• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Imam problem,jučer kosim i pukne mi stitnik na Husqvarni 143 R-II, jel ima koja trgovina web shop da se može naručiti?
Vidi u Karlovcu u OKosi kaj imaju. Mislim da sam ja kod njih uzeo sebi za svoj Fuxtec zamjenski štitnik. Stegneš ga na cijev i pomakneš od glave kak ti paše odnosno kako je bio i stari.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Od ponuđenih, 545 je najbolji izbor.
Ni 261 ni 553 nemaju AV.
 

Miha_20

Novi član
Tu od
13 Svi 2024
Poruka
2
Hvala na odgovorima, malo sam povećevao buđžet pa sad razmišljam između 555rxt i fs 461, koji bi bio bolji od ta dva?
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,755
To ti je kao da pitaš u politici koji su bolji, lijevi ili desni.


Nećeš pogriješiti koji god da odaberes.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,659
A šta za tebe znači "bolji"?
555RXT je 0,8 ks jači, i po tome je u rangu sa 561 C-EM,
461 ti dolazi bez lave i štitnika za flaks, odnosno dolaze uz nadoplatu, iznimno sada je neka akcija pa ide i to. malo je lakši od 555, malo jeftiniji i, kako rekoh puno slabiji. Sa druge strane ako ideš na snagu tu je 561 koji je ravan sa 555, 3,8 ks su oba, ali je 561 kilu teži, 300 eura skuplji i takošer dolazi bez glave i štitnika za flaks, opet iznimno sada za vrijeme trajanja akcije.

Kolega @zoran89 ti je zapravo najispravnije rekao.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,755
Stihl je isto kao i VW...

Osnovna oprema je motor i cijev... Ko na VW-u motor i 4 točka...


Nikad uz stihl nije dolazila glava ni štitnik za flaks.

Vidiš da ni ključ za odsarafit šaraf za podmazivanje glave ne dolazi uz njega nego moraš u lidlu kupiti...
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,659
@plus slažem se da je tako, ali tako piše na web shopu, dolaze sa nožem 350mm, pretpostavljam da dolazi i štitnik. Ne znam da li je istina, ali čuo sam od nekih kolega da su prije čak i naramenice išle uz nadoplatu. Sa Hq ide standard glava i štitnik za flaks, nož i štinik za nož, transportni štitnik noža i naramenice, osnovni alat i tuba masti za podmazivanje glave.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
@Ghost takav način kompletiranja i isporuke bio bio prvi odbojni element, poticaj, da ja to ne kupim. No dobro, ne bi kupio ni VW bez jednih vrata ili stakla, tako nekako. I da nekada sam i ja obožavao VW ali pustilo me, s vremenom. Trimer volim samo dok ga trebam, to je alat a ne Rolex za pokazivanje 😈🙃🥂
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Krivo gledate dečki. Ni uz kineze se odmah ne dobije sve ;)

FS361/411/461/491/561 su čistači šikare ("brushcutter") i kao takvima glava za flaks je sporedni alat, zato se u osnovi i ne isporučuje. Isporučuje se trokraki nož i odgovarajući štitnik. Zato su oni teži i imaju primjerenije reduktore i cijeli pogonski sklop za takve alate. Kome treba glava i štitnik, bu si ga kupil.
Kome pak treba pila za čišćenje šume, kupil bude drugačiji reduktor za FS-a ili drugi model trimera (Husqvarna RX ili FX).

Ako nekome treba "flakserica", tu su modeli do FS261, kojima je primarna namjena košnja flaksom i s njima se isporučuje štitnik i glava za flaks, a nož i odgovarajući štitnik se kupuju naknadno (zavisno o modelu).
To kaj Husqvarna ima kombi štitnik i daje i nož i glavu je prednost (ali i kompromis), no, ne mora biti presudno...
Meni bi bilo važnije kakve su naramenice isporučene uz stroj.

Nije pitanje u tome jel Stihl bolji ili lošiji od Husqvarne: pitanje je zakaj je u HR toliko skuplji (i s manje opreme isporučene uz stroj), nego u nekim drugim zemljama. Razlog je uvoznik, a ne marka sama...

Moje (neveliko) iskustvo:
Uz oba imam i glave i noževe...no, obzirom da sam odlučil ne prodati Husqvarnu, svakom bude zadana određena namjena: na H335 budu primarno glave s flaksom, na FS461 bude trokraki ili malčer nož. Dok je H335 lakša i okretnija za glavu, a FS (obzirom da ima reduktor gradnje ko "Zetorov diferencijal", čitaj: glomazno i teško) je prikladniji za trnje i kupinje.
Naravno da bude i Husqvarna korištena s nožem ili Scarlet cirkularom, kao i FS sa flaksom, zavisno o tome kaj bude trebalo kositi.

