• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Obavezno ga drži vertikalno na zidu negdje.

hvala puno na odgovorima,,,i da vas pitam imali iko iskustva sa trimerom villager bc1900,,imam husqvarnin novi 128 ldx,kupljen prosle godine..za sada je sve ok,,samo mi je malo slab za ono sto kosim...imao sam stari villager 8 godina i dao je sve od sebe,,neisplati mi se popravljati nego bi uzeo ovaj novi villager pa ako neko ima njega neka kaze iskustva..pozdrav
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Uzmi slobodno ,ali nemoj da se izivljavas na njemu. Postoji uvek mogucnost da nesto polomis tipa zavtrnji i stitnik a ostalo je u redu i po meni mnogo bolji od ostalih kineza. Sa mojom secem i trnje i tanje drvece i kosim i nema za sada nikakvih problema s njim
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Das li može neko da mi objasni kako da podesim ler gas na trimeru? Obeleženo kao L i H. Trenutno je nešto veći ler gas, nikako na leru da se potpuno zaustavi nož ili struna.
 
B

bosniahos

Guest
moždak nije potrebno podešavat ler gas,moguče da sajla iskoči iz utora ili vodilice kod karburatora pa je isti veči.Pogledaj dal je gas na dodir tvrd ili kasnije hvata,tj. sa zadrškom.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ler gas tojest okretaji na leru se ne podešavaju na L i H vijku , tu se podešava količina goriva na niskom i visokom režimu broja okretaja .
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Baš tako, treba naći La vijak, al opet, mala je šansa da se vijak sam raštela, obično je to posljedica nekog drugog nedostatka:icon_scratch:
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Baš tako, treba naći La vijak, al opet, mala je šansa da se vijak sam raštela, obično je to posljedica nekog drugog nedostatka:icon_scratch:

Da li mozes da pretpostavis kog problema na primer? Pre ove situacije trimer se gasio cim skroz pustim rucicu (ili kako vec se zove) za gas. Odnesem je u servis i sad lepo i lagano pali, radi sa punim gasom ali se javlja taj problem. Medjutim ima jos jedan. Cini mi se da malo vise trosi goriva nego sto je to bilo uobicajeno.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Mogu samo nagađati.....nešto sa dobavom goriva(filter, membrana pumpe goriva+crijevo impulsa ili koji več sistem ima, začepljena rupica ler gasa), moguće da su ga u servisu rašelali i na taj način prividno riješili nedostatak, npr, kažeš da ti se gasila u leru, onda su u servisu malo osiromašili smjesu n L vijku te je sad smjesa malo presiromašna pa je digo okretaje, ako sam dobro shvatio
Ovaj drugi dio tvog zapažanja ne mogu uzeti kao objektivni nedostatak:(think):
 
Posljednje uređivanje:

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Mogu samo nagađati.....nešto sa dobavom goriva(filter, membrana pumpe goriva+crijevo impulsa ili koji več sistem ima, začepljena rupica ler gasa), moguće da su ga u servisu rašelali i na taj način prividno riješili nedostatak, npr, kažeš da ti se gasila u leru, onda su u servisu malo osiromašili smjesu n L vijku te je sad smjesa malo presiromašna pa je digo okretaje, ako sam dobro shvatio
Ovaj drugi dio tvog zapažanja ne mogu uzeti kao objektivni nedostatak:(think):

E to je verovatno problem. Videcu imam nekih poslica pa kad zavrsim i ocenim objwektivno ponasanje nosim je u servis i onako ima jos 10 meseci garancije.
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Pozz!
Evo ide 3 godina služenja husqvarne 335Rx besprijekorno, da bi me pred neki dan počela zajeb :) . Pljuje mi vatrene kuglice kroz auspuh, (pretpostavljam da je to zbog ulja?), iako LS ulje miješam prema naputku proizvođača. Auspuh ima hvatač iskre-čist je. Ima neko kakav savijet što bi moglo biti ?? Da nebi bilo nismo znali i onda :fiery::icon_madu: . Usput, oštećena je brtva cilindar-auspuh. Da li i to igra ulogu oko vatre ??
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ta vatra ti se javlja jer ti se vjerojatno desila detonacija a najčešći je uzrok loš benzin malo oktana.
To je opasno za klip.
kupi novi benzin i provjeri zazor na svjećici.
Koliko posto radiš mješavinu i s čijim uljem?
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Ta vatra ti se javlja jer ti se vjerojatno desila detonacija a najčešći je uzrok loš benzin malo oktana.
To je opasno za klip.
kupi novi benzin i provjeri zazor na svjećici.
Koliko posto radiš mješavinu i s čijim uljem?

Benzin je bio friški inin 95, a ulje 2-3% husqvarna LS
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pozz!
Evo ide 3 godina služenja husqvarne 335Rx besprijekorno, da bi me pred neki dan počela zajeb :) . Pljuje mi vatrene kuglice kroz auspuh, (pretpostavljam da je to zbog ulja?), iako LS ulje miješam prema naputku proizvođača. Auspuh ima hvatač iskre-čist je. Ima neko kakav savijet što bi moglo biti ?? Da nebi bilo nismo znali i onda :fiery::icon_madu: . Usput, oštećena je brtva cilindar-auspuh. Da li i to igra ulogu oko vatre ??
vatrene kuglice su iz posljedica nesagorijevanja smjese u komori .
Smjesa nije sagorjela tamo gdje treba jer je došlo do izostanka iskre .
Da li je uzrok "hladna" sviječica ili kvar na bobini tj. sustavu ne mogu s ovog mjesta detektirati
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
vatrene kuglice su iz posljedica nesagorijevanja smjese u komori .
Smjesa nije sagorjela tamo gdje treba jer je došlo do izostanka iskre .
Da li je uzrok "hladna" sviječica ili kvar na bobini tj. sustavu ne mogu s ovog mjesta detektirati
Sviječica izgleda relativno pristojno, malo bijelo sive boje, čelo klipa koliko sam vidio kroz rupu svijecice ima na sebi podosta gareži. Sam trimer dok je pod turažom radi dobro jedino što sam ovo primjetio neki dan koristeći ga u sumrak da baca vatrene kapljice. Inače kod košnje nakon prestanka davanja gasa, kod ponovnog dodavanja zna malo zatrokirati- zaguši se, ali ne ugasi (topao motor) hladan radi ok.
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
ček malo , jel to pucanje ili samo plamem iz auspuha?
Nije pucanje, frca van kapljice vatre, npr ko da gori ulje, dok to padne na tlo se ugasi, ali nebi mi bio neki gušt kosit staru travu i igrat igru " bude doso do pozara il ne", a to ne frca stalno, dok ga držiš na jednom gasu nego najčešće kod promjene rpm-a.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
To je neki kondenzat ulja ..naslaga ..gareži itd.
Kako radiš mješavinu?
Koliko ulja -koliko benzina
 
B

bosniahos

Guest
Dobro moždak je ovo,garež se ukrutila pa se zapaljena izbacue van,A opet takovi simptomi se javljaju kod detonantnog paljenja tj. kasnog ili još prije ranog paljenja.
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Na onoj boci je skala koja pokazuje minimalnu količinu goriva od 3l pa nadalje, najcesce radim 3l ili 5 ovisno o potrebi, tako da to potrosim u par dana. Ali ta garež kao kruta čestica ne bi po mom misljenju smijela izleti iz auspuha kad je isti opremljen hvatačem iskre !? :icon_eyes:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jesi ti otvarao taj auspuh?
Kažeš da ima gareži na klipu , preporučam da promjeniš ulje
 

Najnoviji postovi

Na vrh