• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

ivano_007

Novi član
Tu od
20 Kol 2023
Poruka
16
Našao u Splitu za 10€ 100m 3,0mm niti. Cijena izgleda super, vidit ćemo kako će se ponašati.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,631
Samo Al četverokutni flaks (2,4 - 2,7) naravno za manje trimere. Ne kida se i postepeno se troši, vidi se na slici kako se na kraju rasčufetiva .😖
IMG_20231021_144618~2.jpg
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,086
Našao u Splitu za 10€ 100m 3,0mm niti. Cijena izgleda super, vidit ćemo kako će se ponašati.
Išta ćeš sa 100 m ako ne valja,ako nešto isprobavam prvo uzmem manje pakiranje
 

ivano_007

Novi član
Tu od
20 Kol 2023
Poruka
16
Nisam ni ja nikad stavljao u vodu, ali znam da na nekim pakiranjima niti piše da proizvođač preporuča da se noć prije košnje stavi u vodu. Možda je tad nit fleksibilnija, pa ne puca tako lako, ne znam. Al ne mislim da to potapanje donosi nešto revolucionarno. Možda gdje bi potrošia 10m niti, sa potapanjem ćeš potrošit 8m.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,159
I ja sam stavljal ali nakon toga sam imal problem da se ljepila u glavi.
Nisam čuval ovak dugo ko ZJ, vidim da je kod njega čak i promjenila boju u zeleno, mora da dugo več stoji.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
@iwanho zašto ga stavljaš u vodu, ja to nikad nisam radio?
Za probu sam probal držati u vodi kak @ZJ. Škodilo sigurno nije i od onda sve kaj nije na flakserici imam uskladišteno potopljeno u vodi. Nije mi to nikakav problem.
Na pakiranju koje sam kupil u KTC-u piše da ga treba dan prije košnje držati u vodi.

Pričal mi je susjed kak je imal problema s pucanjem flaksa. Požalil se rođaku da mu često puca flaks, a ovaj ga je pital je li možda bil izložen suncu. Odgovor je naravno bil potvrdan, a rođak je predložil da ga ohladi u vodi. Nakon provođenja prijedloga, flaks nije više često pucal.

Pomaže li voda, ili niža temperatura, pojma nemam, ali ono kaj ne škodi volim odraditi, pogotovo ako nije komplicirano.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,267
Ja evo imam već jedno 5 godina stihl žuti 3mm. Ispalo s kamiona komunalcima pa se dobilo za jeftino 2 one velike špule od 240 metara..

Držim ih u ormaru u šupi. Ostalo mi je još 2/3 jedne.. I radi ko i prvog dana.. Možda, ali to je subjektivno je malo tvrđa sada. Ali ne primjetim da se ista brže troši ili više puca..

Nikakva voda ni ništa.

Jedino sam sad počeo prskati silikonski cocpit sprej kad ju namotam za košnju... Isto ne znam jel subjektivno, ali više nemam problema da mi se ukljesti unutra pa neće izaći..
 

mbukal

Član
Tu od
8 Tra 2017
Poruka
56
kaj flaks nije od plastike a plastika nije porozna a ak nije porozna i voda nemre uči u flaks kak voda utjeće na uronjeni flaks u vodi,samo pitam? nikad nisam umakal flaks u ništa tekuče
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,631
A možda bi pomoglo da se ga malo potopi u motorno ulje , naravno rabljenog (šteta je novog ulja). :LOL:
 

Najnoviji postovi

Na vrh