I moram priznati da (sad kad je početno oduševljenje Stihlom splasnulo) oba stroja volim podjednako, jer svaki ima neke svoje prednosti, ali i nedostatke, iako me Husqvarna lani malo rasrdila pa sam ju odlučil zamijeniti drugom markom...no nije joj ni za zamjeriti poslije 17 g. korištenja.

Kolega @plus, radije da imam dobar trimer "za pokazivanje" nego Rolex...a i jeftinije ;)
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
@ZJ bravo, ovaj put ili bolje, napokon si nekaj dobro objasnil i napisal 🙃😈😜, naj mi preveč zameriti, ali tolko flaxate, kosite z trimerima, da vas (mislim čoporativno, ne tebe osobno) nered preraste, pretvori se u šikaru, korovište koje onda nebrete počistiti niti z trokrakim noževima, niti z cirkularima. Nekaj ne štima 😈🙃😜🥂🎶🎶🎶 nemoj da ti srce pati, pjevaj i kad duša boli (mislim ruke utrnu od posla)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Rekel sam ti davno već prije: Vas penzionerof se i trava boji... :ROFLMAO:

Imam jedno 150-tak metri samo grabe i škarpe za kositi. To se nemre z ničim drugim neg z trimerom.
Isto tak imam jedan stari dvor - voćnjak: trava gdje se može, pokosi se traktorom (za sijeno), a ostatak se nemre z ničim neg trimerom...samo tu je oko 200 metri uz plot...a da između šljiva i ne spominjem...
Tu ima mladih šljiva, trnja, kupinja...uglavnom sve pada meni "na leđa". Kad skurim 4...5 litri mješavine, za nikaj sam cijeli tjedan poslije... a sve to raste i da ne delam nikaj drugo, teško da bi stigel.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
@ZJ svejedno si shvatil osobno, a ja sam pisal čoporativno. No dobro nek ti bude, ak ti tak paše.
Ja sam ranijih godina flaxsal gorice prije branja, berbe i znal mi je od sestrične sin dovikivati, pa kaj ti ne znaš pustiti gas dok ne ostane bez benzina 🤣😈, ali Homelitka je tak zujala cca 15 let. Zato vezda opet imam 2 Homelitke, jednu koja brunda a drugu za dijelove po potrebi, a i probni rad je brundala tak dugo dok nisam očistil sve oko ograde grunta pok. punice, jer niti to napravi šogorica niti njezin dečec od 39 lez, pa onda to meni nesme biti teško. I da ipak oni imaju tastovu štilovku a to treba čuvati kak suho zlato, 😈🤣😜
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,597
Ljudi moji. Pitam se da li uopće tko koristi taj trimer i njime maše i kosi ili u njemu traži dlaku u jajetu i ne pali ga. Ja već petnaestak godina koristim Kawasaki TJ45, a prije par dana sam vužgal i novi iste marke i istog naziva. Stari ide malo na poštedu, ali bilo bi puno bolje da sam ja u takvoj poziciji. Ve da li on drma, fućka, breše, zvoca, mene puno nije ni interesiralo. Ja sam samo mahal, kosil i uredno podmazival. On je sve izdržal i nikada mi nije otkazal poslušnost. Prije sam ja odustal nego on. Nadam se da bude tak i novi. Za sebe više ne garantiram, a drač raste li raste. :ppozdrav:
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,659
@ZJ sve se slažem što si napisao, samo da dodam od husqvarne 535RX, 545RX/RXT, 555RXT su profesionalni čistači šikare i svi dolaze sa nožem i glavom flaksa u paketu. Ja osobno nisam baš bio oduševljen sa naramenicama u početku, bile su mi bolje od oleo mac, no s vremenom sam promjenio mišljenje. Ponavljam, ništa ne demantiram na ovo što si rekao, samo dodajem.
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
@Ghost, pročitaj treći pasus ;)
Stvar odluke uvoznika. Ni HQ ne dolazi na sva tržišta tak bogato opremljena.
S tim da se (djelomično) slažem sa Stihlovom filozofijom glede štitnika da nisu univerzalni u visokoj klasi, jer je štitinik za nož cijeli potpuno drugačiji od onoga za flaks.
Husqvarna je tu povoljnija, ali su štitnici kompromis, kak rekoh.
 

Najnoviji postovi

Na vrh