• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Jesi ti otvarao taj auspuh?
Kažeš da ima gareži na klipu , preporučam da promjeniš ulje
Sam auspuh se neda raskopat jer navodno je nutra neki jeheni katalizator, skinuo sam ga neki dan dole jer je malo bilo vidljivo da nešto kao slini, i primjetio sam da je sjebana brtva auspuh-cilindar. Ulje je onaj low smoke od Husq, nezz da li bi Xp ulje šta promijenilo ??:mur:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako su samo iskrice,to su djelovi gareži koji kod cručeg motora znaju frcat.
Ili je peejaka mješavina ili nekvalitetno ulje.
Očisti auspuh i izlazni kanal na cilindru od gareži.
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Ako su samo iskrice,to su djelovi gareži koji kod cručeg motora znaju frcat.
Ili je peejaka mješavina ili nekvalitetno ulje.
Očisti auspuh i izlazni kanal na cilindru od gareži.

Budem pokušao, trenutno nisam doma.. pa javim rezultat.
Da li se isplati igrati s time da kada skinem auspuh povučem klip dole do donjeg ruba rupe ispuha te to isperem razređivačem, ili pokušam skinuti nekom krpom ?? zatim ispušem kompresorom ?? :confused::icon_eyes:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne razređivač neče pomoč samo odmoč.
Klip gore i struži garež do kraja pa ispuš
i.
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Ne razređivač neče pomoč samo odmoč.
Klip gore i struži garež do kraja pa ispuš
i.
Budem sad za vikend, a valjda cu se riješit te gareži a da mi negdje ne počne ribat..
Odnio bi ja njega na servis, ali prvi najbliži ovlašteni je neki ajmo ga nazvat univerzalni servis za sve što ima SUI motor:icon_eyes: pa djeluje dosta nepovjerljivo.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma sam si to očistiš bez problema.
A mješavinu si radi max.3%.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Upravo katalizator bi mogao bit uzrok problema. Jesi li primjetio da ti se auspuh užari?
Caka je da se on radi katalizatora jako ugrije, a katalizator sa druge strane stvara blokadu protoka plinova, tada dio goriva ulazi u usijani auspuh i dolazi do zapljenja.
Problem je jedino da nije baš jednostavno izvaditi katalizator van i nakon toga treba ti netko, ali netko tko zaista zna i ima s čime, obogatiti smjesu na rasplinjaču
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa ak je do sad radila kak treba sa katalizatorom trebala bi i dalje,samo nek sve počisti dobro od gareži.
Meni nisu jasni s tim katalizatorima na malim dvotaktnim motorima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,987
Dečki, nije mi jasno kaj vam smeta katalizator.
Na našem trimeru i jednoj motornoj pili su ugrađeni i nisam osjetil nikakav problem s tim.
Miješam 2% XP ulja i nema nikakve gareži u auspuhu, poslije 5 godina korištenja trimera (skidan lani radi provjere).
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Večinom smeta, ubija motor, isto kak i ono sranje id EGRa. Veči je problem da nije baš jednostavno prebaciti na klasiku.
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Mogu samo nagađati.....nešto sa dobavom goriva(filter, membrana pumpe goriva+crijevo impulsa ili koji več sistem ima, začepljena rupica ler gasa), moguće da su ga u servisu rašelali i na taj način prividno riješili nedostatak, npr, kažeš da ti se gasila u leru, onda su u servisu malo osiromašili smjesu n L vijku te je sad smjesa malo presiromašna pa je digo okretaje, ako sam dobro shvatio
Ovaj drugi dio tvog zapažanja ne mogu uzeti kao objektivni nedostatak:(think):

Ovo je bio problem. Nije ni čudo kad su uslovi gde sam radio nenormalni. Tolika se dizala prašina tj. trina da nije ni čudo zbog suše da je tako bilo. Vrlo brzo posle tri-četiri odlazaka u servis su konačno ukapirali o čem´ se tu radi.
Opet hvala što si uputio na problem sa kojim sam i ja išao pred servisere.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
zna li netko gdje nabaviti polovnu glavu, ili novu zamjensku nesto da je jeftinije, za husqvarna 323 R trimer, kardan 7 zubaca, promjer cjevi 24mm.
prevrnuo pol slavonije i nema.
znaci mislim na kutni reduktor dolje iz cijevi sto ide na njega se sarafi noz ili onaj dio sa strunom
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Hajster - Servis d.o.o. Josipa Lončara 2f Jankomir 10090 Zagreb

Telefoni: +385 (01) 346 33 43 (prodaja) +385 (01) 346 33 42 (servis)

Fax: +385 (01) 346 33 41
 
B

bosniahos

Guest
Imaš sthil servis Blaževič,nemam sad adresu ali mogu je nači ako trebaš,ima on servis i u Đurđevac,mislim da nešalje dilove poštom.
 
E

ed23

Guest
Imam trimer fs 250 glava traka radi ekstra,stavim noz trokukasti trese brate ko da je zemljotres a trava malo jača,,znal ko šta
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,987
Ne znači zato da je dobar.
Provjeri jel ravno dosjeda.
 
E

ed23

Guest
ok hvala puno,,a ja ću ga u ponedaljak na servis imam garanciju,,znaš kako trese nevjerovatno,,radio sam sa fs 350 razvaljuje sve zivo i kupim sebi manju posto nemam veliku količinu za kosit i čisto da probam noz nemoguče je drzat u rukama koliko vibrira i trese,,,
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh