• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Ajd rastavi i provjeri jel sve dobro sjelo.
Ja bih se gotovo dao kladit da nož nije dobro stavljen, odnosno da nije u onom dosjedu gdje bi trebao biti.
 
I

INFERNO

Guest
jebi ga umjesto odgovora ja sitstem zahvalu, al nema veze ja bi pitao koji je najbolji trimer za hobi majstora nemam puo toga para metara kanala uz kuću i malo oko vočki jer gledam da si kupim nešto veče i s tim bi kosio vočnjak
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Ovisi šta ti smatraš pod "veće".
Ja sam 7 god kosio sa Stihl FS55 koji nema ni 1 KS, pa sam si prošle god kupio Husqvarnu 143 R-II koja ima 2 KS i stvarno je odličan stroj tako da ti preporučujem njega.
 
E

ed23

Guest
Ajd rastavi i provjeri jel sve dobro sjelo.
Ja bih se gotovo dao kladit da nož nije dobro stavljen, odnosno da nije u onom dosjedu gdje bi trebao biti.

Ok probat ću sutra sve ispočetka a mislim da sam stavio sve uredno,,nije mi prvi put,ali probam pa javim,,u svakom slučaju hvala,,pozdrav
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
najverovatnije nije rupa na nozu legla na leziste gornje ili se prilikom namestanja donjeg lezista pomerilo i tako si zategao i ispao noz iz balansa. manje vise to nego je vrlo opasno tako raditi jer se moze sve razletati. tu su brzine veoma velike i nema zezancije ni najmanje. kad se namesta noz mora se dobro voditi racuna kako nalegne i proveriti. da je kriv to nije sigurno jer moj je preziveo svasta i upola potrosen koliko je uradio i koliko je ostren pa netrese.
 
E

ed23

Guest
Ajd rastavi i provjeri jel sve dobro sjelo.
Ja bih se gotovo dao kladit da nož nije dobro stavljen, odnosno da nije u onom dosjedu gdje bi trebao biti.

Ej Ljudi Hvala vam na pomoći,znate šta sam uradio sve ispočetka stavio fino noz i polako stego malo više i radi kao doksa:) bio sam se zabrino nov trimer znači dva sata radio danas sam sjeko sa nozem stvarno sam zadovoljan fs 250 stil ekstra je,,a neznam jučer mi je tresla nevjerovatno mozda malo dok je došla sebi,,,pozdrav svima
 
E

ed23

Guest
Pozdrav,zanima me kako za Trimer fs 250 stil kako je najbolje očistit rezervar i sa čime,,,
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
jebi ga umjesto odgovora ja sitstem zahvalu, al nema veze ja bi pitao koji je najbolji trimer za hobi majstora nemam puo toga para metara kanala uz kuću i malo oko vočki jer gledam da si kupim nešto veče i s tim bi kosio vočnjak

husqvarna ili stihl koji imaju kardan a ne sajlu . Kad tad mozda resis da iskrcis neko trnje a i onda ti treba cirkular a za njega mora da ide kardan. Po meni 1,2 KS je sasvim dovoljno ali opet sto vise snage ima bolje je , ali tu dolazi tezina i zamor prilikom dugotrajnog rada sa trimerom ( Jaci trimer veca tezina).
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Ma nije neka razlika u težini, svi su oni tu negde oko 7-8 kg. Samo za trnje iili trnjake stvarno treba mašina koja ne gubi dah.
 

damanhur

Novi član
Tu od
13 Pro 2012
Poruka
24
Pozdrav svima nakon podužeg vremena i sretna nova! :)

Prosle godine sam imao par upisa vezanih za kupnju "malo boljeg" trimera - cistaca, u meduvremenu sam kupio motornu pilu te mi sad treba "obicni" trimer vecinom za travu i neko sitno rasline. Dakle da se moze namontirat ili trokraki noz ili cirkular povremeno. E sad, cijena do nekih 2700kn max (kazem 2700 jer se razmisljam o ovme stroju: http://www.jonsered.com/hr/trimmers-brushcutters/bc-2128/). Ima li nesto bolje od Alpine, kawasakija, honde, husqvarne , sola ili stihla do maximalno te cijene (cak mi je i to malo previse)? Hvala unaprijed
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Dali netko ima Stihl FS 240 ? zanima me kako se ponaša u radu,kako je raditi s njime.Čekam 4 mjesec - travanj kad daju popust i planiram ga kupiti.
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Zapisi si sadasnju cijenu , pa usporedi s tom u travnji izenadices se koliko ce biti skuplji . Sad dok ih prmecu po skladistima ce ti ga sigurno dati jeftinije nego onda kad svi navale kupovati, moj ti je savjet imas li novac sad ga odi kupi , ako je orginal stil neces pogrijesiti mada bi ja kupio drugu firmu !
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Hm, lovu imam - Stihl servis mi je blizu i nekako najviše njemu vjerujem , jbg sad mi sj..a koncepciju , što predlažeš, imaš li iskustva sa drugim trimerima?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Koliko to uopće košta? To je nekak nasljednik FS120?
Dydy, ni meni se ne sviđa. Nema AV na ručkama.
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Cijena u katalogu je 5375 kn, e sad, raspitao sam se kod trgovca - za keš sad daje 10% a kad bude akcija daje 15% popusta ,znači razlika nekih 260 - 270 kn, tako i kad bih ga sad kupio nije neka razlika ali veli čovjek da nekad daju i glavu za košenje dok sad ide samo trokraki nož sa njim uz standardnu opremu.Radio sam sa FS 120-icom koja je 1,7 KS i stvarno je zvijer od trimera (svaki dan 5-6 sati sa punim gasom) ali nisu više odavno u prodaji dok FS 240 ima 2,3 KS, 2 mix motor (kao moja pila ms 261) i veli trgovac da je također stroj od trimera.Motor je isti kao i kod FS 360 koja ima AV 4 točke (i skuplja najmanje 1000 kn) dok ova ima 1 točku.
Ako netko ima iskustva sa Castor trimerima volio bih čuti i dali ima negdje trgovina sa dijelovima , kod mene u PŽ ima samo Stihl i Husqvarna servisi i trgovine.
Negdje sam pročitao kad je novi trimer da valja prvi tank odraditi bez trimeranja onako " na prazno " ,jeli to točno ? Svaki savjet mi je dobrodošao :):(y):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Razmisli i o Husqvarni 535RXT.
Imam njezinu stariju sestru 335Rx punih 7 godina. Potrošnja toga stroja je zanemariva.
Jedna i druga imaju AV mehanizam i na prednoj ručki. A još je i jeftinija od 240-tke.
U paket ide nož i glava.
Najvažnija joj je prednost kaj je kilu lakša od 240-tke.
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Nadam se da će još forumaša dati svoja mišljenja i iskustva pa ću vidjeti što kupiti.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja imam FS120 već 7godina i nema AV al inače kaj se motora tiče stvarno ima snage i ne troši puno jako sam zadovoljan poderal sam 4 glave i imam nož i dere ko luda.
 

Najnoviji postovi

Na vrh