• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,199
Mislim da je igličasti.
Nekak mi tak stoji u sječanju od onda kad sam mazalicu ugrađival, a i toj bedastoči me forum nagovoril.... onda sam tud podmazal i nikad više.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,092
@iwanho, svi strojevi, za koje idu ovak velike glave, imaju reduktor.

štima, ali glava mora onda preskakati u suprotnu stranu i flaks mora biti drugačije namotan.
Nisam siguran jel pametno nametati tak veliku i tešku glavu, jer obično trimeri koji imaju "grbavu" osovinu imaju male glave (nisam siguran imaju li piksu ili lager prije navoja).
Mislim da bi namatanje i preskakanje u suprotnu stranu išlo
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala svima. (y):ppozdrav:
Odustal sam od delanja luknje v luknji ;) 🤣 i vjerojatno bum ostal vjeran originalnoj glavi.
To se ne kupuje svaki dan pa cijena nije toliko bitna, a na sadašnjoj originalnoj me smeta kaj je moram jače stegnuti pa je onda problem sa skidanjem za zamjenu flaksa i kaj su vodilice za flaks jako nježne. Smeća se, unutar glave, vjerojatno nakupi u svakoj, a povremeno zacvikavanje flaksa bum probal smanjiti silikonskim sprejem prije početka košnje (ak se zmislim). Za efikasnost silikonskog spreja bum vjerojatno prije uvođenja flaks trebal dobro obrisati suhom krpom, a sad sam ga montiral bez brisanja odmah po uzimanju iz vode.

Najvažniji razlog je ono kaj je napisal @ZJ, veća i teža glava Vilagger glava. Osim toga ne znam kak se na Vilaggerovoj namata flaks. Na originalnoj je jednostavno i lako.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,938
Probaj...

Ja sam probal našpricati silikonski sprej...flaks se još više lijepil unutra. Koristim samo namočeni flaks i nikaj drugo.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,397
Dečki,flaks se lijepi ako kosite šikaru. Onda zbog velikog otpora cvika i lijepi se. Nikad nisam namakal ni šprical flaks i ide bez brige. Kinez je već neznam kolko špuli rezdral(a malo i mene) ali prdi i dalje. V sezoni skuri oko 50 litri benzina i ne žali se. A kaj da mu tek natočim aspirin 🤔. Valjda bi bil šlagirani🤣
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Moje je iskustvo šareno. Ako je flaks "žblj" bolje je namočiti ga. Ako je "skuplji" ne vidi se razlika od namakanja, tak da su svi u pravu i naravno i ja 😈🤓🥂
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,199
Dečki,flaks se lijepi ako kosite šikaru. Onda zbog velikog otpora cvika i lijepi se
Do takvog zaključka sam i ja došel samo me strah to bilo napisati.
Primjetil sam da se to naročito događa kad pod ful gasom hoču nekaj tvrdo poflaksati.

Ja bum ubuduče ovak. Niti se ljepi, niti vodilice troši.... 🤭

 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,332
Za šikaru koristim trokraki nož. Na štitnik dam dodal aluminijski obruč da se plastika ne raspadne. Pitanje je samo kak bude dugo zdržala glava na trimeru? Redovito ju mažem, ali je ovaj nož za nju veliko opterećenje.
 

Prilozi

  • nož trokraki.jpg
    nož trokraki.jpg
    38.1 KB · Pregleda: 20

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
190
U vezi villager bc 175 glave. U setu dolazi m8 i m10 matica, obe lijevi navoj, ali spula na sebi ima kako se namata za ravnu i zakrivljenu osovinu, vjerovatno bi se dalo otokarit ko ima vrimena.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Probaj...

Ja sam probal našpricati silikonski sprej...flaks se još više lijepil unutra. Koristim samo namočeni flaks i nikaj drugo.

Nikakva voda ni ništa.

Jedino sam sad počeo prskati silikonski cocpit sprej kad ju namotam za košnju... Isto ne znam jel subjektivno, ali više nemam problema da mi se ukljesti unutra pa neće izaći..

Dva različita iskustva nakon špricanja silikonskim sprejem.
Je li razlika u spreju, jedan je za cocpit, a za drugi ne piše, ili je jedan bil prije namočen u vodi, a drugi nije? Nekaj dela razliku, samo kaj?
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
190
Evo mali update za kineza. U kardanu su se pocili trosit zubi, to triba oprat i sastavit pa dok traje. Lezjevi na radilici su se okrenili pa cu to vidit ako bi se dalo nesto jeftino rjesit. Triba nac brtve kucista na aliexpressu. Ulazen max 15 eura i litru stare mjesavine.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
699
Pozdrav, ima li netko iskustva sa kopačicom za stihl fs 460 model trimera? Koliko vidim kod nas ih nema za kupiti, dok za slabije trimere ima
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
708
Pozdrav,

Imam pitanje vezano za kutni reduktor trimera. Koje ležajeve ugraditi ?
Uzeti standardne ili C3 ?
Izlazna osvina se vrti poprilično brzo... iznad 9000 o/min (ovisno o reznom alatu...) ?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,634
Bili su oni razdrkani , koje treba kambijat.
Zavisi koji je trimer , vjerojatno oni koji su skuplji?
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
708
Ne pišu oznake, trimer je stihl ali nikad nije bio podmazan u 6-7 godina rada. Počeo je vibrirat ali to je bilo jer je bio suh reduktor podmazao sam ga i bilo je ok. Ali odlučio sam ipak zamjeniti ležaje.

Tri komada su 609 i jedan 6001.
Oznake ne pišu na njima.

U katlogu dijelova sam našao da je 6001 c3 a za ostale ne piše piše samo kataloški broj
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,634
Staviš taj 6001 C3 a ostale isto tako možeš staviti sa isto oznakom (ako ih nađeš), ako ne, onda neki drugi da nije baš neke ŽNJ marke. I ako ih budeš podmazivao barem jednom godišnje trajat će najmanje 17 godina, ako su ovi izdurali toliko bez podmazivanja.:cautious:
 

Najnoviji postovi

Na vrh