• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

Tu od
3 Srp 2013
Poruka
52
Pozdrav svima ovaj vikend idem na sajam u Gudovac: http://www.bj-sajam.hr/index.php/sajmovi/17_proljetni_meunarodni_bjelovarski_sajam/ Treba mi pomoć forumaša mislim kupiti flaksericu ( trimer ) ako budu kakve pogodnosti i to se dvoumim između : http://www.husqvarna.com/hr/products/trimmers/535rxt/ i http://www.husqvarna.com/hr/products/trimmers/555rxt/ koju bi vi kupili? Imam već par godina slabiji Huskvarnin trimer bez i jednog kvara pa sam odlučio kod kupnje novog da i on bude ista marka mislim da su skupi ali najbolji. Cijela paleta trimera : http://www.husqvarna.com/hr/products/trimmers/husqvarna-trimmers-for-homeowners/
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Nemoj ići puno iznad 6 kg težine trimera, na papiru nema neke razlike ali u praksi svaki dekagram viška se osjeti nakon dužeg rada. A ovaj od preko 9 kg je za mazohiste :(whew):
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Neznam kako drugi al ja sam Kawasaki rogonjom od 2.2 konja kosim sve zivo,kosilicu sam izbacio iz upotrebe,glava ide gore original od huzgvarne ili pak koristim noz 3 kraka ako je trava veca.
Za neravne terene je noz zakon pa cak i za travu.
Profi glava dura evo vec 4 sezona bez joj,jer se nema sta derat kad ima na dnu cep sa lezajem koji stoji na tlu,nevrti se.
 
Posljednje uređivanje:

Igorsb1

Novi član
Tu od
25 Ožu 2014
Poruka
10
bok svima, evo ovak . Uzeo sam polovni trimer stihl fs 80 . I zanima me dali je to na kardan il ne ? Kako provjerit uopce to ? Citam stalno po netu al neki kazu da trimer na kardan nepostoji a neki stalno spominju kardan . . I da trimer radi skroz dobro jedino nest zveci ko neki lim kad dodas skroz malo gasa skuzio sam da kad pocme okretat glavu da prestane. Frend kaze da je to ta pogonska sajla i da je to oke. Ja sam mislio da je neki lim da se samo dotegne. Ugl . Kakav je to trimer taj fs 80 ima 1.3 ks ja mislim . I cini se jak na gasu xd .ima dvije rucke .kompresija jaka.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
FS 80 ima sajlu. a 85 krutu osovinu. Taj zvuk, ako dolazi otraga sa motora ti je zvuk klinki za pokretanje i on je normalan.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Pozdrav, dali bi se dalo napraviti prilkjucak za trimer koji bi sluzio kao kopacica(zamjena rucne motike) imam ideju da iskoristim reduktor od obicne brusulice-fleks, i nozeve kao na frezu nadalje prepostavjate na sto mislim...
sto mislite o tome

Ja sam htio kupit i u ducanu me prodavac odgovorio. Trebas dosta jaki trimer, ne ocekivat previse od kopanja i koristit za male povrsine. Uz sve te preporuke mi je prodavac rekao da cu brzo ubit trimer.
 

ninja

Član
Tu od
23 Lip 2012
Poruka
52
dvoumim se izmedju trimera husquarna 128r ili 232r-2. razlika u cijeni je 800 kn, da li kardan vrijedi tih 800 kn? kosio bi travu 80-ak cm povremeno a ostalo vrijeme normalnu travu oko voćki i slično.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
U toj usporedbi po meni uvijek vrijedi dati tih 800kn....o seriji 128 nemam neko naročito mišljenje, a 323 je stara provjerena škola. Nije samo "kardan" razlika.
 

ninja

Član
Tu od
23 Lip 2012
Poruka
52
ok, novi sam u ovome pa sam vidio da je razlika u prijenosu i 0,1 kw snage. koje su još razlike?
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
ja isto preporucujem kawasaki trimer,7 godina ga imam i godisnje potrosim oko 10 lit.goriva,za sad niti jedan kvar,susjed ima stihl iste snage i vise trosi nego moj.jedino sta je stihl malu odobniji za radit ali je opet nekih 2500kn skuplji...
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Godisnje potrosim 90metara flaksa oregon sa zicom plus nozevi sa kawasakijem kh 45 ,malo trosi a jos mi se nije desilo da sam spagu za paljenje povlačio vise od 2 puta .po meni je stroj u odnosu na stihl.
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
mogu slobodno usporedit sa profi stihlom jel ga ima susjed a kosta oko 1000eura...njemu je vec riknuo karburator(made in china) moj jos radi ko prvog dana,jedino sta je njegov puno udobniji za radit tj.ima bolje ublazivace i rucke pa se osjeti nakon sat vremena rada...
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Ti me podsjećaš na onog lika što je svoj IMT 577 uspoređivao sa svm novim traktorima i uvijek je IMT bio najbolji. :)
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Promjeni amortizer izmedju izlaza motora tj. kvacila i cjevi i osjetit ces razliku.
Nije da je aparat najbolji ali cjena kvalitet i snaga stihla u tom rangu je bolji, naravno da postoje skuplji i bolji.
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
Ti me podsjećaš na onog lika što je svoj IMT 577 uspoređivao sa svm novim traktorima i uvijek je IMT bio najbolji. :)

ne brini nisam ja takav samo kazem kak je :) i nisam reko da je najbolji ali da se moze usporedit sa stihlom bez problema,i sa skupljim.sam sta rucke i sl.stvari su bolje napravljene na stihlu ali mehnicki nije sigurno nista bolji...a i puno ljudi vise ne uzima stihl zato sta je kvaliteta losija u zadnje vrijeme kod njega
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
TJ45 ima dobar motor, no SARP ili Ramda osovina i kutna getriba nisu dorasli tom motoru (premali su). Nažalost.
Taj trimer ima dva glavna nedostatka:
- preveliku masu za klasu u koju spada
- prevelike vibracije na ručkama
Otprilike kao i Husqvarna 143R-II (s time da ona ima puuuno grublji prijenosnik).
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Sta ti vrijedi snaga ako te trimer razbije za pola sata rada, moj stihl za razliku od solo trimera je mercedes, polomio sam se sa solom, ne mora znacit da je motor losiji ali je puno nezgrapniji i jbg, ne vrijedi posto puno imam za kosit.
To je ista stvar kao da usporedujes imt zetora npr iste snage, al treba malo i na sebe mislit kakav ces izac iz tog imt-a nakon 10 sati rada. A da ne govorim o boljim markama
 

Najnoviji postovi

Na vrh