• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Od svih tih alata, meni se trokraki nož pokazao najprikladnijim, ali on isto tak stvara i najveće udare na prijenos.
120tka nema sajlu:(:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Prvo ne kuzim tvoju usporedbu peglice i moskvica?
Drugo nema kardan nego sajlu.krivo si informiran.
Treće to ako se opće može usporedivat sa autima te flakserice su u rangu srednje klase auta bravo,Megan,xsara,307,...
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Oficir, jel ti uopće znaš kaj imaš na dvoru? prelaz sa sajle na kardan su ti fs87 na fs 90....kod aktualnih modela
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Hodor koji dio je kardan na njoj?
Kaj ima profi stilovka kaj se nosi na ledima?
U mojoj je stangica debljine oko 6mm i na krajevima ima Četvrtasti završetak s ne osmerokutni ili zvijezdu.
Vidio sam u solo profi model kardan e to je kardan po debljini i priključni i osmerokutnoj ili sesterokutnoj
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Prva dva pitanja ne razumijem...
Spoj je četverokraki i na sajli i na krutoj....to je zato jer imaju isti prihvat i na zvono kvačila i na glavu, odnosno da budu kompatibilni za razne upotrebe.
Pošto je fs 120 trimer, stavili su malo prejak motor za prijenos od trimera. Dok fs 300 ima isti motor ali prijenos za čistaće.
4137%20711%203200.JPG

41407113203_1.jpg
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Znaci stilov čistač koji se nosi na ledima kakav prjeprjenos ima i koji dio nazivaš kardanom?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
FR modeli imaju sajlu, naravno, ali je dosta robusnija. Međutim, to su zapravo trimeri, a ne čistaći. Pogledaj malo koji alati se preporučuju za njih, bilo za fr85 ili fr450. Pa sve su to kardani, bilo kruti ili flexibilni....:D
 
Posljednje uređivanje:

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
717
Hodor, posjedujem FS 350 već dosta godina i radi odlično.

Od nedavno imam novi FS 100 (4 mix), što misliš o tom trimeru, dal ima sajlu ili kardan ?

FS 100 će biti zamjena za Jonsered GT32 l koji u zadnje vrijeme nešto trokira iako nije radio nešto previše, kakav je GT 32 ? Jel bi se to isplatilo popravljati ? Upali ponekad ali jako teško i gasi se čim se doda gas.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Nisam ljubitel 4mix motora, ne zato što su loši, nego zato jer su nepotrebno komplicirani, zahtjevaju održavanje ventila, meni koji sam navikao na 2t, čudno mi je s njima raditi(agresivnost fali), i što je najgore, zahtjevaju sintetsko ulje(moja preporuka), kojega Stihl nema u ponudi kod nas:icon_e_confused:. U određenim uvjetima skloni zakoksavanju razvodnog mehanizma.
Mislim da su toga u Stihlu svjesni jer su nakon 10 godina ponovo vratili klasiku u toj kategoriji, fs94
E da, fs100 ima krutu osovinu, kao i sve iznad fs 87.
Što se tiće Jona, nisam ljubitelj motora sa pola radilice i membranskog usisa. po svoj prilici imaš problem sa dovodom i regualcijom goriva.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
717
Ma problem je što sam raskopao cijeli motor i pedantno ga složio nazad,
ali bih trebao očito kupit nove brtve motora, semering radilice i membrane i mislim da bi tad radio dobro.

Šteta ga je prodati za par kuna kad stvarno nije puno radio a i prije koju godinu sam kupio još jedan zariban za 100 kn za dijelove :S...

Znači bolje uzimati inino scooter ulje za dvotaktaše ? Daj mi pojasni to s održavanjem ventila, jel to znači da ga svake godine moram nosit na servis ili ?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Ulja nebih preporučivao:icon_hang:, bitno da je niskopepelno, odnosno da stvara što manje naslaga, koje su upravo uzrok da može zacvikati ventil, a kad se to desi često je treba rastaviti u proste faktore. To zacvikavanje se može dogodti svake godine, , a možda i nikad, uzmi u obzir da ljudi kod nas rade sa HP uljem. Vjerujem da tu dosta zavisi način rada sa trimerom, no za to nemam neke činjenice.Naravno tu i tamo trea poštelati ventile kao na svakom 4t motoru. U biti to i je klasičan četverotaktni motor kojemu su samo pripasali način podmazivanja 2t motora.
 
Posljednje uređivanje:

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
717
Hvala hodor, pošto ću raditi samo ja s njime, brat radi s 350, koji način rada po tebi najmanje šteti ?
Vjerujem da ima dosta ljudi koje bi to zanimalo i na forumu pa ako ti nije problem napiši što da a što ne raditi pri rukovanju.
Radit ću samo s glavom za flaks.

Znači kad ventili zacvikaju samo se rastavi i očisti ne bude neki katastrofalan kvar da ode pola motora i te gluposti ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Imal sam GT32L dugo godina i bil je dobar. Zapravo, jedan od vječnih modela.
Ima svoje nedostatke,kak je i Hodor rekel, no to nemreš promijeniti.
Isplati ga se popraviti, pogotovo kad imaš rezervnoga.
Kad sam kosil s njim, uvijek je odaval dojam da ima više snage nego kaj zapravo ima.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Ništa ne ode, nego treba to rastaviti i očistiti te naravno sve nove brtve, odnosno silikon. Kad se radi po PSu, onda bi trebalo dijelove ostaviti u otopini EDTEa preko noći, ali to nisam vidio da netko radi.
Ja pretpostavljam da najviše štete tom motoru predstavlja djelomično opterećenje, mada niti ful gas bez opterećenja nije ništa zdraviji.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Hodor, imaš praf u jednoj stvari: naš GT32 je uvijek delal na ful gasu i ful teretu.
Kad ga je ćaća primil v ruke, stisnul je gas, i dok rezervoar nije bil prazan, nije ga puštal. Govorimo o košnji trave u goricama.
Valjda zato nikad nije niti radil probleme?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Činjenica je da se trimeri puno češće začepe nego pile npr. Jednostavno takav im je režim rada. Još nekak na stojevima koji rade sa flaksom, s druge strane kod noža kojega treba zavrteti na okretaje, a motor mrči i mrči, a otpor gotovo nikakav.
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Evo izbor pao na Stihl FS 240
Htio bih pohvaliti Stihl servis i dućan u Požegi u ulici Sv.Roka gdje sam kupio trimer.Izuzetno POŠTENO , PRIJAZNO I NADASVE PROFESIONALNO osoblje,jedini su davali najpovoljniji popust od drugih trgovaca.MOJA PREPORUKA SVIM ONIMA U PŽ ILI OKOLICI KOJI TREBAJU DIJELOVE KAKO ZA STIHL TAKO I ZA DRUGE PROIZVODE NEKA IM SE OBRATE.

Molio bih moderatora ako nisam stavio slike kako valja da stavi dvije -tri slike

Stavit ću i u album sve slike što sam poslikao pa ako nekoga zanima nek pogleda




molim lijepo,ne pisati velikim slovima------mtd
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Dao mi je popust 12% ,dakle 4730 kn a glavu,navlaku,mast u tubi,flaks 10% na gotovinu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh