• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
708
461 ima noviji m tronic, haubu s više otvora za hlađenje i podmazivanje pužnog zgloba

za 261 i 260 ne znam razlike.
 
  • Like
Reactions: ZJ

ivano_007

Novi član
Tu od
20 Kol 2023
Poruka
16
A nije baš ni zanemariva razlika u cijeni između FS261 i FS461. Na kraju, kad odlučiš, javi što si uzeo, nećeš sigurno faliti ni sa jednom, a ni sa drugom 😉
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
190
Popravak startera na kineskom trimeru. 1000094921.jpg
Pukni sad mamicu ti kinesku. Ova aluminijska poteznica je dio jedne kineske glave za trimer, tocnije spule. Malo poravna na tokarskom i navoj m8.
Sad naravno tu nije kraj price s ovim trimerom jer san upravo vidio da lezajevi radilice imaju lufta naprid nazad....
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
190
Evo jedan mali sažetak vlasnika kineskog trimera za vas koji se mislite kupiti:
- Glava za košnju je škart odma triba kupit drugu, najbolje tecomec/villager
- Karburator se nedavno odlučio odštelat ali nije problem naštelat jer je samo jedna dizna pa vidaš dok ne dobiješ dovoljno visoke okretaje
- Poteznica ima nekoliko modela ali su sve više manje smeće koje tu i tamo triba prominit
- Gorivo počinje curit oko crijeva i one brtve iz rezervara, za sad je izdrživo ali triba prominit da se nebi izlilo gorivo po vrućem motoru
- Ležajevi na radilici imaju luft, to ću se igrat kroz neko skorije vrime pa ću vidit zašto
- U kutnom prijenosu se pojavila špena, izgleda od aluminija pošto je magnet neće uvatit na sebe. To ću prominit ležajeve i segere pa dok traje
- Snage baš i nema, ok je za travu do maks 50cm.

Ako znaš radit na njemu i imaš živaca igrat se onda je ok, možda. Ako nemate navedeno kupite neki mali tipa stihl fs 55.
 

popopboat

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2021
Poruka
159
jer je samo jedna dizna pa vidaš dok ne dobiješ dovoljno visoke okretaje
E ispravak!
I ja sam to mislio donedavno, nikako nisam mogao uskladiti/naštelati i ler i gas, i nakon određenog (dužeg) vremena i eksperimentiranja sam "otkrio" još jednu diznu u sredini mehanizma gasa, strelicom na slici označeno.
U rupi se nalazi iglica s navojem kojom se štela.

1697310761938.png

S ostatkom se slažem, iako malo varira od modela do modela, ali uglavnom između lošeg i jako lošeg.
 

popopboat

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2021
Poruka
159
Ma blesavi su takvi karburatori, nema L i H dizne, već obadvije su nekako povezane, ali nisu.
Gornja dizna/igla se okretanjem mehanizma gasa diže gore-dolje, tako da utiče na rad kroz cijeli opseg gasa/obrtaja, osim punog gasa, a ovaj vijak s oprugom bi trebao biti samo za pun gas (H), iako utiče na ler.
 

popopboat

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2021
Poruka
159
Krivo sam se izrazio.
Mislio sam reći da ima jednu diznu koja se štela na dva načina, odnosno sa dva vijka.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
913
Komšo kupuje trimer za svoj posao, sad se razmislja izmedju ALKObc 500, Villagera 2700xc. Ja mu preporucio Villager. Sto vi mislite? Imate li neku drugu preporuku poluprofesionalnu. Sto se tice Stila FS 55 otpada, jer na njemu ne moze (moze ali nije to to) cirkular...
 

ivano_007

Novi član
Tu od
20 Kol 2023
Poruka
16
Pretpostavljam za BiH tržište? Ne znam da li imate Kawasaki trimere, oni su onako cjenovno prihvatljivi, barem u Hrvatskoj. Za tog ALKObc prvi put čujem, tako da bi se i ja prije za Villagera odlučio.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
590

U Italiji Stihl (neki modeli) na akciji. Pa kome je usput...
Navodno neke talijanske trgovine šalju i u Hrvatsku
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
913
Crna Gora je u pitanju, brendirani su preskupi... sthil fs 120 kosta 590€ . cijene su previsoke. Pratim i ove kineze... prije tri godine si MTD mogao da uzmes za 99€ sad je 150€
 

schlomo

Novi član
Tu od
18 Lis 2023
Poruka
1
Pozdrav, ima li netko iskustva s kupovinom kao pravna osoba u inozemstvu? Treba mi nešto poput amazona, da se možeš registrirati i predati svoj VAT broj i da dostavljaju u Hrvatsku, idealno Njemačka/Austrija.
Usput, ima li istine u pričama da su alati za Njemačko/Austrijsko tržište kvalitetniji/bolji u odnosu na ono što dolazi u Hr?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,939
Teško je reći, ali ne bi se čudil da je istina.
Ak se razlikuje WC papir, čokolada i prašak za veš, zakaj i strojevi ne bi bili bolji?
Pa i auti i traktori za njihova tržišta su bolje opremljeni.
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
190
Da se isti model alata istovremeno radi u dvi tvornice u npr. u kini i brazilu ko milka iz belgije, njemače, poljske... zapita bi se. Teško bi bilo sortirat iz iste tvornice, možda jedino da ih dijele po serijama. Navodno stihl za europu sve šalje u jedno centralno skladište pa onda di završe. A što se tiče auta... Jbg boljeg su imućnog stanja pa imaju za igračke, a nama dosta klima i možda senzori.

Edit: Ima par priča vezano u ležajeve i vijke na strojevima iz famozne njemačke koji su imali dodatne podloške i odstojnike, naravno dođu dva pametna "meštra" koja počnu pametovat kako nama stavljaju manje ležajeve i pogrešne vijke jer nas ne vole. Zapravo su te podloške zbog tehničkih razloga i moraju bit tu. Inžinjer ne može virovat šta ovi pričaju. :hahah:
 
Posljednje uređivanje:

ivano_007

Novi član
Tu od
20 Kol 2023
Poruka
16
Koju nit (krenu) koristite za trimere? Ove zvjezdaste, kvadratne su mi novost, pa bi se držao ovih okruglih. Ima li stvarno razlike između Husqvarne/Stihl niti za trimere ili recimo ove neke ADK u Pevexa ili Brgarden marke niti? Ili je to sve isto, samo drugo pakovanje.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,092
Koju nit (krenu) koristite za trimere? Ove zvjezdaste, kvadratne su mi novost, pa bi se držao ovih okruglih. Ima li stvarno razlike između Husqvarne/Stihl niti za trimere ili recimo ove neke ADK u Pevexa ili Brgarden marke niti? Ili je to sve isto, samo drugo pakovanje.
To ti je sve lutrija,pokušaj i promašaj
Ovisno o jačini trimera i šta misliš kositi
Normalno je da su skuplje kvalitetnije;ali nekima su i jeftine dobre
Mana jeftinih je da rađe pucaju
Alo radiš oko stabla i osjetljivih stvari okrugli,ako kosiš na čistini,definitivno neki oštri kvadrat ili zvijezda
 
Na vrh