvrdo", ali neće. Ako buš imal rješenje za to javi, slike ne trebaju, vjerujem na riječ. Zahvaljujem unaprijed i bilježim se sa štovanjem.
Kolega @lijeskakc, javljam da je danas, nakon par potezanja, ostalo na tvrdo...doduše ne predugo, i to bez ikakve mješavine ;) (y)
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,347
Meni su u servisu i sa 335 rxt i 535 rxt rekli da je T35 za ku___ i da bolje uzmem T45. I ja ih poslušao i evo glava radi i radi i radi...


Reklo mi je već par ljudi da je T35 loša glava.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,096
Ja isto po savjetu ZJ uzeo T 45 umjesto T 35 i nakon15- 20 rezervara raspao se ležaj u njoj
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Imam 335Rx 17-to leto...a nikad nisam imal T35...
Očito dobra odluka od početka.
Nego, kakve je kvalitete zamjenska T45 od Česija?

@bane1978, to zamijeniš za par kn. Ja sam poderal plavu kapu, ali lager je ostal originalni. Da me pereš tu glavuu vodi?
 

ivano_007

Novi član
Tu od
20 Kol 2023
Poruka
16
Dobar dan svim članovima foruma. Zadnjih 15ak godina imam trimer Efco 8400 (6.6kg, 1.8KS) i koliko me pamćenje služi nije bio niti jednom na servisu. Dakle, prezadovoljan sam.

S obzirom da ja i brat koristimo trimer, došli smo na ideju da kupimo još jedan, nikako slabiji od ovoga, iako ni sa ovim nikad nismo imali problema. Stihl je cjenovno dosta skuplji, a u Splitu u radnji sa Husqvarnama su nam rekli da je Efco dosta pouzdaniji od Husqvarne i dosta jeftiniji. I tako naiđemo na model DS4000T (44ccm, 2.5KS, 8.3kg) s AV-om, cijena 600€. Po slikama koliko mogu vidit identičan je Oleo Macu BC400T.

Ako može neki savjet u tom cjenovnom rangu, do nekih 700€, ima li bolja ponuda od ovog Efca? Čitajući ovaj forum i gledajući neka videa na youtubu, dosta ljudi se žale na Husqvarnu i po pitanju AV-a i po pitanju jeftine plastike i problema u radu i svega... pa bi možda tu marku izbjegao.
 

ivano_007

Novi član
Tu od
20 Kol 2023
Poruka
16
Hvala na preporuci, nisam uopće razmatrao Echo trimere, bacio sam oko na njihove modele.

Ovako bih ja to kazao, Echo i Stihl su premium klasa trimera, Husqvarna drži cijene kao Stihl, ali mi se čini da se radi o manjoj kvaliteti i naposljetku Efco (Oleo Mac) i Kawasaki trimeri. Čast svim ostalima (Villager i sličnima), ali njih nebi uzeo u razmatranje, zbog zamjenskih dijelova, to mi je bitno.

Imam 2 pitanja još:
- praktički svi ovi trimeri što sam gore nabrojao imaju stabilizaciju u 1 točki (na motoru), samo je razlika da li imaju i stabilizaciju na ručkama ili ne? Koliko je bitna ta stabilizacija na ručkama, da li je to neka presudna stvar kod odabira trimera? Šta kažete iz iskustva.

- da li stvarno kod Husqvarne ove glave T35 ili Stihlove Autocut 25-2 ne primaju flaks deblji od 2.7mm? Fizički ne stane deblji flaks od 2.7mm (ne prolazi kroz rupe glave) ili je to samo preporuka proizvođača da se ne ide sa debljim flaksom?

Možda su pitanja amaterska, ali ko pita ne skita ;) Stihlov FS350 bi mi bio idealan po karakteristikama i cijeni od prije par godina kad se proizvodio, ali vidim da se ne proizvodi više. Tako da mi je sad ovaj Efco (Oleo Mac) DS4000T, eventualno ovaj Echo od kolege (iako nema AV) i Kawasaki TJ45E ili TJ53E u užem izboru.
 
Na vrh