• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,987
323 RII, ak ti nije preskupa. Spada u višu klasu od ostala dva navedena.
 

ninja

Član
Tu od
23 Lip 2012
Poruka
52
pa malo preko granice mi je sa cijenom. da li 323R-II ima prijenos kardanom ili sajlom, u jednom servisu su mi rekli da ima u drugom da nema. a koja je bolja između 128r i fs 56?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
323 je već profi liga, ne po snazi, nego po gradnji. Niti fs56, niti 128 ne bih gledao.
323 je nekad imala krutu osovinu, dal se u međuvremenu što izmjenilo, ne znam. Na tržištu je već 15tak godina, što i nije zanemarivo.
 

ninja

Član
Tu od
23 Lip 2012
Poruka
52
kawasaki tj45 ima 10kg, malo previše.
pitao sam baš u husquarni za 323r i rekli su da ima kardan a ne sajlu.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Koliko vidim sada Husqvarna ima proljetnu akciju svi su trimeri sniženi oko 5% čini mi se, pa pogledaj što ima kod vas u ponudi.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Moja je stara dvije god i jedino nema ove plastike od motora do ročki,al de su deli još tri kile .....
kaj se tiče motora ,dok sam kupoval,čak me trgovac pital kaj če mi tak jaki motor,,,i odvračal me ,al se nisam dal dok nije stigel taj motor još se smijal,sad stvarno vidim da je motor i prejak z najdebljim flaksom kad stisnem gas strga grm de su šibe palac debele ,jedino obavezno imati naočale ...bil sam z njom v paprati visokoj kak i ja ,i ide ona s tim al kad pokupi mladice od paprati ...komad sam dobil v oko tri dana nisam normalno mogel videt-tu je teško zadušit ,večinom normalno delam v pol gasa...

neznam koja bi po snazi bila bar tu negde od husqvarne i stihla ,al cjenovno je sigurno pristupačnija...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Igorsb1

Novi član
Tu od
25 Ožu 2014
Poruka
10
Molim
Nekog za pomoc il savjet. Trimer stihl fs 80 . Danas poceo kosit i nakon pola sata se ugasio bio je vruc i ja pokuso upalit i ugasi se odma . I kasnije nikako da upali vise nit se javi. Odnesem svjecicu kod susjeda on stavi u svoj i radi, odem
Kuci stavim i javi upali se na sekundu 2-3 puta i vise nikako. Dodje mi prijatelj vcras skine plastiku i lulicu od svjecice i nebaca struju nema
Struje uopce. Dirao je tu neku bombinu i micao
Ju al
Nije struje bilo drzim
Taj kabel od vuce i neosjeti se struja . Odspojio je kablove s bombine sto idu do prekidaca da vidi dal je to problem al opet nema struje . Znaci osla je struja????? Kolko to
Kosta i dal se isplati popravljat. Sutra cu zvat jednog sto popravlja kosilice . Neznam
Sta napravit. Odnest tak nekol
Privatno kuci il u servis neki. :( i jel skupo to. Klip i sve sto se tice cilindra i toga je super samo et struje nema od danas :(
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Najvjerojatnije je bobina bilo bi dobro da ju ispita majstor da nebus dal novce za novu a nekaj drugo je riknulo.
Probaj danas upalit kad je hladna ako upali bobina je sigurno.
 

Igorsb1

Novi član
Tu od
25 Ožu 2014
Poruka
10
Jucer nakon sto se hladio skroz je bila upalila na sekundu 2-3 puta i vise nikako . Bio je frend skido bobinu i malo ju pomicao al nista i skidao je s nje one zice sto idu do prekidaca da iskljuci mogucnost da je do prekidaca. Ugl danas sam zvao jednog majstora i on je po prici rekao da je bobina jer me pitao jesam upalio kad se ohladila da radi kratko sto je i bilo tako upalila je i ugasila se . I to je to zvao servis neki i bobina je 250 kn tak nest pa cu jos samo poslikat i poslat slike da vide da posalju istu. Nemoze bit da kupim bobinu a da je nest drugo problem zar ne....?? Naglasavam da samo struje nema vise da kompresija i sve to je ostalo isto i u dobrom stanju
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Po tvojoj prognozi 95% da je bobina al ovaj preko foruma nitko nemre garantirat.
Može biti i do elektronike al ako je elektronika to bu skuplji posel i mislim da se kupuje nova al me nemoj držat za riječ.
Ja mislim da je do bobine.
 

Igorsb1

Novi član
Tu od
25 Ožu 2014
Poruka
10
Hvala na odgovorima :) pa narucujem bobinu novu ujutro. . Pa zar nije bobina cjela struja. Tj elektronika?? Ona bude na magnetu il cemu vec i daje struju. ..il sam se zajebo. U magnetu je elektronika ko i na svakom motoru sto sam vidio . Ugl 300 kn ce me
Izac bobina i sam cu ju stavljat i molim se da proradi .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nije bobina sva struja ili ti elektronika,ona samo dize napon u nebesa.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sve je tu u jednom kompletu u sastavu bobine. zameni bobinu i mora raditi
 

Igorsb1

Novi član
Tu od
25 Ožu 2014
Poruka
10
Jbg pa ovo nema nigdje. Odem jucer kod covjeka po bobinu. Stanem u stihl servis i on se pametari da stavim tu opet staru bobinu sto sam mu donijeo i ako nece upalit da im donesem trimer haha. Al da stvar bude jos gora to sam samo u prolazu stao . Jer sam isao kod ljudi sto ovako privatno se bave popravlja jem i imaju dijelove za sve . I da mi istu bobinu ko moju samo ne stihl orginal naravno . Nije ni bitno i oke 120 kn i jos i on kaze da je bobina da nema sta drugo bit . i stavim i nema iskre jedino osjetim na pratu struju kad je na cilindru svjecica naravno. I skinem novu i stavim staru i na staroj bas baci iskru al rijetko kad. Sta je problem?? Jel nova bobina slaba il pokvarena?? Nova je bas al nema neke marke.. Ugl razmak izmedju bobine i magneta je skroz minimalan ko list papira . A i povecam ga probam list od biljeznice xd i opet nist . Danas zvat covjeka i rec sta napravit jbt. A sad zvao i nekog iz zg sto prodaje djelove i on kaze vrati bobinu i uzmi odmene nemoze bit nist drugo nego bobina. . Nezz vise sta napravit a hitno mi je popravit trimer . I platim sve sta treba . Nemislim besplatno al opet tolko komplicirano
 

Igorsb1

Novi član
Tu od
25 Ožu 2014
Poruka
10
Znaci zvao sam covjeka i vratit cu mu tu bobinu novu bez marke . Jer daje struju al slabu nema iskre samo se osjeti na prstu kad se stavi na cilindar svjecica . I zvao sam jednog covjeka i kaze da moram bas orginal bobinu uzet da ova daje slabi struju. I da nema sta drugo bit da je bobina problem jer magnet neodlazi bas.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nema trimer iskru kao tomos APN ..naročito kod verglanja .
Ljepo postavi bobinu , natakni sviječicu ..čuvrto nasloni na metalni dio trimera pa onda probaj ..najbolje odi u mrak
 

Najnoviji postovi

Na vrh